سگ رباتیک بوستون داینامیکس در را برای دوستانش باز می‌کند + ویدیو

سگ رباتیک بوستون داینامیکس در را برای دوستانش باز می‌کند + ویدیو

در ویدیو جدید منتشرشده از سگ رباتیک کمپانی معروف بوستون داینامیکس که با نام اسپات مینی (SpotMini) هم شناخته می‌شود، توانایی‌های شگفت‌انگیز این ربات در باز کردن در به نمایش گذاشته شد.

هر چند وقت یک‌بار کمپانی رباتیک بوستون داینامیکس (Boston Dynamics) ویدیویی شگفت‌انگیزی را از محصولاتش منتشر می‌کند و هر مرتبه واکنش‌های مختلفی که از ترس و نگرانی تا هیجان و شادی متفاوت هستند را در مخاطبان و علاقه‌مندان به وجود می‌آورد؛ در هر کدام از این ویدیوها توانایی‌های ربات‌ها به نمایش گذاشته می‌شوند و در کنار تحت تاثیر قرار دادن ما با پیشرفت‌های چشم‌گیر علم و تکنولوژی، احتمال به وجود‌ آمدن آینده‌ای تاریک و تسلط شبکه‌ای از ربات‌ها بر انسان را یادآوری می‌کنند.

در همین رابطه اخیرا ویدیو سگ رباتیک بوستون داینامیکس که برخی آن را به نام اسپات مینی (SpotMini) می‌شناسند، منتشر شده که در آن دو ربات اسپات مینی حضور دارند و یکی از آن‌ها با دستگاهی پیشرفته و عجیب در را برای دوستش باز می‌کند؛ قابلیتی که در عین سادگی،‌ انجام داده آن برای یک ربات این چنینی آنقدرها هم راحت نیست.

قبلا هم دیده‌ایم که یکی از ربات‌های بوستون داینامیکس در را باز کند، اما نکته قابل‌توجه در این ویدیو، بازوی جانبی است که به ربات اصلی اضافه شده و با تعیین موقعیت دستگیره در و به کار گیری بخش گیره مانند بازو، بعد از باز کردن در آن را نگه می‌دارد تا دوستِ بدون دستش رد شود و سپس خودش به دنبال ربات دیگر راه می‌افتد؛ این شما و این هم کلیپ اصلی منتشر شده در کانال یوتیوب بوستون داینامیکس:

 

طبیعتا با دیدن قابلیت‌های این سگ رباتیک که به نسب گذشته پیشرفت زیادی کرده و بازوی آن بسیار دقیق‌تر و راحت‌تر حرکت می‌کند، واکنش طبیعی بسیاری از بینندگان نگرانی در مورد از کنترل خارج شدن این پیشرفت‌هاست، اما موضوعی غیرقابل‌انکار این است که توسعه تکنولوژی را نمی‌توان متوقف کرد و هر تلاشی در این راستا نتیجه عکس دارد.

با این تفاسیر چه راه‌حلی از ایجاد آگاهی و آماده شدن برای مقابله با خطرات احتمالی توسعه ربات‌ها و یا موضوعاتی مانند هوش مصنوعی (AI) موثر تر به نظر می‌رسد؟ آیا بهتر نیست که به جای مقابله،‌ نادیده گرفتن و یا توقف مسیر طبیعی پیشرفت، با قدرت فکر و اندیشه با مشکلات مقابله کنیم؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

  1. خیلیم عالیه داریم یواش یواش به ساختن یه چیز جدید و خفن دست پیدا میکنیم

  2. یه قدم به نابود شدن نزدیک تر شدیم

  3. این همه پول خرج کنی که درو واست واز کنه خوب یه در واز کن بخر ??