بیل گیتس

سیاست های ترامپ مانع کمک‌های بشردوستانه بیل گیتس است!

در آخرین نامه سالانه بیل گیتس ، او و همسرش ملیندا گیتس ضمن انتقاد از سیاست‌های ترامپ، به ده مورد از سوالاتی که مکررا از آنها پرسیده شده بود، پاسخ دادند.

این سوالات به طیف گسترده‌ای از موضوعات همچون آموزش، تغییرات آب و هوایی و تلاش‌های بشردوستانه گسترده آنها از طریق «موسسه‌ بیل و ملیندا گیتس» ورود پیدا می‌کرد.

در این نامه، بیل گیتس گفت که طی سال گذشته، عمده سوالات مطرح‌شده در رابطه با دونالد ترامپ بوده است؛ خصوصا این سوال که «سیاست‌های رییس جمهور ترامپ چگونه بر فعالیت موسسه شما تاثیر می‌گذارد؟»

او نوشت که پیشنهادات ترامپ برای کاهش کمک به کشورهای خارجی، مانع تلاش‌های موسسه برای مبارزه در جهت فقر، بیماری و گرسنگی در خارج از کشور می‌شود.

این کوشش‌ها جان بسیاری را نجات می‌دهند. به علاوه، آنها باعث ایجاد اشتغال در آمریکا می‌شوند. این کارها با پایدارتر کردن کشورهای فقیر و جلوگیری از شیوع بیماری‌های همه‌گیر، به ایمن‌تر کردن آمریکایی‌ها کمک خواهد کرد. دنیا زمانی که مردم بیشتری گرسنه یا بیمار باشند، جای ایمن‌تری نیست.

بیل گیتس به صورت گسترده‌تر، در رابطه با شعار «اول آمریکا» دونالد ترامپ ابراز نگرانی کرده است:

[موضوع] این نیست که ایالات متحده آمریکا نباید مراقب مردم خود باشد. سوال این است که آن را چگونه باید به بهترین شکل انجام داد. دیدگاه من است که زمان ثابت کرده از تعامل با دنیا، همه نفع می‌برند. [این موضوع] شامل آمریکایی‌ها نیز می‌شود و بیشتر از دوری از آن منفعت دارد. حتی اگر ما همه چیزهایی که دولت با میزان کمک به شهروندان آمریکایی در نظر گرفته بود را بشماریم، تعامل با دنیا هم‌چنان می‌تواند یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه باشد.

بیل گیتس در حال رسیدن به برج ترامپ در سال 2016

بودجه مطرح‌شده دولت ترامپ برای سال 2019، شامل کاهش 29 درصدی (17 میلیارد دلاری) هزینه‌ها برای وزارت امور خارجه و اداره توسعه بین‌المللی آمریکا می‌شود. این طرح پیشنهادی، افزایش هزینه‌های نظامی و باقی ماندن کمک به تنها یک کشور خارجی یعنی رژیم صهیونیستی را مطرح می‌کند.

در سال 2017، کمک خارجی پشتیبانی دوطرفه را در کنگره دریافت کرده بود.

در گذشته، بیل گیتس با ترامپ و تیمش ملاقات کرده بود و نوشت: “چون اگر آمریکا پشتیبانی از سرمایه‌گذاری خود در خارج از کشور را قطع کند، مردم دیگر کشورها می‌میرند و وضعیت آمریکایی‌ها بدتر از قبل خواهد شد.”

ملیندا گیتس اضافه کرد که امیدوار است ترامپ با احترام بیشتری با مردم، خصوصا بانوان، رفتار کرده و ارزش‌های آمریکایی را در دنیا به عنوان نمونه قرار دهد. وی در ادامه نوشت:

برابری یک اصل مهم و ملی است. حرمت هر فرد بدون در نظر گرفتن نژاد، مذهب یا جنسیت، بخشی از روح کشور ما است. رییس جمهور برای قرار دادن یک نمونه خوب و قدرت دادن به آمریکایی‌ها در بیانیه‌ها و سیاست‌های خود، مسئولیتی بر عهده دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. هر دو شون منافع طلبو فرقه گران دیگه

    مگه ندیدید ویندوز چقدر بر علیه زبان فارسی بود