سامسونگ برترین عرضه کننده گوشی های هوشمند در سه ماهه دوم 2017

سامسونگ برترین عرضه کننده گوشی های هوشمند در سه ماهه دوم ۲۰۱۷

براساس اطلاعاتی که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده، سامسونگ توانست در سه ماهه دوم سال جاری به عنوان برترین عرضه کننده گوشی های هوشمند شناخته شود.

Strategy Analytics در آخرین گزارش خود آمار جالبی را منتشر کرد. طبق گزارش تحلیلی منتشر شده از این شرکت، تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۷، مجموعا ۳۶۰.۴ میلیون دستگاه از محصولات خود را به بازارهای جهانی عرضه کرده‌اند. این رقم در مقایسه با عرضه ۳۴۱.۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند که در طول سال گذشته وارد بازارهای جهانی شد، رشدی ۶ درصدی را نشان می‌دهد.

در جدول زیر، پنج شرکتی که به عنوان برترین عرضه کننده گوشی های هوشمند شناخته می‌شوند، به همراه سهم آنها از بازار موبایل و عرضه جهانی گوشی‌های هوشمندشان در دومین سه ماهه از سال ۲۰۱۷ را می‌بینید (اعداد برای عرضه در واحد میلیون است):

کمپانی حجم عرضه در کوارتر دوم ۲۰۱۷ سهم بازار در کوارتر دوم ۲۰۱۷ حجم عرضه در کوارتر دوم ۲۰۱۶ سهم بازار در کوارتر دوم ۲۰۱۶
سامسونگ ۷۹.۵ ۲۲.۱۰ درصد ۷۷.۶ ۲۲.۷ درصد
اپل ۴۱ ۱۱.۴ درصد ۴۰.۴ ۱۱.۸ درصد
هواوی ۳۸.۴ ۱۰.۷ درصد ۳۲ ۹.۴ درصد
اوپو ۲۹.۵ ۸.۲ درصد ۱۸ ۵.۳ درصد
شیائومی ۲۳.۲ ۶.۴ درصد ۱۴.۷ ۴.۳ درصد
بقیه شرکت‌ها ۱۴۸.۸ ۴۱.۲ درصد ۱۵۸.۸ ۴۶.۵ درصد
مجموع ۳۶۰.۴ ۱۰۰ درصد ۳۴۱.۵ ۱۰۰ درصد

این اطلاعات به طور مشخص نشان می‌دهد که سامسونگ توانسته است در دومین سه ماهه از سال جاری، با ۲ درصد رشد نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، گوشی‌های بیشتری را به فروش برساند. کمپانی اپل با آنکه افزایش رشد ۱ درصدی سالانه در عرضه گوشی‌های هوشمند خود را تجربه می‌کند، در این جدول جایگاه دوم را از آنِ خود کرده است. سهم کلی اپل از بازار گوشی‌های هوشمند به دلیل رشد زیاد کمپانی‌های گوشی‌ساز چینی، اندکی کاهش یافته است.

مدیر اجرایی استراتژی آنالیتیکس، Neil Mawston، درباره عملکرد دو شرکتی که بر صدر جدول برترین عرضه کننده گوش ‌های هوشمند ایستاده‌اند، می‌گوید:

سامسونگ با تقاضای زیادی که برای خرید گلکسی اس ۸ در بازار گوشی وجود دارد، توانست خاطرات تلخ مربوط به انفجار گوشی گلکسی نوت ۷ خود را به دست فراموشی سپرده و خود را در جایگاه برترین عرضه کننده گوشی های هوشمند قرار دهد. ما انتظار داریم که سامسونگ با عرضه گلکسی نوت ۸ خود که به یک نمایشگر بزرگ مجهز است، فروش آینده خود را تقویت کند. آیفون اپل نیز برای کاربران چینی از مد افتاده و مسلما این موضوع باعث شده تا عملکرد فروش جهانی آن تحت تاثیر قرار گیرد. اکنون توجهات، به سمت آیفون ۸ اپل معطوف شده است. محصولی که به مناسبت دهمین سالگرد تولد آیفون وارد بازار خواهد شد، متفاوت بوده و به اندازه کافی هیجان‌انگیز است تا باعث جرقه‌ای در بالا رفتن حجم فروش آیفون برای فصل تعطیلات در کوارتر چهارم ۲۰۱۷ شود.

در هر صورت، به نظر می‌رسد که همه چیز برای سازندگان گوشی‌های هوشمند چینی به خوبی پیش می‌رود. هواوی، سومین جایگاه برترین عرضه کننده گوش ‌های هوشمند را برای خود حفظ کرده است، اما رشد ۱۱ درصدی از سهم بازارهای جهانی، یک رکورد برای این کمپانی محسوب می‌شود.

همان‌طور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، اپل تنها با عرضه ۲.۶ میلیون دستگاه بیشتر از هواوی در جایگاه دوم قرار گرفته است. این رشد خوب هواوی احتمالا به فروش گوشی‌های محبوب هواوی پی ۱۰ و هواوی میت ۹ مربوط می‌شود.

کمپانی چینی اوپو و شیائومی نیز از رشد سالانه خود لذت می‌برند. اوپو از رشدی ۶۴ درصدی نسبت به کوارتر دوم سال ۲۰۱۶ برخوردار شده و این در حالی است که شیائومی در همین دوره، یک رشد ۵۸ درصدی را در مقایسه با دوره زمانی مشابه در سال ۲۰۱۶ تجربه می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. فقط چینی ها حجم و سهم بازارشون با هم مثبته !
    و این نشون میده آینده بازار های گوشی دست چینه (:
    برند ایرانی که نداریم
    پس زنده باد شیائومی |:

  2. فقط سامسونگ و بس