گوشی بیل گیتس

بیل گیتس حالا از یک موبایل اندرویدی استفاده می‌کند؛ گوشی بیل گیتس چیست؟

اخیرا بیل گیتس در بخشی از مصاحبه خود با “Fox News Sunday”، به استفاده از یک موبایل اندرویدی اشاره کرده است. اما گوشی بیل گیتس چیست و او از موبایل چه شرکتی استفاده می‌کند؟

بدون شک، معرفی بهترین پلتفرم در حوزه تلفن های هوشمند کار دشواری بوده و به بحث و بررسی بسیار نیاز دارد. اما شاید نظر فردی همچون بیل گیتس که به عنوان یکی از بنیان‌گذاران اصلی مایکروسافت شناخته می‌شود، برای کاربران جذاب باشد.

در شرایطی که ویندوز فون یا ویندوز موبایل وضعیت مناسبی نداشته و عملا از دور خارج شده است، کاربران رده بالا و اعضای اصلی هم نیاز به تعویض دستگاه خود را دارند. به نظر می‌رسد بل گیتس نیز یکی از همین افراد است که در بخشی از مصاحبه اخیر خود، به روی آوردن به تلفنی اندرویدی اشاره می‌کند. هرچند، به نظر می‌رسد هنوز او موبایل قبلی خود با بسیاری از نرم افزارهای مایکروسافت را کنار نگذاشته است.

به هر صورت، این اعتراف می‌تواند آتش جنگ میان کاربران و پلتفرم‌های مختلف را دوباره به راه بیاندازد. اما در این میان یک سوال مهم مطرح می‌شود: گوشی بیل گیتس ساخته کدام شرکت است؟

با توجه به شرایط بازار آمریکا، شرکت‌های ال جی، سامسونگ، گوگل، موتورولا، اچ تی سی و سونی، نامزدهای اصلی هستند. هرچند، از میان این شرکت‌ها شاید بتوان سامسونگ را گزینه نهایی در نظر گرفت. البته ما این موضوع را از روی محبوبیت بالاتر این برند نمی‌گوییم.

اگر به یاد داشته باشید، طی سال‌های اخیر این دو کمپانی همکاری زیادی با یکدیگر داشته و از زمان عرضه گلکسی S6، بسیاری از اپلیکیشن های مایکروسافت به صورت پیش‌فرض روی پرچمداران این شرکت نصب می‌شود. به علاوه، کره‌ای‌ها حتی نسخه Microsoft Edition گلکسی اس ۸ را نیز معرفی کرده‌اند. این موضوع می‌تواند عبارت «نرم افزارهای مایکروسافت» که گیتس در مصاحبه خود بدان اشاره کرده بود را نیز شامل شود.

در این صورت گزینه‌های پیش رو به گوشی های گلکسی اس ۶، گلکسی اس ۷ و نسخه‌های اج آنها، گلکسی اس ۸، گلکسی اس ۸ پلاس، گلکسی نوت ۵ و گلکسی نوت ۸ محدود می‌شود. از بین این تلفن های هوشمند، گلکسی نوت ۵ و گلکسی اس ۶ در سال ۲۰۱۵ عرضه شده و قدیمی هستند. به علاوه در آن سال، پرچمدار مایکروسافت یعنی لومیا ۹۵۰ در دسترس کاربران قرار داشته است. از طرفی، زمان زیادی از عرضه گوشی های سری گلکسی S8 و گلکسی نوت ۸ نیز نگذشته و این تلفن های هوشمند هم عمر پایینی دارند. بیل گیتس سال ۲۰۱۶ را به صورت مخفیانه با گوشی آیفون سپری کرده بود و برای فردی مشغول مثل او، چندان عجیب به نظر نمی‌رسد که از پلتفرم‌های قدیمی‌تر استفاده کند.

حالا به نظر می‌رسد گوشی های سری گلکسی S7 تنها گزینه‌های پیش رو هستند. ولی از آنجایی که محصولات خمیده، بیل گیتس را هیجان‌زده نمی‌کنند، می‌توان گلکسی S7 اج را نیز کنار گذاشت.

در این صورت با اطمینان می‌توان گفت سامسونگ سازنده گوشی بیل گیتس بوده و او از گلکسی اس ۷ استفاده می‌کند!

گوشی بیل گیتس