گوشی های بلو

نشست خبری معرفی گوشی های بلو (Blu) در ایران برگزار شد

نشست خبری معرفی گوشی های بلو (Blu) در ایران برگزار شد و مسئولان شرکت انفورماتیک گستر از برنامه خود برای عرضه این گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه و همچنین سهم این گوشی‌ها در بازار موبایل ایران سخن گفتند.

نشست خبری معرفی گوشی های بلو (Blu) برگزار شد. در این نشست که با ارائه آمار دقیقی از بازار موبایل ایران همراه بود، حسین غروی رام، مدیرعامل شرکت انفورماتیک گستر، آمار فروش گوشی های تلفن همراه در کشور را ۴۱ دستگاه در دقیقه اعلام کرد و از سهم بازار ۱۵ درصدی موبایل‌هایی با قیمت بالای ۳ میلیون تومان خبر داد. برند بلو با تمرکز بر ارائه گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه وارد بازار ایران شده است و در حال حاضر بالغ بر ۳ درصد از ظرفیت کل بازار موبایل را در اختیار دارد که این سهم بازار را به واسط خوش‌قیمت‌ترین مدل‌های بازار در حوزه گوشی‌های هوشمند و غیرهوشمند به دست آورده است. در این مراسم همچنین از سایت بولد موبایل به نشانی Boldmobile.ir نیز برای اطلاع‌رسانی مشخصات فنی و قیمت گوشی های بلو رونمایی شد.

گوشی های بلو

حسین غروی رام، مدیرعامل شرکت انفورماتیک گستر با اشاره به حجم بازار برند بلو و رشد بسیار سریع آن در بازار جهانی موبایل گفت:

برند بلو (blu Products) با ایده طراحی گوشی‌های نوآورانه و مقرون‌به‌صرفه برای نیازهای روزمره، راه‌اندازی شد و تاکنون سریع‌ترین رشد را در میان برندهای موبایل داشته است. این برند از سال ۲۰۱۰ تاکنون بالغ بر ۵۰ میلیون گوشی عرضه کرده است و اکنون به بیش از ۴۰ کشور جهان صادرات دارد. بلو رتبه نخست فروش گوشی‌های بدون سیم کارت را در کل قاره آمریکا در اختیار دارد و پس از راه‌اندازی دفتر هنگ‌کنگ اکنون در بازارهای آسیایی نیز موفقیت‌های زیادی کسب کرده است.

بازار ۲.۲ میلیارد دلاری ایران

حسین غروی رام به عنوان یکی از اعضای انجمن واردکنندگان موبایل در نشست خبری معرفی گوشی های بلو در ایران با اشاره به تحقیقات بازار شرکت انفورماتیک گستر به تشریح ظرفیت‌های بازار ایران پرداخت و در مورد وسعت بازار گوشی تلفن همراه در کشور گفت:

به طور متوسط ماهانه ۶۰۰ هزار گوشی تلفن همراه در کشور فروخته می‌شود و ظرفیت واقعی بازار تلفن همراه ایران ۷.۲ میلیون گوشی در سال است. در واقع می‌توانیم بگوییم در هر دقیقه در بازار ایران ۴۱ گوشی تلفن همراه فروخته می‌شود که متوسط قیمت آنها ۱.۴ میلیون تومان است.

غروی رام با اشاره به دسته‌بندی‌های بازار به لحاظ تعداد و سهم ریالی هر کدام از آنها گفت گوشی‌های زیر ۵۰۰ هزار تومان (کمتر از ۱۰۰ دلار) از نظر تعداد ۱۷ درصد سهم بازار دارند و این در حالی است که ارزش ریالی آنها تنها ۲ درصد از ظرفیت کل بازار ایران است. گروه بعدی که گوشی‌های بین ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان را تشکیل می‌دهند ۲۴ درصد بازار را به خود اختصاص داده‌اند اما سهم ریالی این گروه از بازار نیز چندان گسترده نیست و حدود ۱۰ درصد گردش مالی بازار متعلق به این دسته است. گوشی‌های بین ۱ تا ۱.۵ میلیون تومان که پرمخاطب‌ترین دسته از موبایل‌های بازار ایران هستند، از نظر تعداد حدود ۲۶ درصد حجم بازار را در اختیار دارند و از لحاظ سهم ریالی از گردش مالی بازار ۱۹ درصد ظرفیت بازار به این دسته اختصاص دارد.

گوشی های بلو

مدیرعامل انفورماتیک گستر در ادامه نشست خبری معرفی گوشی های بلو با اشاره به تغییر الگوی انتخاب کاربران در مورد گوشی های گران قیمت گفت:

گوشی‌های بین ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان و ۲ تا ۲.۵ میلیون تومان به ترتیب ۶ درصد و ۲ درصد از نظر تعداد، سهم بازار دارند و این در حالی است که سهم ریالی آنها از بازار ایران به ترتیب ۸ درصد و ۴ درصد است. اما زمانی که بازار گوشی‌های بالای ۳ میلیون تومان را بررسی کنیم خواهیم دید که این گروه ۱۵ درصد از گوشی‌های موجود در بازار را شامل می‌شوند ولی سهمی که از گردش مالی بازار دارند در حدود ۴۴ درصد است.

بازار ۱۷ میلیاردی گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه

حسین غروی رام در ادامه با تحلیل حجم بازار و ارزش ریالی هر یک از این گروه‌ها اظهار کرد ۷۰ درصد بازار ایران را گوشی‌هایی با قیمت زیر ۱.۵ میلیون‌ تومان تشکیل می‌دهند اما سهم آنها از گردش مالی بازار تنها ۳۱ درصد کل ارزش ریالی بازار ایران است. با توجه به افزایش نرخ ارز، برآورد ما این است که سهم بازار گوشی‌های ارزان قیمت با قیمت زیر ۵۰۰ هزار تومان رشد خواهد کرد و این سهم بازار را از گروه موبایل‌هایی با قیمت متوسط جذب می‌کند. می‌توان پیش‌بینی کرد که بازار گوشی‌هایی با قیمت متوسط به زودی کم‌رنگ خواهد شد و دو دسته گوشی‌های ارزان قیمت و گران‌قیمت در این بازار موفق خواهند بود. طبق تحقیقاتی که واحد توسعه بازار شرکت انفورماتیک گستر انجام داده متوسط قیمت برای گوشی‌های ارزان قیمت حدود ۱۶۵ هزار تومان است.

گوشی های بلو صاحب ۳.۳ درصد حجم بازار

مدیرعامل انفورماتیک گستر با تحلیل بازار گوشی‌های زیر یکصد دلار در ایران گفت در محدود قیمت گوشی‌هایی با ارزش زیر ۵۰۰ هزار تومان که گردش مالی ۱۷ میلیارد تومان در ماه دارند، برند نوکیا سهم بازار مناسبی دارد و پس از آن سامسونگ، هواوی و تکنو حضور دارند که مجموعا ۵۵ درصد بازار را به خود اختصاص داده‌اند. اما نکته اینجاست که ۲۵ درصد بازار در دست برندهای بی‌نشان با کیفیت نامناسب قرار دارد که خدماتی هم به مشتریان نمی‌دهند. برند بلو در مدت حضور خود در ایران توانسته است حدود ۲۰ درصد از بازار گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه را به دست آورد و این برند در حال حاضر ۳.۳ از بازار کل موبایل‌ها در ایران را در اختیار دارد. پیش‌بینی می‌کنیم در نیمه دوم سال آینده بتوانیم این تعداد را تا ۶.۶ درصد از حجم کل بازار توسعه دهیم و ماهانه ۴۰ هزار گوشی موبایل در بازار توزیع کنیم.

گوشی های بلو

گسترش خدمات بلو در ایران

اکبر جعفری، مدیر خدمات پس از فروش شرکت انفورماتیک گستر در ایران با تاکید بر ارائه خدمات مناسب در حوزه گوشی‌های مقرون‌به صرفه گفت:

شرکت انفورماتیک گستر بیش از ۲۰ سال است که در بازار فناوری اطلاعات ایران حضور دارد و به دلیل این سابقه طولانی از ۲ سال پیش که وارد بازار موبایل شدیم به راحتی توانستیم نیاز بازار در حوزه خدمات را تشخیص دهیم. کلیه گوشی‌هایی که توسط این شرکت ارائه می‌شوند در واحد مهندسی به دقت بررسی می‌شوند و با توجه به ویژگی‌های کاربران ایرانی در معرض تست‌های سخت‌گیرانه‌ای قرار می‌گیرند. اگر در مورد این گوشی‌ها مواردی را تشخیص دهیم که نیاز به اصلاح دارند با توجه به ارتباط مناسبی که با کمپانی بلو داریم، این اصلاحات را منتقل و نمونه‌های جدید دریافت می‌کنیم. در نهایت مدل‌هایی که موفق به عبور از این آزمون‌ها شوند در سبد فروش انفورماتیک گستر قرار می‌گیرند.

مدیر خدمات پس از فروش شرکت انفورماتیک گستر در ادامه با اشاره به فرآیند انتخاب گوشی های بلو برای عرضه در بازار ایران گفت کیفیت محصول مهم‌ترین ویژگی مورد نظر ما برای انتخاب یک برند مناسب بود که گوشی های بلو به خوبی این ویژگی را دارند. در تولید گوشی های بلو از قطعاتی با کیفیت مناسب استفاده می‌شود و در خط تولید این گوشی‌ها نیز جدیدترین فناوری‌های روز به کار گرفته شده‌اند. این موضوع باعث شده تا نرخ بازگشت برای دریافت خدمات فوق‌العاده پایین باشد و تنها ۰.۲۸ درصد از گوشی های بلو در ایران به دلایل گوناگون به مراکز خدمات بازگشت داده شده‌اند و می‌توانیم بگوییم هیچ برندی به این عدد دست پیدا نکرده است. این درصد پایین باعث افزایش رضایت‌مندی و اطمینان خاطر مشتریان شده است.

گوشی های بلو

جعفری در ادامه با اشاره به گستردگی مراکز خدمات پس از فروش انفورماتیک گستر در کشور بیان کرد دفتر مرکزی خدمات پس از فروش ما در تهران قرار دارد اما در کلیه مراکز استان‌ها نمایندگی‌ خدمات پس از فروش را ایجاد کردیم. ما دستورالعمل‌های مشخصی را برای کل کشور در نظر گرفتیم و حداکثر تا ۳ روز پاسخگوی مراجعان هستیم. البته در ۸۰ درصد موارد زمان پاسخگویی ما بیش از ۱ روز نخواهد بود. کلیه واحدها دارای سیستم یکپارچه مدیریت خدمات زیر نظر واحد مرکزی هستند و روی کلیه فرآیندهای خدماتی به دقت نظارت می‌شود تا مشتریان بتوانند خدمات قابل قبولی را از نمایندگی‌ها دریافت کنند. در زمینه تامین قطعات مورد نیاز با پیش‌بینی‌های واحد فروش، کلیه قطعات بر اساس نیاز یک‌ساله خریداری می‌شود و به طور همزمان با عرضه گوشی در کشور، تامین قطعات نیز انجام می‌شود تا کوچک‌ترین تاخیری در ارائه سرویس نداشته باشیم.

گستردگی از ۵۰ هزار تا ۲ میلیون تومان

احسان اعتباری فریمانی، مدیر فروش شرکت انفورماتیک گستر با اشاره به مدل‌های موجود در بازار ایران گفت در حال حاضر بالغ بر ۲۵ مدل در بازار ایران قابل تهیه هستند که تا یک ماه آینده این تعداد به بیش از ۳۵ مدل افزایش خواهد یافت. دامنه قیمت گوشی های بلو نیز بسیار متنوع است و از حدود قیمت ۵۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان را شامل می‌شوند. گوشی های بلو در حال حاضر در هر دو گروه گوشی‌های غیرهوشمند و هوشمند، مقرون‌به‌صرفه‌ترین گوشی‌های موجود در بازار هستند. گستردگی نمایندگان فروش در بیش از ۶۰ شهر کشور باعث شده تا برند بلو در مدت زمان کوتاه حضور خود در ایران بتواند سهم بازار چشمگیری داشته باشد که از میان آنها می‌توان به آذربایجان شرقی و غربی، خراسان رضوی، مازندران، اصفهان، یزد، گلستان و گیلان اشاره کرد.

گوشی های بلو

سبد موبایل بلو در ایران

مدیر فروش انفورماتیک گستر با اشاره به حجم فروش بالای مدل‌های بلو در بازار ایران گفت مدل Z3 Music با قیمت کمتر از ۶۰ هزار تومان، پرفروش‌ترین کالای ما در تمام استان‌ها و مقرون‌به‌صرفه‌ترین گوشی در میان تمام مدل‌های بازار است. در میان مدل‌های اندرویدی نیز مدل Advance 4.0 L3 با تنوع پنج رنگ، با بهای کمتر از ۲۰۰ هزار تومان بهترین قیمت را در میان مدل‌های اندرویدی بازار ایران دارد. بلو در مدل‌های حرفه‌ای نیز تاکید زیادی روی قیمت مناسب دارد به عنوان مثال در مدل Vivo 6 یا مدل جدید Vivo 8 با دوربین سلفی ۲۰ مگاپیکسل که به زودی وارد بازار ایران خواهد شد، بهترین قیمت را در مقایسه با قابلیت‌های گوشی می‌توان مشاهده کرد. کلیه گوشی های بلو از دو سیم کارت پشتیبانی می‌کنند و مجهز به امکانات کاربردی مانند چراغ قوه حتی در گوشی‌های ساده هستند. بلو در میان مدل‌های ضدآب و ضدضربه، مدل Tank Xtreme 2.4 را دارد که با استقبال خیلی خوبی در بازار مواجه شد، زیرا علاوه بر امکانات منحصربه‌فرد دارای حدود قیمت ۲۰۰ هزار تومان است. گوشی تلفن همراه بلو مدل Joy برای افراد کم‌توان یا سالمندان طراحی شده و علاوه بر دکمه‌های بزرگی که دارد به یک دکمه SOS مجهز شده تا در مواقع اضطرای با پنج شماره به طور خودکار تماس بگیرد.

اعتباری در ادامه با اشاره به موفقیت‌های این برند در فروش آنلاین گفت:

بلو طی ماه‌های گذشته در میان پرفروش‌ترین برندهای موبایل دیجی کالا قرار داشته و توانستیم رکورد خوبی در حراج جمعه بامیلو داشته باشیم. سایت بولد موبایل (boldmobile.ir) نیز از امروز به طور رسمی معرفی و کار خود را آغاز کرده است.

در حال حاضر طی همکاری خوبی که با سایت کلاب‌ورزش (www.clubvarzesh.com) داشتیم روی گوشی های بلو یک کوپن تخفیف ۵۰ هزار تومانی ارائه می‌شود و خریداران با ثبت شماره IMEI گوشی می‌توانند از این تخفیف بهره‌مند شوند. همچنین برای مشتریان برند بلو هدایای دیگری نیز در نظر گرفته شده که در دو بخش نمایندگان فروش در قالب پاداش و بخش مشتریان به صورت قرعه‌کشی در هر شهر به خریداران این برند تقدیم می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۲ دیدگاه

 1. هیچ کس نمیخره ورشکست میشن شما چرا جوش میارید

 2. بجای این، شیائومی و وان پلاس و oppo و امثالهم باید میاوردن علی الخصوص شیائومی

 3. مشخصات چندتا از گوشی هاشو ذکر میکردین ببینیم چی هستن .

  • آخه فقط مشخصات و سخت افزار نیست که
   مگه تی پی لینک گوشی نزد با کانفیک خیلی بالا ولی کیفیت صفر
   به نظرم توی گوشی های عمومی فقط برند ال جی تونست قیمت پایین رو با کیفیت بالا عجین کنه. سامسونگ پولی که میگیره بیشتر از ارزش گوشی هاشه.

 4. من خودم تجربه کار با گوشی های بلو رو دارم کیفت خوب و قیمت خوبی هم دارند

 5. اتفاقا خوبه سرمایه گذاری تو ایران خوبه کاش ایفونم میشد تو ایران سرمایه گذاری کنه
  نمایندگی داشته باشه و ….

 6. گوشی هاش زیاد جالب نیستند

  یک سری برندهای کوچیک تو چین گوشی های زیبا تر و کم حاشیه تولید می کنند و خیلی از blu بهترند

  ولی خب قیمت های بسیار پایینی دارند ۱۸۰ هزار تومن! ولی اندروید ۴.۴

 7. این برند های خنده دارو از کجا میارن؟