انتقال اطلاعات ۸۰۰ مگابیت در ثانیه با روتر بوفالو

 

با وجود پایان نمایشگاه سی ای اس همچنان می توان به اخبار و گجت های مهمی از این نمایشگاه پرداخت. یکی از گجت های دوست داشتنی نمونه آزمایشی روتر جدید Buffalo بود که با استاندارد جدید ۸۰۲.۱۱ac کار می کرد و شرکت Broadcom چیپ آن را همین چند روز پیش در نمایشگاه معرفی کرده بود.
 
در وای-فای نسل پنجم شما اطلاعات را روی باند ۵GHz منتقل می کنید درست مانند وای-فای فراگیر ۸۰۲.۱۱n فعلی، اما این استاندارد جدید از قابلیتی به نام channel bonding استفاده می کند که سبب می شود پهنای باند آن ۴ برابر استاندارد قبلی باشد.
 
از نظر تئوری اگر یکی از این روترها را در خانه داشته باشید، سرعت شبکه خانگی شما تا ۱۳۰۰ مگابیت در ثانیه خواهد بود. در عمل چیزی که در نمایشگاه توسط شرکت Buffalo نشان داده شد رسیدن به سرعت ۸۰۰ مگابیت در ثانیه بود که این هم بسیار عالی است.
 
شرکت سازنده می گوید روترها با استاندارد جدید از پاییز امسال وارد بازار می شوند و با دو چیپ خواهند بود. برای اینکه هم از استاندارد جدید و هم از استاندارد قدیم ۸۰۲.۱۱n پشتیبانی کنند.
 
البته فراموش نکنید در طرف دیگر کامپیوتر یا تلفن هوشمند شما هم باید از این فناوری پشتیبانی کند. فعلا هیچ کدام از مدل های موجود در بازار به چیپ جدید مجهز نشده اند. برای نهایی شدن استاندارد جدید احتمالا باید تا پایان امسال صبر کرد و برای فراگیر شدن اش هم به زمان بیشتری نیاز است. 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. ممنون از بازدید شما دوست عزیز