محصولات سری اس سامسونگ

الگوی نام‌گذاری محصولات سری اس سامسونگ تغییر خواهد کرد

محصولات سری اس سامسونگ (Samsung Galaxy S Series) حدودا ۸ سال است که با همین الگوی نام‌گذاری، رونمایی و عرضه می‌شوند. اما حالا خبرها حاکی از آن هستند که کره‌ای‌ها احتمالا نحوه نام‌گذاری پرچمداران این سری محبوب را تغییر خواهند داد.

همه چیز از سال ۲۰۱۰ و معرفی محصولی به نام گلکسی اس (Samsung Galaxy S) شروع شد. این داستان طی هشت سال تا معرفی گلکسی اس ۷ (Samsung Galaxy S7)  و اس ۸ (Galaxy S8) در سال ۲۰۱۷ ادامه پیدا کرد. پرچمداران کنونی محصولات سری اس سامسونگ، گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس (+Samsung Galaxy S8) هستند و این شرکت اعلام کرده است که در روز ۲۵ فبریه (۶ اسفند سال جاری) پرچمداران جدیدی را جایگزین آنها خواهد کرد. نام این محصولات جدید از سری S سامسونگ به احتمال زیاد در راستای الگوی نام‌گذاری همیشگی کره‌ای‌ها خواهد بود؛ گلکسی اس ۹ (Samsung Galaxy S9) و گلکسی اس ۹ پلاس (+Samsung Galaxy S9).

با این حال طبق اطلاعات منتشر شده از یک منبع کره‌ای، خانواده اس ۹ احتمالا آخرین محصولات سری اس سامسونگ با این الگوی نام‌گذاری هستند و این رویه برای پرچمداران بعدی دستخوش تغییراتی می‌شود.

این منبع در ادامه اعلام کرده است که دهمین نسل از محصولات سری اس سامسونگ که در حالت معمولی باید گلکسی اس ۱۰ (Samsung Galaxy S10) و اس ۱۰ پلاس نام‌گذاری شوند، احتمالا در سال ۲۰۱۹ و با نام گلکسی ایکس (Galaxy X series) رونمایی می‌شوند. برای اتخاذ چنین تصمیمی از سوی مسئولان سامی نیز یک توجیه عقلانی وجود دارد، آنها نمی‌خواهند در آینده محصولاتی با نام‌های عجیب گلکسی اس ۱۱ یا اس ۱۵ رونمایی و عرضه کنند.

از طرفی این سیاست احتمالا یک نقشه حساب شده جهت رقابت هرچه بیشتر با محصولات کمپانی اپل است؛ همانطور که می‌دانید اهالی کوپرتینو نیز اخیرا در یک اقدام بی‌سابقه، یک گوشی جدید با پسوند متفاوت را روانه بازار کردند؛ آیفون ایکس اپل (Apple iPhone X) نام این محصول است.

به هر حال صرفه نظر از دلایل و انگیزه مسئولان سامسونگ در چنین نقشه‌ای، هیچ شکی نیست که کره‌ای‌ها کماکان تمام تلاش خود را جهت تولید و عرضه پرچمداران گلکسی قدرتمند و بهتر ادامه می‌دهند و تنها، الگوی نام‌گذاری آنها برای محصولات سری اس سامسونگ تغییر می‌کند. بنابراین نیازی به نگرانی در این زمینه نیست! کمپانی اپل پس از عرضه آیفون جدید خود با یک نام ویژه، امکانات و قابلیت‌های خاصی را نیز برای آن در نظر گرفت و محصولی کهکشانی را روانه بازار کرد؛ با این تفاسیر بعید نیست که سال ۲۰۱۹ شاهد یک گلکسی پرچمدار هیجان‌انگیز و پر از امکانات ویژه باشیم.

فعلا باید تا تاریخ ششم اسفند ماه سال جاری صبر کنیم تا مسئولان این شرکت از گوشی گلکسی اس ۹ (Samsung Galaxy S9) و گلکسی اس ۹ پلاس (+Samsung Galaxy S9) رونمایی کنند. شاید سامی در مراسم مربوط به این پرچمداران سرنخی را از نقشه‌های خود برای آینده به ما بدهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. بدرک که تغیر میکنه یه تغیری تو سیستم گوشی بدین

  2. مثل نوت ۶ که هرگز منتشر نشد، شاید دو رقمی نکردن سری S هم کار عقلانی باشه

  3. ممکنه، برای جلوگیری از ۲ رقمی شدن

    چون در اون صورت ممکنه به واسطه عدد یکان روی ذهن خریدار تاثیر منفی بزاره

  4. چ عجب چند ساله ایجوریه؟؟؟