تولید پراید 111

سایپا تولید پراید ۱۱۱ هاچ بک را متوقف کرد؛‌ بازار ایران آماده خداحافظی با پراید

در راستای سیاست‌های گروه خودروسازی سایپا برای خروج مدیریت شده خودروهای پراید از خطوط تولید،‌ اخیرا تولید پراید ۱۱۱ هاچ بک در کارخانه سایپا متوقف شد.

بر اساس تاکید مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در مورد مدیریت خروج خودروهای خانواده ایکس ۱۰۰ از خطوط تولید کارخانه‌های این شرکت خودروساز داخلی، در روز پنجشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ آخرین دستگاه خودرو پراید ۱۱۱ در سایپا سیتروئن تولید شد و به این ترتیب به صورت رسمی تولید پراید ۱۱۱ هاچ بک به پایان رسید.

شرکت خودروسازی سایپا در این خصوص اعلام کرد که پس از تاکید مدیرعامل گروه سایپا مبنی بر پایان تولید خانواده ایکس ۱۰۰ (خانواده پراید)، زودتر از موعد اعلام شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، این موضوع به سایت‌های تولیدی گروه سایپا اعلام شد و پس از آن نیز شرکت‌های تولیدی نسبت به برنامه‌ریزی و خروج این محصولات از پروسه تولید اقدام کرده‌اند.

تولید پراید 111

تولید پراید ۱۱۱ از سال ۱۳۸۸ آغاز شده بود

شرکت سایپا سیتروئن از سال ۱۳۸۸ تولید خودرو ایکس ۱۰۰ را آغاز کرده بود و تا به امروز حدود ۳۱۲ هزار دستگاه از این خودرو را تولید کرد. طبق برنامه‌ریزی انجام شده، آخرین دستگاه پراید ۱۱۱ در روز پنجشنبه ۹ شهریور ۹۶ تولید شد تا به این ترتیب کم کم شاهد خروج خودروهای پراید از خطوط تولید سایپا باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه