بزرگترین خودروساز جهان

رنو-نیسان با سبقت از فولکس واگن و تویوتا، بزرگترین خودروساز جهان در نیمه اول ۲۰۱۷ شد

با توجه به آمار فروش شرکت های خودروسازی در نیمه اول سال ۲۰۱۷، رنو-نیسان با پیشی گرفتن از فولکس واگن و تویوتا به بزرگترین خودروساز جهان تبدیل شد.

اتحاد فرانسوی ژاپنی رنو-نیسان به لطف عملکرد قوی نیسان در ژاپن و رنو در آسیا و آفریقا توانست بزرگترین خودروساز جهان در نیمه اول سال ۲۰۱۷ شود. فروش آنها در این بازه زمانی ۷ درصد رشد داشته و با فروش ۵.۲ میلیون دستگاه در بین ماه‌های ژانویه تا ژوئن امسال، فولکس واگن و تویوتا را پشت سر گذاشت.

فولکس واگن که مدتی است با چالش دیزل گیت روبرو شده، همچنان موفق عمل کرده و طبق آمار فروش این گروه خودروسازی در نیمه اول سال ۲۰۱۷ رشد فروش ۰.۴ درصدی را تجربه کرده است. در میان برندهای گروه فولکس واگن، سئات و بنتلی بهترین عملکرد را داشتند و فروش آن‌ها به ترتیب ۱۳.۷ و ۳۰.۶ درصد رشد داشته است. فروش برند فولکس واگن و آئودی نیز در این بازه به ترتیب ۰.۳ درصد و ۴.۷ درصد افزایش پیدا کرد. البته فروش کلی این گروه خودروسازی در آلمان ۱.۴ درصد افت کرده اما به دلیل حضور موفق در بازار کشورهای آسیایی، آسیب چندانی از لحاظ فروش نخورده است.

فولکس واگن

گروه فرانسوی پژو سیتروئن نیز در بسیاری از مدل‌های خود، افت فروش دو رقمی را تجربه کرده است. در این میان تنها خودروی سیتروئن C3 جدید و پژو ۴۰۵ رشد فروش چشم‌گیری داشته‌اند. خودروی سیتروئن سی ۳ با فروش ۱۳۴ هزار دستگاه، ۴۳.۹ درصد رشد داشته و پژو ۴۰۵ نیز تاکنون فروش ۱۲۲ هزار دستگاه را در ایران و مصر ثبت کرده که رشد عجیب ۱۶۵۶ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین شرکت خودروسازی کره‌ای هیوندای نیز اعلام کرد که افت فروش ۸ درصدی خودروهای ساخت این برند به دلیل عملکرد ضعیف در بازار چین اتفاق افتاده است.

پژو سیتروئن

در جدول زیر آمار فروش ۸ خودروساز بزرگ جهان در نیمه اول ۲۰۱۷ را مشاهده می‌کنید. البته قابل ذکر است که برخی از غول‌های جهان مانند فورد و جنرال موتورز هنوز آمار فروش خود را در این بازه زمانی اعلام نکرده‌اند.

جدول رتبه‌بندی بزرگترین خودروساز جهان در نیمه اول ۲۰۱۷

رتبه شرکت فروش تغییر میزان فروش نسبت به قبل
۱ رنو-نیسان ۵ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۷۹ دستگاه افزایش ۷ درصدی
۲ گروه فولکس واگن ۵ میلیون و ۱۵۵ هزار و ۶۰۰ دستگاه افزایش ۰.۸ درصدی
۳ تویوتا ۵ میلیون و ۱۲۹ هزار دستگاه افزایش ۲.۷ درصدی
۴ هیوندای-کیا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۲۰۰ دستگاه کاهش ۷.۹ درصدی
۵ پژو-سیتروئن ۱ میلیون و ۳۶۱ هزار و ۹۶۴ دستگاه افزایش ۲.۴ درصدی
۶ فیات-کرایسلر ۱ میلیون و ۲۲۵ هزار دستگاه کاهش ۱ درصدی
۷ بی ام و ۱ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۸۱۹ دستگاه افزایش ۵ درصدی
۸ دایملر ۸۲۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه افزایش ۸ درصدی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*