کالبدشکافی گلکسی نوت 8

کالبدشکافی گلکسی نوت ۸ توسط iFixit: کابوسی واقعی برای تعمیرکاران!

اخیرا تیم مشهور iFixit با کالبدشکافی گلکسی نوت ۸ (Samsung Galaxy Note 8)، تعمیرپذیری گوشی جدید سامسونگ را بررسی و امتیازی جالب را برای آن در نظر گرفته است.

اجزای مختلف گلکسی نوت ۸ را تقریبا طی ۱۰ مرحله متوالی می‌توان از یکدیگر جدا کرد. اما با وجود قطعات کوچک زیاد و استفاده بسیار از چسب، سر هم کردن آن کار فوق‌العاده دشواری خواهد بود.

بر خلاف طراحی‌ها سنتی، سامسونگ باتری دستگاه را در بخش مرکزی قرار داده و تلاش کرده تا با انتقال موتور ویبره به قسمت پایین سمت راست، فضای کافی را ایجاد و از هرگونه داغ شدن جلوگیری کند. هرچند، به لطف بررسی ۸ مرحله‌ای باتری و آزمایش آنها توسط شرکت شخص ثالث “Underwriters Laboratories”، دیگر شاهد آتش گرفتن باتری گلکسی نوت جدید نخواهیم بود.

به گفته iFixit، اغلب اجزای این گوشی، ماژولاور بوده و تعویض مستقل آنها امکان‌پذیر است. با این حال، پنل پشتی شکننده و گران‌قیمت این گوشیو حساسیت بالا برای تعویض آن احتمالا برای مراجعه مشتریان به مراکز رسمی کافی خواهد بود.

در پایان، متخصصان با انجام کالبدشکافی گلکسی نوت ۸ ، امتیاز ۴ از ۱۰ را برای این گوشی در نظر گرفته‌اند. هرچند، هدف اصلی سامسونگ طراحی موبایلی با تعمیرپذیری بالا نبوده و آنها به ایمنی دستگاه بیش از هر مورد دیگری توجه کرده‌اند.