ظرفیت باتری آیفون 8

چرا قیمت گوشی آیفون 8 و آیفون 8 پلاس گران‌تر از آیفون 7 اپل است؟

یکی از سوالات مهم این روزها، قیمت گوشی آیفون 8 و 8 پلاس و تفاوت‌های آن با آیفون‌های سال قبل اپل است؛ به راستی دلیل این موضوع چیست؟

شعبه تحقیقات کمپانی IHS -که با گوشی‌سازان زیادی در چین در ارتباط است- در زمینه اعلام هزینه‌های مربوط به ساخت اسمات فون‌ها، یکی از مورد اعتمادترین کمپانی‌ها است و می‌توان بر روی گفته‌هایش حساب باز کرد؛ در حقیقت IHS در زمینه هزینه مربوط به مواد به کار رفته در گوشی‌های هوشمند کار می‌کند و می‌تواند با انجام محاسباتی دقیق، هزینه نهایی ساخت گوشی را تخمین بزند. به تازگی این کمپانی تحقیقات خود روی قیمت آیفون 8 و 8 پلاس را آغاز کرده و به نتایج جالبی دست یافته است.

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، بدنه شیشه‌ای و تراشه 10 نانومتری A11 Bionic و همچنین دو برابر کردن میزان حافظه نسخه پایه این دو گوشی باعث شده قیمت آیفون 8 و 8 پلاس بیشتر از گوشی آیفون 7 شود؛ جالب است بدانید که هزینه ساخت آیفون 7 با حجم پایه 32 گیگ، 237.94 دلار و همین هزینه برای آیفون 8 با حجم پایه 64 گیگ، 247.51 دلار بوده است.

این در حالی است که کمپانی اپل قیمت گوشی آیفون 8 را 699 دلار اعلام کرده است؛ یعنی 50 دلار گران‌تر از آیفون 7. این موضوع را باید بهتر بررسی کرد؛ هزینه مربوط به مواد به کار رفته در گوشی‌های جدید، فقط 65 درصد هزینه نهایی گوشی را شامل می‌شود و 35 درصد باقی‌مانده، به دیگر کارهایی که بر روی گوشی انجام می‌شوند، مربوط می‌شود.

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهند که هزینه نهایی اجزای به کار رفته در گوشی آیفون 8 پلاس و نهایتا سر هم کردن آن‌ها، سر جمع 295.44 دلار هزینه روی دست اپل می‌گذارد که این مقدار، گران‌تر از هزینه تمام شده برای ساخت آیفون 7 پلاس است (270.88 دلار).

ظاهرا تراشه جدید A11 بایونیک اپل و همچنین اجزای مربوط به قابلیت واقعیت افزوده باعث می‌شوند که قیمت گوشی به میزان پنج دلار افزایش یابد؛ همچنین گفتنی است که دو برابر کردن حجم پایه گوشی از 32 به 64 گیگابایت به میزان 6 دلار و دوربین قدرتمند به کار رفته در آیفون 8 پلاس نیز به میزان 32.50 دلار، هزینه گوشی را بالا می‌برند. گران‌قیمت‌ترین بخش گوشی، نمایشگر آن بوده که قیمتش 52.50 دلار بیشتر از نمایشگر آیفون‌های قبلی است.

همه این‌هایی که گفتیم، یعنی بدنه‌ای با کیفیت‌تر، استفاده از گوریلا گلس، حجم داخلی بیشتر، تراشه سریع‌تر و دوربین قدرتمندتر، همگی دست به دست هم می‌دهند و قیمت آیفون 8 و 8 پلاس را بیشتر از آیفون‌های سال پیش اپل می‌کنند.

قیمت گوشی آیفون 8

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

 1. سر جمع 295.44 دلار +
  واقعیت افزوده 5 دلار +
  حجم پایه 6 دلار +
  دوربین قدرتمند 32.50 دلار +
  نمایشگر 52.50 دلار +
  اگر دانش آموز ابتدایی، حاصلجمع اعداد فوق را 700$ بداند، قطعاً رفوزه میشود؛
  چرا حساب معلم اپل [امّا] درست از آب در میآید؟!