Rapide S ، شاهکار جدید آستون مارتین

وقتی که قدرت و زبیایی در روح Rapide دمیده شود،آنچه بدست خواهد آمد Rapide S می شود.یک خودروی لوکس و اسپرت چهار درب با نهایت قدرت،آستون مارتین رپید اس مدل ۲۰۱۴ که هم اکنون تصاویر و مشخصاتی از آن در اینترنت بخش شده است.در ادامه با معرفی این خودرو جدید با گجت نیوز همراه باشید.

از مهم ترین تغییرات Rapide S نصب موتور ۵.۹ لیتری V12 است.نصب این موتور باعث شده است که قدرت آن ۸۰ اسب بخار افزایش داشته باشد و به ۵۵۰ اسب بخار برسد،همچنین گشتاور آن هم ۲۰ واحد جهش پیده کرده است و به ۶۲۰ نیوتن متر رسیده است.این خودرو ۶۲۰ نیوتن متر گشتاور را در دور موتور ۵۰۰۰ تولید می کند.

قدرت فوق العاده این امکان را به این خودرو می دهد که تنها در عرض ۴.۹ثانیه به صد کیلومتر بر ساعت دست یابد،که ۰.۳ ثانیه سریعتر از نسخه استاندارد است.آخرین سرعت این خودرو به ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت می باشد.لازم به ذکر است که موتور این خودرو ۱۹ میلی متر پایین تر از قبل روی این خودرو نصب شده است.اما با وجود این عملکر عالی،مصرف سوخت این خودرو تنها ۱۱.۸لیتر در هر صد کیلومتر می باشد و انتشار گاز CO2 هم از ۳۵۵ به ۳۳۲ گرم در هر کیلومتر رسیده است.

مشخص ترین تغییر ظاهری این خودرو،جلوپنجره ی مشبک بزرگ آن است،اما شکاف های روی بدنه، دیفیوزر عقب،آینه های بیرونی جدید و چراغ های عقب فیبر کربنی از ویژگی های دیگر این خودرو است،اسپویلر عقب هم برای بهبود طراحی آیرودینامیکی در سرعت های بالا روی این خودرو نصب شده است.
در داخل هم ترکیب رنگ مشکی و قرمز به چشم می خورد،صندلی های چرمی با دوخت قرمز از ویژگی های این کابین است. همچنین با مسطح کردن صندلی های عقب می توان حجم بار را ۳ برابر کرد.
این خودرو به عنوان مدل ۲۰۱۴ در اواخر سال ۲۰۱۳ وارد بازار آمریکا می شود و پیش بینی و می شود قیمتی معادل ۲۰۰ هزار دلار را داشته باشد.

{photo}91/11/08/Aston-Martin-Rapide-S{/photo}


منبع : Via : Pedal.irautoblog

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*