تصویر تسلا رودستر ایلان ماسک

ستاره شناسان تصویر تسلا رودستر ایلان ماسک را در فضا ثبت کردند

ماشین فضایی تسلا رودستر ایلان ماسک توسط راکت فالکون به فضا پرتاب شد و حالا ستاره‌شناسان توانستند تصویر تسلا رودستر را در فاصله ۵۰ هزار مایلی بعد از ماه ثبت کنند.

سه‌شنبه، اسپیس ایکس برای اولین بار، قدرتمندترین راکت فضایی خود را به نام فالکون هوی (Falcon Heavy) به فضا فرستاد.

در قسمت بالایی راکت ۲۳۰ فوتی، ایلان ماسک، رودستر قرمز رنگ خود را با مرد فضایی ساختگی روی آن به نام استارمن قرار داده بود. دوربین‌های درون این رودستر ۱۲ ساعت فیلم زنده پخش کرد تا باتری آن تمام شد. این خودرو در حال حاضر به سمت مدار مریخ حرکت می‌کند.

از ایلان ماسک در مورد این که آیا اسپیس ایکس برنامه‌ای برای ردیابی رودستر دارد یا خیر سوال شد و او در پاسخ گفت:

برنامه‌ای برای این کار نداریم. این خودرو شاید میلیون‌ها و یا حتی میلیاردها سال در فضا بماند تا زمانی که بیگانه‌ها آن را پیدا کنند.

در هر صورت دو ستاره‌شناس به نام‌های جیانلوکا ماسی از پروژه تلسکوپ مجازی و مایکل شوارتز از رصدخانه تناگارا تصمیم گرفتند تا مسیر حرکتی این خودرو را بر اساس اطلاعات سامانه پیشرانه جت ناسا ردیابی کنند.

در تصویر گرفته‌شده توسط دو ستاره‌شناس که در زیر مشخص است، این خودرو در میان نور ستارگان نمایش داده‌ شده است.

تصویر تسلا رودستر ایلان ماسک

تصویر تسلا رودستر ایلان ماسک، این خودرو ۲ تنی را در فاصله ۲۹۰ هزار مایلی زمین یا ۵۰ هزار مایل بعد از ماه نشان می‌دهد.

جیانلوکا ماسی و شوارتز در حال بررسی‌های بیشتر روی مسیر این رودستر هستند. روز جمعه آن‌ها انیمیشنی از حرکت این خودرو در فضا پخش کردند. بر اساس گفته‌های ایلان ماسک، سرعت حرکت خودرو ۲۵۰۰۰ مایل بر ساعت خواهد بود.

جیانلوکا ماسی گفت:

ما به سرعت تسلا رودستر را به صورت واضح رصد کردیم. در ادامه تصاویر بیشتری خواهیم گرفت و از این تصاویر به عنوان شناسایی اجرام آسمانی استفاده خواهیم کرد. این خودرو به سرعت در حال ناپدید شدن است و در حال حاضر می‌توان با قدر نسبت ۶″ آن را رصد کرد. در عرض یک ماه دیدن آن سخت‌تر می‌شود تا جایی که برای رصد به قدر نسبت ۱۶″ احتیاج داریم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۹ دیدگاه

 1. اونام همینو میخوان که افرادی مثل شما بگن تمام پیشرفتای ناسا دروغه و این توجیهی میشه برای تنبلی و کم کاری و عقب موندگیمون.یهنی واقعا فکر میکنید زمین تخته؟؟!خوب لبه زمین کو؟نشون بده ببینم

 2. درخشش خودرو یا هر شیئ در فضا به خاطر بازتاب نور از سطحشه که به چشم ما میرسه شما اگه یه تکه شهاب سنگ سیاه رنگ هم از زمین نگاه کنی کاملا درخشانه

 3. سلام
  دوستان کسی میتونه توضیح بده که چرا خودرو توی فضا داره میدرخشه
  یعنی چه چیزی باعث درخشندگیش میشه ؟
  عجیبه

 4. کارهمش تبلیغاتیه
  کاملا واضحه

  • کاملاً دروغ است،سازمان فضایی ناسا،سالهاست به همه دنیا دروغ میگوید،دروغهایی مانند;زمین کروی! گردش زمین دور خورشید! خورشید بزگرتر از زمین!!! و خیلی مسائل دیگر. . . .که تمامی اینها در کانال تلگرامی “زمین گرد اما تخت” توضیح داده شده

 5. چقدر چرتو پرت ینی باروتون میشه اینا ماشین بفرستن فضا؟؟

 6. درود فراوووووووووووووون