فوجی فیلم با ۲ دوربین کامپکت جدید خود به CES 2013 آمد

فوجی فیلم اقدام به معرفی نسل جدید دوربین های خود کرد. ۲ دوربین کامپکت که یکی از آنها مدل X100S می باشد، آن را جانشینی برای مدل X100 می دانند و به عنوان دوربینی با سریع ترین فوکوس اتوماتیک در جهان معرفی می شود. مدل دوم X20 می باشد که جانشینی برای X10 می باشد.

X100S با یک سنسور ۱۶.۳ مگاپیکسلی از نوع APS-C X-Trans CMOS II بروزرسانی شده است که پردازشگر جدید آن نیز EXR II می باشد. فوجی فیلم قول این را داده که فوکوس خودکار در این دوربین جدید در ۰.۰۸ ثانیه انجام می شود و به خاطر پردازشگر جدید سرعت آماده بار شدن و عکسبرداری بسیار بهبود پیدا کرده است. امکان ویژه ای نیز به این دوربین افزوده شده است که با نام dual images on the left and right شناخته خواهد شد و به عکاس اجازه می دهد تا به صورت دستی به انجام فوکوس بر روی نقطه دلخواه بپردازد.

دوربین X20 نیز یک بروزرسانی مشابه را دریافت نموده و سنسور آن ۱۲ مگاپیکسلی از نوع ۲/۳ اینچی X-Trans CMOS II می باشد. پردازشگر آن هم کاملا شبیه به مدل X100S است و در این مدل سرعت فوکوس اتوماتیک ۰.۰۶ ثانیه خواهد بود.

هر دو دوربین ذکر شده قادر به فیلمبرداری با رزولوشن Full HD و نرخ ۶۰ فریم در ثانیه و دارای صفحه نمایش ۲.۸ اینچی با رزولوشن ۴۶۰ هزار پیکسل می‌باشند. این نرخ فریم فیلم‌برداری آنها را در کنار دوربین‌های سونی قرار می‌دهد که تا به حال در این زمینه سلطان بی چون و چرا بوده‌اند. هنوز فوجی در مورد قیمت این دو دوربین سخنی به میان نیاورده اما حدس گجت نیوز این است که قیمت X100S بین ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار  و قیمت X20 بین ۵۵۰ تا ۶۵۰ دلار باشد.


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*