معرفي نسل جديد دوربين‌هاي دو چشمي سوني با قابليت ضبط تصاوير 3 بعدي

اگر به خاطر داشته باشید، اواخر ۲۰۱۱ سونی از دوربین شکاری دیجیتال خود با قابلیت ضبط ویدیوی اچ دی رونمایی کرد. از آن زمان طبیعت دوستان و دیده بان های زیادی به این دوربین شکاری روی خوش نشان دادند. اما مشکل اصلی این دوربین ها، وزن بالای آنها بود که حمل شان را مشکل می ساخت.و حالا سونی نسخه آزمایشی نسل بعدی دوربین های شکاری سه بعدی با ضبط دیجیتال خود را رونمایی کرده است که امکانات بیشتری را در ابعادی کوچکتر به رخ می کشد.

در غرفه سونی در CES 2013 این طرح اولیه پشت شیشه قرار داشت، اما از این فاصله هم تفاوت میان آن با نسل قبل به خوبی مشهود بود. مهمترین تغییر را هم می توان کاهش اندازه و ضخامت این دوربین دانست. هنگامی هم که آن را کنار نسل قبلی قرار می دهیم، به نظر می رسد که یک سوم اندازه آن را دارد.

سونی تا کنون جزئیات زیادی درباره این نسل جدید اعلام نکرده و تنها اشاره کرده که آنها از نظر امکانات بسیار شبیه DEV-3 و DEV-5 هستند و تنها مقداری ملحقات اضافی دارند. این دوربین می تواند به ضبط ویدیو و عکس های اچ دی در هر دو حالت سه بعدی و دو بعدی بپردازد. هنوز درباره میزان زوم آن اطلاعی در دست نیست، اما DEV-5 قدرت زوم اپتیکال 10X و زوم دیجیتال 10X را داشت.

{photo}91/10/27/sony-3d-digital-recording-binoculars{/photo}

برای اینکه کاربر بهترین و شفاف ترین تصویر ممکن را داشته باشد، سونی در این دوربین از لرزه گیر تصویری اپتیکال بهره برده تا حرکات ناخواسته دست را جبران کند. همچنین نمایشگر الکترونیک آن از نوع OLED است. این دوربین شکاری از یک جی پی اس داخلی هم بهره می برد که قبلا تنها در مدل DEV-5 موجود بود. علاوه بر این دارای یک کفشک برای نصب میکروفون یا فلاش بوده و همچنین یک خروجی HDMI هم دارد.

سونی تا کنون به طور رسمی چیزی درباره مشخصات فنی، قیمت یا زمان ارائه این گجت جالب به بازار، اعلام نکرده است

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*