سیم‌ کارت‌ های درون پردازنده

سیم‌ کارت‌ های درون پردازنده آی سیم ARM در راه است؛ خداحافظی با سیم کارت های معمولی

به نظر می‌رسد که زمان خداحافظی با سیم‌کارت‌های معمولی فرا رسیده است. شرکت معماری تراشه ARM قصد دارد تا سیم‌ کارت‌های معمولی را با سیم‌ کارت‌ های درون پردازنده آی سیم جایگزین کند.

ARM معمار تراشه‌های تلفن همراه قصد دارد تا معماری پردازنده‌ها را تغییر داده و سیم‌ کارت‌ های درون پردازنده را جایگزین سیم‌ کارت‌های فعلی کند. سیم‌ کارت‌های سایز نانویی که در اختیار دارید برای این کار بسیار بزرگ هستند و با حذف مکان قرارگیری سیم‌ کارت در تلفن همراه، شرکت‌های بزرگ تولید گوشی‌های هوشمند می‌توانند از فضای اضافی به وجود آمده استفاده کنند و سخت‌افزار بهتری مثل باتری‌هایی با ظرفیت بیشتر تولید نمایند.

با تمام این تفاسیر، ARM که تنها معماری هسته‌های پردازنده موبایل شرکت‌هایی مثل کوالکام، سامسونگ و اپل را ارائه می‌دهد، تصمیم گرفته تا محصولی به نام آی سیم را به مرحله تولید برساند.

آی سیم می‌تواند یک نوع سیم‌ کارت برنامه‌ریزی‌شده شبیه به ای سیم (eSIM) باشد که در گوشی هوشمند گوگل پیکسل ۲ به کار رفته بود. اما تفاوت این است که آی سیم، یک سیم‌ کارت یکپارچه‌شده با پردازنده خواهد بود. در هر پردازنده سیستم وای فای، بلوتوث، مودم‌های ال تی ای قرار دارد و به نظر می‌رسد که از این پس سیم‌ کارت در کنار این سیستم‌ها قرار گیرند. آی سیم می‌تواند در پردازنده تنها ۱ میلی‌متر مربع فضا را اشغال کند.

بنابراین در کنار تولید چنین پردازنده‌هایی، باید با محفظه‌های پلاستیکی سیم‌ کارت‌های معمولی خداحافظی کنیم و مکانی که در پی حذف سیم‌ کارت به وجود می‌آید را به تکنولوژی‌ها و ابزارهای جدیدی که در آینده نزدیک، وارد گوشی‌های هوشمند خواهد شد اختصاص دهیم.

سیم کارت درون پردازنده

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*