تولید پراید 111

سایپا تولید پراید 111 هاچ بک را متوقف کرد؛‌ بازار ایران آماده خداحافظی با پراید

در راستای سیاست‌های گروه خودروسازی سایپا برای خروج مدیریت شده خودروهای پراید از خطوط تولید،‌ اخیرا تولید پراید 111 هاچ بک در کارخانه سایپا متوقف شد.

بر اساس تاکید مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در مورد مدیریت خروج خودروهای خانواده ایکس 100 از خطوط تولید کارخانه‌های این شرکت خودروساز داخلی، در روز پنجشنبه 9 شهریور 1396 آخرین دستگاه خودرو پراید 111 در سایپا سیتروئن تولید شد و به این ترتیب به صورت رسمی تولید پراید 111 هاچ بک به پایان رسید.

شرکت خودروسازی سایپا در این خصوص اعلام کرد که پس از تاکید مدیرعامل گروه سایپا مبنی بر پایان تولید خانواده ایکس 100 (خانواده پراید)، زودتر از موعد اعلام شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، این موضوع به سایت‌های تولیدی گروه سایپا اعلام شد و پس از آن نیز شرکت‌های تولیدی نسبت به برنامه‌ریزی و خروج این محصولات از پروسه تولید اقدام کرده‌اند.

تولید پراید 111

تولید پراید 111 از سال 1388 آغاز شده بود

شرکت سایپا سیتروئن از سال 1388 تولید خودرو ایکس 100 را آغاز کرده بود و تا به امروز حدود 312 هزار دستگاه از این خودرو را تولید کرد. طبق برنامه‌ریزی انجام شده، آخرین دستگاه پراید 111 در روز پنجشنبه 9 شهریور 96 تولید شد تا به این ترتیب کم کم شاهد خروج خودروهای پراید از خطوط تولید سایپا باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه