دانلود بازی نهنگ آبی

بازی نهنگ آبی شروعی برای پایان زندگی است؛ هرآنچه باید در مورد بازی نهنگ آبی بدانید

بازی نهنگ آبی یا Blue Whale پدیده عجیب و ترسناک دنیای مجازی است. اما بازی نهنگ آبی چیست ؟ در این مطلب نگاهی داریم به بازی خطرناک نهنگ آبی که این روزها حسابی سروصدا به پا کرده است.

تاثیر بازی‌های کامپیوتری مخصوصا جنگی، که خشونت و آدم‌کشی در آن‌ها موج می‌زند، بر روی نوجوانان و حتی جوانان غیر قابل انکار است. آن‌ها با اجرای این بازی‌ها یاد می‌گیرند کشتن و ریختن خون دیگران، ساده‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنند و همین طرز تفکر، زمینه‌ای برای افزایش خشونت در آن‌ها است. در این بین بازی‌هایی مثل نهنگ آبی نیز یافت می‌شوند که با تکنیک‌های روان‌شناسی، خشونت را به حد اعلا رسانده و فرد را به جنون می‌رسانند، به طوری که بدن خود را به صورت عمدی زخمی کرده و در نهایت خود را می‌کشد.

بازی نهنگ آبی که آن را با نام چالش نهنگ آبی نیز می‌شناسند، یک بازی اینترنتی است که در مدت زمان اخیر، در بین کاربران برخی کشورها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در آن چندین هدف برای کاربر تعریف می‌شود که باید آ‌ن‌ها را به صورت مرحله به مرحله طی پنجاه روز انجام دهد.

دانلود بازی نهنگ آبی

نحوه طراحی بازی و شیوه تاثیرگذاری آن بر روی روح و روان طوری است که کاربر را به چالش می‌کشاند! به همین دلیل نوجوانان، که همیشه دوست دارند توانایی‌های خود را به دیگر نشان داده و از گفتن کلمه نه واهمه دارند، بیشتر جذب آن می‌شوند، گویی گفتن کلمه بله به فرمان‌های بازی، آن‌ها را بزرگ و نیرومند جلوه می‌دهد. کنجکاوتر بودن نوجوانان، دلیل دیگر جذب آن‌ها به این بازی است.

نام‌گذاری این بازی بر اساس اصطلاح نهنگ آبی بوده و از پدیده به ساحل نشستن نهنگ‌ها می‌آید که نشانی از خودکشی است. به عقیده برخی محققان، این نوع از نهنگ‌ها برای خودکشی خودشان را به ساحل می‌کشانند.

کاربر باید به طور مرتب بازی نهنگ آبی را اجرا کرده و اغلب یک تصویر از خود ارسال کند تا مجوز راهیابی به مرحله بعد را به دست بیاورد. در نخستین مرحله از او خواسته می‌شود یک نهنگ آبی را بر روی دستش ترسیم کند. تصویر زیر نشان‌دهنده دست یکی از کاربرانی است که نتوانسته به چالش بازی نهنگ آبی کلمه نه بگوید.

دانلود بازی نهنگ آبی

بریدن لب یکی دیگر از خواسته‌های دردآور این بازی است که در یکی از مراحل آن از کاربر خواسته می‌شود. رفتن به بلندی، آویزان شدن از آن و گرفتن عکس از خود یکی دیگر از مراحل بازی است. فعالیت این بازی در سال 2013 و همراه با F57 آغاز شد. F57 یکی از نام‌های «گروه مرگ» در شبکه اجتماعی روسی زبان VKontakte است. به نظر می‌رسد نخستین مرگ در اثر بازی نهنگ آبی در سال 2015 اتفاق افتاد.

فیلیپ بوکین (Philipp Budeikin)، یک دانشجوی روان‌شناسی بود که از دانشگاه اخراج شد. وی مدعی ساخت بازی نهنگ آبی است. فیلیپ هدف خود را تلاش برای پاک‌سازی جامعه با حذف انسان‌هایی که هیچ فایده‌ای ندارند اعلام کرد.

بازی نهنگ آبی

در سال 2016، وقتی یک روزنامه‌نگار با ارتباط دادن تعداد زیادی از خودکشی‌های اخیر به این بازی توجه زیادی را به خود جلب کرد، بازی نهنگ آبی مجددا بر سر زبان‌ها افتاد. دوباره نوجوانان زیادی به سمت آن جذب شده و والدین زیادی مضطرب شدند. مدتی بعد، بودکین به جرم تحریک 16 دختر نوجوان برای خودکشی دستگیر شد.

قوانینی به منظور پیشگیری از خودکشی وضع شد و نگرانی از بازی نهنگ آبی به کل جهان گسترش یافت. حتی چندین حادثه که در آن‌ها افراد اقدام به خودآزاری و صدمه زدن به بدن خود کرده بودند نیز به این بازی ارتباط داده شد.

بازی نهنگ آبی

هر بار که نام بازی نهنگ آبی به خاطر حوادث پدید آمده از آن بر سر زبان‌ها افتاد، مجددا تعداد زیادی نوجوان کنجکاو به سمت آن کشیده شدند. بازی بر اساس ارتباط بین کاربران و مدیران بنا شده است. در آن مجموعه‌ای از وظایف تعریف شده‌اند که توسط مدیران گفته شده و کاربران باید آن‌ها را به اتمام برسانند. اغلب وظایف روزانه تعریف شده و به نوعی در انتها، به صدمه زدن به خود ختم می‌شوند. کاربر طی 49 مرحله آن‌چنان تحت‌ تاثیر قرار گرفته و غرق بازی نهنگ آبی می‌شود که در مرحله 50 دست به خودکشی می‌زند.

دانلود بازی نهنگ آبی

بیدار شدن در ساعت 4:20 دقیقه صبح، بالا رفتن از یک تاور کرین، حک کردن یک عبارت خاص بر روی دست خود با خراشیدن پوست، فرو کردن سوزن به داخل دست یا پا، ایستادن بر روی پل و یا سقف خانه، گوش دادن به موسیقی و مشاهده ویدیوهای ارسال شده توسط مدیران، از جمله مراحل بازی نهنگ آبی هستند. تعداد زیادی خودکشی از کشورهای سراسر دنیا گزارش شده‌اند. در اغلب موارد سن افراد بسیار کم و پایینتر از 17 سال بوده است.

در این بازی طی مراحل، رفته رفته اطلاعاتی از کاربر کسب شده و بعدها، به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای وی بازگو می‌شوند. به همین دلیل فرد نوجوان تصور می‌کند مدیران بازی واقعا قادر به مشاهده وی از نزدیک و کنترل اعمال اون هستند. پس او از یک مرحله به بعد، احساس می‌کند کنترل بازی از دستش خارج شده و مجبور به ادامه آن است، چرا که ممکن است با توقف بازی تهدید شود!

این نخستین دفعه‌ای نیست که برخی افراد، بیش از حد به دل بازی‌های کامپیوتری می‌زنند! به عنوان نمونه اخبار متعددی طی چند دهه اخیر درباره مرگ به خاطر اجرای زیاد بازی‌های کامپیوتری به گوش رسیده‌اند. بازی نهنگ آبی هر چه که باشد، تنها با استفاده از ترفندهای روان‌شناسی نوجوانان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و خبری از جادو نیست. این موضوع لزوم هوشیاری والدین و کنترل اعمال فرزندان نوجوان خود را بیشتر می‌کند. یک فرد جوان و بالغ، عاقل‌تر از آن است که این‌چنین به دام بیفتد!

۵۶۹ دیدگاه

 1. اینک بازیو میخوام دیگه بریدم.
  خسته ام میخوام بهونه داشته باشم و مفید بمیرم.
  خواهش میکنم برام بفرستید.
  خواهش خواهش خواهش…

  (-3)
 2. منم میخوام این بازیو بکنم خواهش میکنم نگید خنگمو اینا اما میترسم اگه کسی این بازیو کرده و سالم مونده بگه و برام توضیح بده باتشکر بعدم وقنی میگن آدرستو داریم میایم میکشیمت مملکت قانون داره الکی که نیست آخه

  (1)
 3. اصلا چه لوزومی داره که با دست خودمون به جهنم بریم.

  (0)
 4. این بازی اگه میگه من شمارو میکشم اگه بازیرو ترک کنید دروغه من ترک کردم

  (1)
 5. ادمین هاش کجای کارن ما تو ایران با این گرانی بیش از حد .بیکاری فقر اعتیاد فحشا تحریم و…و…و…زندگی میکنیم خودکشی نمیکنیم اینا فک میکنن با دوتا حرف میتونن مارو طرف خودکشی بکشن ادمین های این بازی جلو ما ایرانیا سجده میکنن

  (1)
 6. کجا ۲ نفر خودشونو کشتن با این بازی؟
  فقط تو شهرما بالا ۱۰ نفر با این بازی خودشونو کشتن.

  (5)
 7. ناموسن لینک این بازیو برام بفرستید میخوام نهنگ آبیو معتادش کنم تا به روزگار خاری بیفته دیوث یکی از آشناهامونو کشت بی شرف.

  (5)
 8. ناموسن ای چیه بازی نی این همش مزخرفه ناموسن ازین چیزا تو فکرتون جا ندین باو اینا همش دروغه این یارو ک اینو درست کرده بیاد جلوم بگه من درست کردم یه جور میزنمش کومارو بوس کنه خیلی از بچه های بیچاره ب خارطر این بازی مردن 😔

  (4)
 9. خیلی بازی مرگ باری است

  (-3)
 10. این بازی درواقع نزدیک شدن ب شیطان هست چون خود زنی در قران هم منع شده هرکس از قران دور بشه ب شیطان نزدیک مبشه این مراحل ایجاد رابطه ی شیطانیه ینی وقتی وارد این بازی میشی روحتو در اختیار شیطان قرار میدی ک هرکاری خواست با روحت انجام بده و در جواب وعده ازاد شدن و ب پرواز در امدن و میده شیطان روحایی درچار این بازی ک انتهاش وعده ی مرگ و داده میشه درگیر میشن ک باخدا قطع ارتباط کردن و روح خودشون و دو اختیار شیطان قرار میدن و اون معلون رو ب هدفش میرسون شک نکنیدسازنده ی این بازی هرچقد هم عمل داشته باش از لحاظ روحی بیماری و قطعا رابطه ی شیطانی داره کاملا از اهنگ مراحل بازیش مشخص لطفا خودتون درگیراین مسائل نکن ک ب اون شیطان ثابت کنید ی برمصرفین ک باید حذف شین

  (4)
 11. ╰━═━⊰❀💞❀AMIR⊱━═━╯

  شما ها به جا این بازی باد برین بازی زیزیگلو و کراش بندیکود بازی کنین نهنگ ابی به درد شما نمیخوره منو عشقه تا اخرش رفتم و عکس مرحله اخر دهن ادمینو بست😂🤣😂🤣😂😂

  (0)
 12. ╰━═━⊰❀💞❀⊱━═━╯

  ماریا خانم خودت از بچه بچه تری که این حرفو میزنی معلومه نواظب هستم الان اونا منتظر بودن تو بگی؟؟؟؟؟؟

  (1)
 13. ╰━═━⊰❀💞❀AMIR⊱━═━╯

  سلام 😊 امیرم از کرمانشاه من مراحل این بازیو انجام دادم مراحلش قشنگ بود وقتی عکس میگرفتم برا پروفایل خوب میشد😂 میرفتم رو ساختمان های بلند اگمثل قندیل اویزان میشدم عکس میگرفتم میزاشتم پروفایل ملت جمش میگردن برا خودشدن اون اثر نهنگم با بد بختی هزار کرم و پوماد پاک کردم لبمم که خودش خوب شد مرحله اخرش ادمین گفت نهنگ ابی رییس تو به تو. دستور خود کشی از یک ساختمان بلند را داده است ایندفعه عکس نهنگ رو رو …….😂با قلمو کشیدم براش فرستادم 🤣🤣🤣🤣😋ولی بازی باحالی بود

  اگر کسی جنبه داره بازی کنه تمام کرمانشاهی فقط ……

  (-6)
 14. سلام دوستان .این بازی رو من انجام دادم مرحله اخر که شد ادمین رفت خودکشی کرد از دست من .اره بابا ایرانیا که زیر منت نمیشن برا ی خودکشی ساده خخخخ

  (6)
 15. سلام اگه کسی نسخه اصلی نهنگ آبی رو داره تو تلگرام واسم بفرسته پول هم بهش میدم اگه واقعا نسخه اصلی باشه.

  (-4)
 16. محمد حسین سبحانی

  دوستان عزیز این بازی در معنای واقعی یعنی پوچ . بازی که اخرش منجر به مرگ ادم بشه چه توضیحی میشه واسش داشت . لعنت به ذات اون کسی که این بازیرو درست کرده . کم کم داریم به دوره اخر زمان میرسم واقعا انسان داره به کجا پیش میره

  (23)
 17. چلوخدا یکی لینک این بازیو بده ?????

  (-8)
 18. دوستان عزیز لطفا مساله راجدی بگیرید مواظب بچه هاتون باشید??

  (12)
 19. اگه یک درصدهم احتمال داشته باشه که این بازی اخرش مرگه.خوب مگه دیوونه شدید که مفت بمیرید.اگه واقعا از زندگی سیر شدید برید باسه اعزام به سوریه ثبته نام کنید شهید شیدوباپولی که میگیرید به یه دردی باسه خانوادتون بخورید

  (13)
 20. دوستان من به این بازی کاری ندارم به هیشکی هم نمیگم بیایید بازی کنید یا نکنید ولی این رو میدونم که تو دین ما خود آزاری ممنوع هست و این بازی هم که در کل به بدن صدمه میزنه یعنی کسی نمیتونه بگه که من این بازی رو انجام دادم و به بدنم هیچ خط و خراشی نزدم مگه میشه ازت بخوان نهنگ آبی رو رو دستت با تیغ رسم کنی و بعد تو یه جوری رسم کنی که خون از بدنت بیرون نیاد مگه میشه و بخاطر همین من مخالفم

  (8)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*