خانه های زیر آبی

خانه های زیر آبی بسیار لوکس دبی با قیمت‌های میلیون دلاری در حال ساخت هستند

خانه های زیر آبی از دو سال قبل در سواحل دبی در حال ساخت هستند. نخستین سری این سازه های زیر آبی Floating Seahorse نام گرفته و دارای قیمت های میلیون دلاری هستند.

در آب‌های اطراف ساحل زیبای دبی زنجیره‌ای از جزایر وجود دارند که با نام «قلب اروپا» شناخته می‌شوند. آن‌ها در واقع سازه‌های معروف کشورهای اروپایی در ابعادی بسیار کوچکتر هستند. نخستین خانه شناور قلب اروپا که «اسب دریایی شناور» (Floating Seahorse) نام گرفته، در سال ۲۰۱۶ به نمایش گذاشته شد. از آن زمان، شرکت Kleindienst چند خانه زیر آبی دیگر با ابعاد بسیار بزرگتر نیز معرفی کرده است که برخی از آن‌ها دارای قیمت حدود ۳.۳ میلیون دلار هستند.

خانه درون آبی اسب دریایی شناور، دارای قیمت ۲.۸ میلیون دلار بوده و محصول بیش از ۵ هزار ساعت تحقیق و بیش از ۱۳ هزار ساعت طراحی و مهندسی است. این ادعایی است که شرکت Kleindienst Group درباره سازه زیر آبی خود داشته است. نخستین مدل در سال ۲۰۱۵ و پیش از آنکه فرآیند ساخت به پایان برسد به فروش رفت و این شرکت در همان سال حدود ۶۰ اسب آبی شناور به فروش رساند.

خانه های زیر آبی

بخش زیرین این خانه زیر آبی، از یک اتاق خواب اصلی و حمام تشکیل شده است. ابعاد این فضا چیزی حدود ۲۵ متر مربع است. درست در بیرون دیوارها، یک باغ مرجانی ۴۶ متر مربعی وجود دارد.

خانه های زیر آبی

از درون اسب آبی شناور، اهالی منزل می‌توانند اسب‌های آبی واقعی که در آب‌های دبی در حال شنا کردن هستند را مشاهده کنند. خانه های زیر آبی دارای یک تخت شناور عظیم و همچنین عرشه مشاهده بر روی سطح آب هستند.

خانه های زیر آبی

اگر فردی بخواهد تن به آب بزند، یک نردبان بسیار ایمن در کنار تخت شناور در نظر گرفته شده است و با استفاده از آن می‌توان به آب وارد شد و سپس از آن بیرون آمد. اگر شناگری خیلی حرفه‌ای باشد، می‌تواند مستقیما از روی سکو به داخل آب شیرجه بزند!

خانه های زیر آبی

از آنجایی که خانه های زیر آبی چیزی حدود ۴ کیلومتر از سواحل دبی دور هستند، اهالی باید با استفاده از قایق و یا هواپیما خود را به آن‌ها برسانند. در این پروژه هنوز روشی مشخص برای رفت و آمد به خانه‌ها در نظر گرفته نشده است. پیش‌بینی می‌کنیم با افزایش تعداد این خانه‌ها، شرکت مجری پروژه اقدام به ساخت اسکله در منطقه کند. در ادامه چندین قایق و یا دیگر انوع وسیله نقلیه در آنجا پهلو خواهند گرفت. Kleindienst Group امیدوار است این‌چنین خانه های زیر آبی تبدیل به یک استاندارد برای داشتن زندگی ولخرجانه شوند!

خانه های زیر آبی

این شرکت همچنین امیدوار است بتواند زندگی طبیعی اسب‌های آبی منطقه، که مدتی است به خطر افتاده، را نجات بدهد. آن‌ها در تلاشند با ساخت مرجان‌های مصنوعی در اطراف خانه های زیر آبی ، منطقه‌ای ایمن برای زندگی و تولید مثل اسب‌های آبی واقعی ایجاد کنند.

این شرکت سری جدید خانه های زیر آبی خود با نام Signature Edition را در پاییز سال ۲۰۱۶ معرفی کرد. ابعاد آن‌ها به عدد خیره‌کننده ۳۷۰ متر مربع افزایش پیدا کرده و چیزی حدود ۳.۳ میلیون دلار قیمت دارند. این ویلاهای زیر آبی را باید یک ارتقای بزرگ در مقایسه با مدل اورجینال بدانیم.

خانه های زیر آبی

در خانه های زیر آبی Signature Edition چهار اتاق خواب و چندین اتاق دیگر در نظر گرفته شده که می‌توانند به اتاق خواب تبدیل شوند. پس تا برای هشت انسان بالغ و هشت کودک فضای کافی وجود دارد. ویژگی اصلی سازه‌های بزرگتر مجهز شدن به اتوماسیون خانگی هوشمند است.

خانه های زیر آبی

نمای بخش زیر آب باورنکردنی و بسیار شگفت‌انگیز است. زندگی موجودات دریایی را می‌توان خیلی شفاف حین قرار داشتن در پذیرایی مشاهده کرد.

خانه های زیر آبی

حدود ۸۰ متر مربع فضای زندگی و ۵۵ متر مربع باغچه وجود دارد.

خانه های زیر آبی

شرکت Kleindienst اعلام کرد تاکنون، سه نسخه اول خانه های زیر آبی جدید خود را به فروش رسانده است. نام جدیدترین آن‌ها Tzar Edition بوده و به جای دبی، در سن پترزبورگ روسیه ساخته شده است.

خانه های زیر آبی

بیش از ۲۰۰ طراح، مهندس و معمار از ۲۵ کشور دنیا برای به واقعیت تبدیل شدن پروژه ساخت خانه های زیر آبی با یکدیگر همکاری کرده‌اند

خانه های زیر آبی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. خاک تو سرشون با این کارشون یخچال ها از بین رفت زمین هرچی بیشتر میگذره زمین روبه گرمی میره

  2. ماشالله به این عقل و فکرشون، اونا میان به جای نفت دزدی و پول دزدی میان یه چیزی میسازن و از هنرمند هاشون حمایت میکنن و برای همین اینهمه پیشرفت کردن ولی متاسفانه ما ایرانی ها فقط به فکر این هستیم که چندتا داعشی کشتیم و کی میتونیم چقدر پول و نفت بدزدیم برای همین برعکس کشور های دیگه داریم پسرفت میکنیم و دلمون خوشه

  3. اونا نفت دارن متاسفانه ما هم که از دار دنیا بقول یه کله کچل و قلب مریض گیرمون اومد

  4. اونا نفت دارن ما هم نفت داریم

  5. خیلی عالیه.
    با تشکر از کارکنان سایت گجت نیوز