بیل گیتس

بیل گیتس به خرید دو چیز عجیب بعد از میلیاردر شدن اعتراف کرد!

بیل گیتس حدود سی سال پیش به جمع میلیاردرها پیوست و با گذشت زمانی کوتاه، به صدر جدول ثروتمندترین افراد جهان رسید. او مدعی شده بعد از دست پیدا کردن به پول زیاد، دو چیز عجیب خریداری کرده است.

بیل گیتس هفته گذشته، در یک برنامه برای نخستین مرتبه به گفتگو با الن دی جنرس (Ellen DeGeneres) نشست و طی آن مطالب جالبی بیان کرد. وی موسس مایکروسافت و مدیر عامل پیشین این شرکت بوده و اکنون بیشتر وقت خود را صرف موسسه خیریه بیل و ملیندا گیتس می‌کند.

بیل گیتس برای مدت زمانی طولانی در بالای لیست ثروتمندترین افراد قرار داشت. جف بزوس بعد از این که برای مدتی تقریبا طولانی وی را در این جدول دنبال می‌کرد، سرانجام از او جلو زد. در حال حاضر، موسس و مدیر عامل قبلی مایکروسافت به عنوان دومین مرد ثروتمند دنیا شناخته می‌شود.

این فرد به طور رسمی وقتی که 31 سال داشت به جمع میلیاردرها پیوست. او اکنون 62 سال سن دارد. در آن زمان بیس گیتس را به عنوان جوان‌ترین میلیاردر در تاریخ می‌شناختند. او گفت در حال حاضر چیزهای عجیب و غریب زیادی در مایملک خود ندارد، به همین دلیل وضعیت زندگیش بعد از میلیاردر شدن تغییر چندانی نکرده است! بیل در زمان اوج کار خود، بیش از هر چیزی به حقوق و دستمزدهای کارمندانش اهمیت می‌داد، چرا که می‌دانست آ‌ن‌ها باید از خانواده‌های خود حمایت کنند.

بیل گیتس

دو خرید عجیب بیل گیتس

اما به نظر شما، دو چیز عجیبی که موسس مایکروسافت بعد از ثروتمند شدن خریداری کرده چه بوده است؟ او مرد صاف و ساده‌ای است، پس احتمالا حدس و گمان‌های شما درباره این موضوع به احتمال زیاد اشتباه بوده است. در واقع “عجیب”، تعبیری است که خود او از دو خریدش دارد. خرید یک دستگاه اتومبیل پورشه و یک هواپیمای شخصی دو خرید عجیب بیل گیتس بعد از ثروتمند شدن به عقیده خود او بوده‌اند. گفتنی است آقای گیتس، پیشتر از جت شخصی خود با عنوان لذت گناه‌آلود و تفریح بسیار بزرگ یاد کرده بود!

پیشتر نیز گفته شده بود بیل گیتس مالک یک دستگاه Bombardier BD-700 Global Express با ظرفیت حمل 19 نفر و ارزش 40 میلیون دلار است. با وجود عجیب خطاب کردن خرید پورشه و هواپیمای شخصی توسط بیل، به نظر چیزهای واقعا عجیب‌تری در منزل وی وجود دارد!

او در منزل خود دارای یک اتاق ترامپولین است! منزلی که از آن صحبت می‌کنیم، در مدینای واشینگتن قرار داشته و 125 میلیون دلار ارزش دارد. خانه دومین مرد ثروتمند دنیا، کمتر از یک مایل با منزل ثروتمندترین مرد دنیا و دومین ثروتمند بزرگ پیشین یعنی جف بزوس فاصله دارد. البته او ادعا می‌کند اتاق ترامپولین مخصوص سه فرزندش است، چرا که با وجود افزایش سن، همچنان آن را دوست دارند.

Bombardier BD-700 Global Express

همانطور که می‌بینید، بیل گیتس به عنوان ثروتمندترین مرد دنیا برای سالیان طولانی، خرید یک دستگاه پورشه و هواپیمای شخصی که بسیاری از افراد دارای درآمدهای کمتر نیز مالک آن‌ها هستند را عجیب خطاب می‌کند! علت این امر، ساده زیستی او و تمرکز داشتن بر روی امور بشردوستانه است.