معرفی اسکنر دستی Pen Sized Scanner

یکی از شایع ترین و در عین حال جالب ترین وسایل و محیطهایی که مردم از دیرباز از آن استفاده کرده اند مسلما اسکنر ها بوده اند . از زمانی که اسکنر با به عرصه گذاشته اند تا به امروز ما شاهد تغییرات بسیاری در این وسایل بوده ایم . این وسایل از نسخه های بزرگ و رومیزی تبدیل به وسایل کوچک و قابل حمل شده اند امروز با معرفی این اسکنر قلمی که حتی از اسباب بازی هم کوچکتر است در خدمت شما همراهان گرامی هستیم.

اسکنر قلمی یک اسکنر دستی قابل حمل است که قادر به اسکن اسناد بزرگتر از سایز خود است و البته مزیت دیگری که دارد همیشه و در همه حال همراه شما است. این کار با استفاده از یک لیزر کوچک که در کناره این قلم تعبیه شده انجام می شود و قادر به تهیه فایل اسکن از یک امضا و یا اسناد و مدارک شما در کمترین زمان ممکن است .

این قلم یک قلم خودکار مجهز با دقت فوکوس بالای لنز و سنسور ۵ مگاپیکسل برای گرفتن فایل اسکن اسناد است .  در هنگام فشردن دکمه میدوی (midway) توسط شما یک نور لیزر از دستگاه ساطع می شود و یک فریم از منطقه مورد نظر شما را تحت پوشش قرار می دهد . اسکن های انجام شده در منطقه مورد نظر شما با فرمت jpeg در حافظه داخلی یک گیگابایتی قلم ذخیره می شود و توسط اتصال USB این اطلاعات به کامپیوتر  منتقل می شود . این دستگاه با یک ساعت شارژ قادر است تا ۳۰۰ فایل اسکن تهیه کند .اسکنر قلمی در حال حاضر در فروشگاه Hammacher Schlemmer و با قیمت ۱۲۵ دلار آمریکا در دسترس است


منبع : en.gadgetnews