مشاهده فضاپیمای بیگانه

مشاهده فضاپیمای بیگانه در تصویر رسمی ماموریت جمنای ناسا در مدار زمین

مشاهده فضاپیمای بیگانه موضوعی بود که با انتشار تصاویر رسمی پروژه جمنای خبرساز شد. جمنای، یکی از ماموریت‌‌های فضایی ناسا در سال‌های رقابت با شوروی بود.

یکی از مهم‌ترین شواهد مرموز از موجودات فضایی ، مشاهده اشیای مرموز پرنده در تصاویر و یا فیلم‌هایی است که افراد آماتور با دوربین گوشی تلفن همراه خود به ثبت می‌رسانند. اما زمانی که صحبت از تصاویر رسمی آژانس فضایی ناسا (NASA) در میان باشد، موضوع فرق دارد؛ چرا که در واقعیت داشتن این تصاویر هیچ‌گونه شک و شبهه‌ای نبوده و مشاهده یک شی مرموز در این تصاویر، می‌تواند سر و صدای بسیاری را در بین رسانه‌های خبری به راه اندازد. چنین رویدادی، در دهه ۶۰ میلادی به وقوع پیوست و یکی از مرموز‌ترین مشاهدات بیگانگان در سراسر تاریخ توسط دوربین‌های ناسا به ثبت رسید!

پروژه جمنای (Project Gemini)، یکی از ماموریت‌های فضایی ناسا در دهه ۶۰ میلادی بود که در دوران رقابت با شوروی به اجرا درآمد. جمنای، دومین ماموریت دارای سرنشین ایالات متحده بود و تمامی رویداد‌هایی که در این سفر رخ می‌داد، توسط فضانوردان نیز قابل مشاهده بود.

پس از موفقیت برنامه فضایی عطارد (مرکوری) و همچنین قرار دادن اولین فضانوردان در مدار سیاره زمین، آژانس فضایی ایالات متحده در سال ۱۹۶۵ پروژه جمنای را آغاز کرد.

پروژه جمنای، برخلاف برنامه فضایی مرکوری و ماموریت‌های آپولو، نتوانست توجه چندانی را در افکار عمومی به خود جلب کند. هرچند باید توجه داشت که پیشرفت‌های حاصل شده از این برنامه فضایی، نقش چشم‌گیری در اجرای موفقیت‌آمیز ماموریت‌های آپولو و فرود آوردن اولین فضانوردان بر سطح ماه داشت.

هدف اصلی برنامه فضایی جمنای این بود که تجهیزات مورد استفاده در پروازهای فضایی مورد آزمایش قرار گیرند تا بتوان از آنان در ماموریت‌ آپولو نیز استفاده کرد. در ماموریت آپولو، ماژول مخصوص در اطراف کره ماه از فضاپیما جدا و برای بازگشت دوباره فضانوردان به زمین، فرآیند ارتباط مجددا برقرار شد.

یکی دیگر از اهداف اصلی ماموریت جمنای این بود که فضانوردان بتوانند به مدت ۲ هفته در فضا دوام بیاورند؛ این امر حتی از مدت زمان مورد نیاز در ماموریت‌های آپولو هم بیشتر بود.

همانطور که گفته شد، پروژه جمنای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود؛ چرا که با استفاده از دستاوردهای اساسی این ماموریت بود که سرانجام انسان توانست بر سطح ماه قدم گذاشته و سپس در نهایت اهمنیت به زمین بازگردد.

مرموزترین تصویر مربوط به این ماموریت، در سال ۱۹۶۶ به ثبت رسید. مشاهده فضاپیمای بیگانه ، موضوعی بود که در پی انتشار این تصویر در رسانه‌ها موج عظیمی از شایعات و گمانه‌زنی‌ها را به راه انداخت. این تصویر که در طی ماموریت جمنای ۱۰ گرفته شد، یک نکته مرموز و غیرقابل تکذیب را در خود دارد که تا به حال نیز از واقعیت آن اطلاعاتی منتشر نشده است.

جمنای ۱۰، یکی از ماموریت‌های فضایی پروژه جمنای بود که به عنوان هشتمین ماموریت فضایی دارای سرنشین جمنای و همچنین شانزدهمین برنامه فضایی ایالات متحده به شمار می‌رفت.

این ماموریت، ۲ روز و ۲۲ ساعت و ۴۶ و دقیقه و ۳۹ ثانیه به طول انجامید و یکی از مرموزترین تصاویر تاریخ سفرهای فضایی را به همراه داشت.

در طول ماموریت جمنای ۱۰، فضانوردان حاضر در این فضاپیما مجموعه‌ای از تصاویر خود را به صورت دستی به ثبت رساندند که بعدها نیز از آرشیو رسمی ناسا حذف شد. در یکی از این تصاویر، شی نورانی و مرموزی در سمت راست فضاپیما و سیاره زمین دیده می‌شود و به شکل اعجاب‌آوری توجه‌ها را به خود جلب می‌کند.

مشاهده فضاپیمای بیگانه

انتشار این تصویر به خودی خود، موج عظیمی از انواع شایعات و گمانه‌زنی‌ها را به راه انداخت و در این میان، یوفولوژیست‌ها نیز بیکار ننشسته و مقالات متعددی را در پی آن منتشر کردند. به راستی این شی مرموز نورانی چیست؟ آیا بیگانگان در قدم به قدم ماموریت‌های فضایی، در حال تماشای انسان بوده‌اند؟

یوفولوژیست‌ها از همان ابتدا متقاعد شدند که تصویر به ثبت رسیده توسط فضانوردان جمنای ۱۰، یک سفینه فضایی بیگانه بوده که به وضوح توسط سه چراغ بزرگ قابل تشخیص است.

مشاهده فضاپیمای بیگانه در این تصویر رسمی، جای هرگونه شک و شبهه را از بین برد و حذف ناگهانی آن از آرشیو ناسا، نشان از این دارد که احتمالا مقامات بلند پایه دلیلی برای عمومی کردن این مسئله نمی‌بینند. اما واقعیت این است که در چند دهه اخیر، مشاهدات بسیاری از یوفوها صورت گرفته و پرونده‌های بسیاری از آنان، هنوز به صورت حل نشده باقی مانده‌اند.

با زوم کردن بر روی این تصویر، به وضوح می‌توان سه چراغ بزرگ بر روی این سفینه فضایی را مشاهده کرد. یوفولوژیست‌ها معتقد هستند که این سه چراغ، احتمالا جزئی از سیستم محرکه این سفینه بیگانه است.

فایل اصلی مربوط به این تصویر، دارای وضوح و حجم بالایی بوده و شما می‌توانید از طریق این لینک ، تصویر مذکور را با حجم ۳۳ مگابایت دانلود کنید.

جالب اینجاست که گوردون کوپر (Gordon Cooper) به عنوان یکی از فضانوردان حاضر در این ماموریت فضایی پیش از مرگ خود، صراحتا به مشاهده فضاپیمای بیگانه در طول این ماموریت اعتراف کرده بود! کوپر در این باره گفته بود:

من معتقد هستم که این وسایل نقلیه فرازمینی، از سایر سیارات به ملاقات زمین می‌آیند. این در حالی‌ست که سایر فضانوردان علاقه‌ای به صحبت در مورد یوفوها نداشتند.

در مورد موجودات فضایی و سفینه‌های آنان از من سوالات بسیاری پرسیده شده و من ترجیح می‌دهم موضع خود را در این باره به طور شفاف مشخص کنم. به عقیده من، آن‌ها موجودات دیگری از سیارات و تمدن‌های دیگر بودند!

گوردون کوپر در سال ۱۹۶۵ میلادی، فرماندهی ماموریت جمنای ۵ را بر عهده داشت. ماموریتی که به منظور سنجش و امکان‌سنجی اقامت ۸ روزه فضانوردان در فضا به اجرا درآمد. در واقع ۸ روز طول می‌کشید تا فضانوردان به کره ماه برسند، جمنای ۵ سعی داشت که امنیت فضانوردان در طول این مسافرت یک هفته‌ای را تضمین کند.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا فضانوردان ماموریت جمنای ۱۰ در حال مشاهده فضاپیمای بیگانه موجوداتی از تمدن‌های فرازمینی بوده‌اند؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۹ دیدگاه

 1. سال ۱۹۶۰این اتفاق افتاد ه و الان دارن می گن چرا ؟ چرا نمیان رک بگم که ما با بیگانگان در سال های اخیر و گذشته در ارتباط بودیم و الان هم هستیم میشه یکی برای من هم توضیح بده ممنون میشم

 2. سلام و عرض ادب دارم. این تصاویری که شکل یک سفینه موجودات فرازمینی است کاملا فتوشاپ می باشد .. ولی من مطمعا باشید که ما تنها موجودات هوشمند جهان نیستیم.. ما میلیارد ها سیاره کهکشان داریم که بیشتر سیارات آنها مکان های خوبی برای تشکیل حیات می باشد پس موجودات فضایی وجود دارند ولی به بیشتر عکس ها و فیلم ها اعتماد نکنید …

 3. دیگه از این واضح تر نیست ، کاملا مشخصه که یه سفینه بوده.

 4. وقتی در کتب اسمانی از موجودات دیگری صحبت شده ولی چون ما انهارا نمیبینیم ویا نمیخواهیم ببینیم اصل موضوع را انکار کنیم خیلی ساده نگری ایست!

 5. همه ما میدونیم در منظومه شمسی موجودات هوشمندی بجز انسان نیست، و باز میدونیم که ما به این زودی ها قادر نیستیم حتی به مریخ سفر کنیم یا دورتر
  در واقع انسان تنها خطری که میتونه برای بقیه نقاط کهشان داشته باشه شکیک موشک هست، و موشکهای بشر هزاران سال طول میکشه که به نزدیک ترین ستاره به ما برسه
  پس اگر موجودات زنده، میتونن بیان به زمین ، پس موشکهای ما هم خطری براشون نداره و راحت میتونن اونا را نابود کنن و فرصت کافی دارن تا موشک به اونا برسه، پس چه دلیلی داره که از ما بترسن و ارتباط برقرار نکنن؟
  اگر رفت آمد اونا زیاد باشه هم چرا آثار اونا رو باید ۵۰ سالی یک بار اتفاقی ببینیم؟
  به نظر من اگه منطق رو به کار بگیریم، خیلی ساده میتونیم بگیم بجز انسان ، موجود هوشمند دیگه اینطرفا نیست

 6. نه یوفو هست نه ادم فضایی .انسان هست .بعد مدتها انسان ها به کل کهکشانها تسلط پیدا میکنند

 7. از جنگ جهانی دوم دارن پنهان سازی میکنن دولت ها دیگه دستشون رو شده و کاملا مشخصه فرازمینیها با سران دولت ها در ارتباط هستن(آمریکا+روسیه) و برا اینکه عموم مردم به اینجور مسائل منطقی فکر نمیکنن و ترس دارن ترجیح دادن عمومیش نکنن و بصورت مخفیانه با اونا(فرازمینی ها)در ارتباط باشن

  • دقیقا دوستمون درست میگه و مدت ها هست انسان ها دارن با موجودات فضایی ارتباط برقرار میکنن و برای این رو نمیکنن چون تمامی قوانین دینی و ملیتی زیر سوال میره و یه هرج و مرج خاصی در جهان اتفاق میوفته فعلا دارن مغز هارو آماده این واقعیت میکنن و به زودی علنی خواهد شد