چالش نهنگ آبی

چالش نهنگ آبی و 8 حقیقت تکان دهنده در مورد این بازی شیطانی

چالش نهنگ آبی مدتی است بر سر زبان‌‌ها افتاده است. اکنون می‌خواهیم حقایقی درباره بازی نهنگ آبی عنوان کنیم تا سطح آگاهی کاربران باز هم افزایش پیدا کند.

چالش نهنگ آبی یک بازی جدید نیست و ظهور آن به سال 2013 برمی‌گردد، اما در این چهار سال هیچ‌وقت همچون چند هفته گذشته به موضوعی داغ تبدیل نشده بود. افزایش تعداد قربانیان در چند کشور همچون هند سبب شد زنگ خطر امکان گسترش آن به سایر کشورها به صدا در بیاید. خوشبختانه در کشور ما، آگاهی کاربران سبب شد هیچ‌کس به دام بازی نهنگ آبی نیفتد.

متاسفانه برخی کاربران تاثیر ترفندهای روانشناسانه را شوخی گرفته و خود را از انسان‌هایی که به دام این بازی افتاده‌اند متفاوت می‌دانند، به همین دلیل با وجود اطلاع از خطرات چالش نهنگ آبی باز هم درصدد هستند به نحوی به آن دسترسی پیدا کنند. کنجکاوی بی‌جا و حس خود برتر بینی بدون دلیل، سر خیلی از انسان‌ها را در طول تاریخ به باد داده است و هیچ‌کدام یک از ما نیز استثنا نیستیم.

چالش نهنگ آبی

از طرفی دیگر تلاش برای دانلود بازی نهنگ آبی توسط کاربران، زمینه را برای سو استفاده برخی افراد و مخصوص هکرها باز گذاشته است. برخی افراد با ایجاد فایل‌های مخرب و دارای ویروس با پسوندهای apk و یا ipa آن را به عنوان بسته نصبی چالش نهنگ آبی برای سیستم عامل‌های اندروید و آی او اس به خورد کاربران داده‌اند. می‌توان پیش‌بینی کرد چنین برنامه‌هایی، دسترسی‌های زیادی را طلب می‌کنند.

کاربری که کنجکاوی درباره چالش نهنگ آبی چشم و گوشش را بسته است، بدون توجه به این موارد هر بسته نصبی دارای نام “Blue Whale” را دانلود کرده و حین نصب، تمامی دسترسی‌های طلب شده را به آن می‌دهد، بدون توجه به اینکه در حال وارد کردن هکرها به گوشی هوشمند و یا تبلت خود است.

خودکشی

هدف ما از انتشار چند مطلب درباره بازی نهنگ آبی افزایش سطح آگاهی است؛ بیشتر ضربه‌هایی که انسان در طول تاریخ خورده به خاطر نداشتن دانش کافی است و این موضوع در عصر اطلاعات اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. همچنین از آنجایی که بیشتر قربانیان چالش نهنگ آبی نوجوانان هستند، یکی از کاربران هدف ما برای آگاه‌سازی والدین است تا با کسب اطلاعات بیشتر درباره آن، با مشاهده کوچکترین حرکت، افتادن فرزند خود در دام بازی نهنگ آبی را متوجه شوند.

حقایقی درباره چالش نهنگ آبی

حقیقت #اول# نام «نهنگ آبی» به خاطر رفتار شبیه به خودکشی این حیوان عظیم‌الجثه به آن اطلاق شده است. یکی از اتفاقات بسیار اعجاب‌آور طبیعت که هنوز پرسش‌های بی‌جوابی درباره آن وجود دارند، پدیده به خشکی نشستن نهنگ‌های آبی است که نشان از خودکشی آن‌ها دارد.

حقیقت #دوم# بر اساس گزاش‌ها، شروع بازی در سال 2013 و از روسیه بوده است. عبارت “F57” که در برخی از بخش‌های بازی دیده می‌شود، یکی از نام‌های گروهی با نام «گروه مرگ» در شبکه اجتماعی روسی زبان VKontakte است. اکنون این گروه در چندین کشور دیگر دنیا نیز پراکنده شده است.

حقیقت #سوم# چالش نهنگ آبی یک نرم افزار و اپلیکیشن قابل دانلود نیست. همانطور که از نام آن پیداست، با یک چالش رو به رو هستیم که متاسفانه افراد دارای مشکلات روحی و روانی همچون مازوخیسم (خودآزاری) و یا افسردگی حاد را درگیر خود می‌کند.

چالش نهنگ آبی

در واقع همانند چالش سطل آب یخ که چند سال قبل شدیدا محبوب شد، این بازی نیز به شبکه‌های اجتماعی وارد شده و افراد مستعد را به چالش فرا می‌خواند. به همین دلیل اغلب نوجوانان که دوست دارند خودشان را به دیگران و مخصوصا خودشان ثابت کنند، برای اثبات نترس بودن وارد آن می‌شوند.

حقیقت #چهارم# در چالش نهنگ آبی طی 50 روز، 50 وظیفه به کاربر محول می‌شوند. اگر کاربر بعد از اتمام هر مورد، از نتیجه کار عکس نگرفته و برای اصطلاحا مدیر بازی ارسال نکند، مجوز دسترسی به سایر مراحل را پیدا نمی‌کند.

حقیقت #پنجم# در آخرین مرحله چالش نهنگ آبی کاربر مجبور به خودکشی می‌شود. تمامی مراحل توسط یک مدیر دنبال شده و از برآورده شدن آن‌ها اطمینان حاصل می‌شود. اعمال بازی شامل دیدن فیلم‌های ترسناک، گوشی دادن به موسیقی‌های وحشتناک و لطمه زدن به اعضا و جوارح خود همچون بریدن لب و حک کردن یک شکل بر روی بازو است.

چالش نهنگ آبی

حقیقت #ششم# فیلیپ بوکین (Philipp Budeikin) یک دانشجوی روان‌شناسی بود که از دانشگاه اخراج شد. وی ادعای ساخت بازی چالش نهنگ آبی را مطرح کرده است. طبق اخبار، نخستین خودکشی به خاطر چالش نهنگ آبی در سال 2015 اتفاق افتاد.

حقیقت #هفتم# این فرد گفته هدفش از ایجاد بازی چالش نهنگ آبی، تمیز کردن جامعه با مجبور کردن افراد بدون فایده برای آن به خودکشی بوده است.

حقیقت #هشتم# در سال 2016 و در روسیه، بازی نهنگ آبی شدیدا بین نوجوانان به محبوبیت رسید و سبب شد چندین خودکشی غیر مرتبط با آن نیز گزارش شود. البته این محبوبیت زمانی زیاد شد که یک خبرنگار، با تهیه یک مطلب جنجالی، چندین خودکشی‌ غیر مرتبط را به چالش نهنگ آبی ارتباط داد.

بازی‌های کامپیوتری زیادی وجود دارند که سبب ترشح آدرنالین در بدن می شوند. اجرای برخی از آن‌ها با استفاده از هدست واقعیت مجازی حتی تبدیل به تجربه‌ای وصف‌نشدنی می‌شود. البته، خوشبختانه چالش نهنگ آبی در ایران در دسترس نیست، اما توصیه ما برای بیرون آوردن شما از فکر دستیابی به آن است.

۶۴ دیدگاه

 1. ولی بیشترِ آهنگهاش خوبن ..

  (0)
 2. سلام خیلی بازی بدیه یکی لز دوستای من 2ماه پیش خودشو از پل نصف راه تبریز انداخت بعد توگوشیش این بازیو پیدا کردیم

  (0)
 3. من هم یه بازی ساختم .سگ قهوه ایی
  1.پارس کن
  2.فحاشی کن
  3.دعوا کن
  4.گوشت خام بخور
  …الا بعد .مرحله اخر جلو ماشین پارس کن و در برو تا نیومده *****.خودم سانسور کردم.خخخ.خنیدم.

  (3)
 4. فیلتر شکن روشن کنید بعد بروید دانلود کنید

  (-4)
 5. به نام خدا . هر کی میخواد بازی کنه باید بره تو فضای دیپ وب . ولی من اینو نگفتم که خبر مرگ سازنده برید بازی کنید . زبون نفهما اون موسیقی هایی که میدن گوش بدین همش دارای امواجه یعنی بعد چند مدت دیگه عملا مغزت ماله خودت نیست . بهفم !!!!!!!!!!1 دیپ وب جای شوخی و فضولی نیست اگه تو دیپ وب فقط یه کلیک اشتباه کنید پیشنهاد میکنم فیلم saw رو ببینید تا بفهمید چه بلاهایی سرتون نمیاد بلکه هزاران بار بدترش رو سرتون میارن .
  ختم کلوم ( لاتی شد )

  (6)
 6. اقا این بازیو بزارید ناموسا هرچی ادمه بدرد نخوره بمیره نفس راحت بکشیم
  من خودم اول از همه میفرستم واسه رفیقم بازی کنه
  تا میتونید تبلیغات کنید جا اینکه اسم بازیو خراب کنین

  (-2)
 7. سلام علیکم دوستان گرامی
  ازتون درخواست دارم و خواهش میکنم برای یافتن حقیقت وافشای حقیقت برای زندگی متعالی و پیشرفت از حق دفاع کنید با حق باشید و از انسان ها وانسانیت دفاع کنید وبرای اینکار باید زنده بمونید وسالم تموم حقیقت دنیا که اگه میخوای زندگی متعالی داشته باشید همینه مارو تنها نذارید انسانیتو ترک نکنید

  (8)
 8. یکی از رفیقام عکس از اجزا و جوارح بدنش میفرستاد،:))))) روم نمیشه بگم کجا،اونام نمیزاشتن بره مرحله بعد،مرده بودیم از خنده،ولی به من نگفت تو کف موندم حال ادمیناشو بگیرم،کسی نیست بفرسته گیم و باقالیا

  (1)
 9. منم یه مدت میخواستم بازی کنم
  اما دیدم نه!! حال ندارم بخام بازی کنم
  هوای شیراز بدجوری تاثیر گذاره??
  اونایی هم که اومدن دوتا دم و باز دم کردن
  دیگه برنگشن 😐

  (7)
 10. من یک بازی دارم اسمش سگ گرسنه 1قلاده ببندید2 دم بخرید به خود وصل کنید3 دندان خود را باعمل دراز کنید4بازبان بیرون نفس بکشید این برای کسانیه که نهنگ بازی میکنن

  (4)
 11. خداکنه بازی نهنگ سبز هم اختراع شه
  همه سربازا اونو نصب کنن بعد یهو خدمت تموم شه:|
  جمع کنین باو این مسخره بازیارو
  وحید خزایی عقلش بیشتر از کساییه که این چالشو انجام میدن

  (11)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*