تلویزیون های بزرگ

بیشترین سهم از بازار تلویزیون های بزرگ در اختیار سامسونگ

امروز شاهد افزایش تقاضا برای تلویزیون‌هایی با صفحه نمایش بزرگ‌تر از 55 اینچ هستیم. سامسونگ بیشترین سهم از بازار تلویزیون های بزرگ را در اختیار دارد و سهم سامسونگ از مجموع سهم دو برند بعدی نیز بیشتر است.

شرکت سامسونگ اخیرا با دعوت از اهالی رسانه، درباره چشم‌انداز تلویزیون‌های جدید خود در بازارهای جهانی و جهت‌گیری‌های تجاری این شرکت در آینده اطلاع‌رسانی کرد. از جمله موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد افزایش سریع تقاضا برای تلویزیون‌هایی با صفحه‌ نمایش‌های بزرگ و کیفیت اولترا اچ دی (UHD) و همین‌طور دستگاه‌هایی بود که استفاده از آنها ساده‌تر از همیشه باشد.

تقاضا برای تلویزیون های بزرگ با کیفیت UHD

تحقیق شرکت‌های GfK و NPD نشان داد درآمد بازارهای جهانی از تلویزیون‌های بزرگ‌تر از 55 اینچ در فاصله ماه‌های ژانویه و آگوست 2017، بیش از 40 درصد کل درآمد این بازار را تشکیل می‌دهد. از کل فروش تلویزیون در آمریکای شمالی، 60 درصد آن به تلویزیون‌های بزرگتر از 55 اینچ و 30 درصد هم به تلویزیون‌های بزرگتر از 60 اینچ تعلق داشت.

تلویزیون های بزرگ

در زمینه رزولوشن تصویر تلویزیون هم شاهد حرکت بازار از تصویر FHD به سمت کیفیت UHD تصویر هستیم. بر اساس همان مطالعه در ماه‌های ژانویه تا آگوست 50 درصد از کل درآمد بازار جهانی تلویزیون به تلویزیون‌هایی با کیفیت UHD مربوط است. این نسبت برای بازارهای آمریکای شمالی، اروپا و کره جنوبی بین 60 تا 70 درصد است.

استقبال از تلویزیون‌های با کاربرد ساده

در عین حال استقبال مصرف‌کنندگان از تلویزیون‌هایی با کاربرد ساده‌تر هم رو به افزایش است. شرکت سامسونگ اخیرا تحقیقاتی را در بازار تلویزیون آمریکا و آلمان انجام داده و در هر بازار از بیش از هزار مصرف‌کننده نظرخواهی کرده است که به دنبال خرید یک تلویزیون جدید بوده‌اند. نتایج نشان می‌دهد که به ترتیب 23 درصد و 15 درصد از پاسخ‌دهندگان در بازارهای آمریکا و آلمان، اولین نکته منفی موردنظر خود را پیچیدگی سیم‌کشی‌های تلویزیون اعلام کردند. شرکت‌کنندگان در این تحقیق همچنین به سختی اتصال دستگاه‌های جانبی به تلویزیون، تایپ روی صفحه آن و یا مرور صفحات در تلویزیون‌های هوشمند اشاره می‌کردند.

معرفی محصولاتی متناسب با روندهای جهانی

سامسونگ نیز متناسب با همین روندها همچنان به تقویت جایگاه خود به عنوان رهبر بازار جهانی تلویزیون ادامه می‌دهد. تحقیقات شرکت‌های GfK و NPD نشان داد بین ماه‌های ژانویه تا آگوست 2017، شرکت سامسونگ بازیگر اول این بازار بوده و 34 درصد کل درآمد بازار جهانی تلویزیون را به خود اختصاص داد. این درآمد حتی از مجموع درآمد رتبه‌های دوم و سوم این بازار هم بیشتر است. سامسونگ همچنین توانست 42 درصد فروش تلویزیون های بزرگ ، یعنی 60 اینچ و بزرگتر و همین‌طور 38 درصد بازار تلویزیون های UHD را به خود اختصاص دهد. بر اساس قیمت تلویزیون‌، باز هم شرکت سامسونگ با در اختیار داشتن 44 درصد بازار تلویزیون‌های بیش از 1500 دلار و 37 درصد بازار تلویزیون‌های بالای 2500 دلار، پیشتاز این عرصه است.

شرکت سامسونگ راهبرد خود در این عرصه با هدف عرضه بیشترین گزینه‌های ممکن از تلویزیون های بزرگ مثل تلویزیون های QLED و پریمیوم UHD در اندازه‌های 65، 75، 82 و 88 اینچ طراحی کرده که تمامی این تلویزیون‌ها گزینه‌های منحنی و تخت را هم خواهند داشت. تجهیزات جانبی تلویزیون های سامسونگ هم بازخورد خوبی از سوی مصرف‌کنندگان داشت که از جمله آنها می‌توان به راه‌حل ما برای رهایی از به‌هم‌ریختگی و شلوغی کابل‌های متصل به تلویزیون، اتصال نامریی، شناسایی خودکار و تک‌کنترل برای دسترسی به انواع کارکردهای تلویزیون اشاره کرد.

معاون ارشد بخش نمایشگرهای سامسونگ می‌گوید:

با توجه به افزایش قابل توجه فروش تلویزیون های QLED در نیمه دوم امسال، هیچ شکی وجود ندارد که موقعیت سامسونگ به عنوان بازیگر اصلی بازار تلویزیون های پریمیوم، همچنان رو به رشد است. سامسونگ همچنان به رهبری روندهای اصلی بازار جهانی تلویزیون متناسب با راهبرد تجاری خود ادامه خواهد داد تا بتواند نیازهای تمامی کاربران جهان را برآورده کند که با سرعتی زیاد در حال تغییر است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

15 دیدگاه

 1. درود بر شارپ و مرگ بر سامسونگ بنجل

 2. تو کار تلویزیون نیستم
  که نظری بدم ولی سامسونگ میدونم فقط یه دزده

 3. شرکت دیگه ای رو نمیشناسم تلویزون خوب داشته باشه همش سامسونگه

 4. تلویزیون های الجی هم خیلی خوبن

 5. آره این یکیو موافقم توی تلویزیون واقعا قویه

 6. خوبیه سامسونگ اینه هم توی گوشی هم توی تبلت هم توی تلویزیون و لب تاب توی همه شون رتبه اول تا سومو داره

 7. واقعا سامسونگ عالی داره پیش میره دمش گرم

 8. حقشه کیفیت تلوزیون های سامسونگ با اختلاف جزو بهتریناست

 9. با کلاه برداری فروش میکنه وگرنه کیفیت یعنی شارپ

 10. سامسونگ نصف بازار تکنولوژی رو به دست گرفته که از نظر خودم خبر خوبی نیست

 11. درود به این شرکت غول آسا سامسسسسسونگ