هتل فضایی

تا سال ۲۰۲۱ دو هتل فضایی شرکت Bigelow Aerospace میزبان مسافران خواهند بود

ساخت هتل فضایی ایده‌ بسیار بزرگی است که شرکت Bigelow Aerospace در سر داشته و در تلاش است آن را عملی کند. هتل های فضایی این شرکت تا سال ۲۰۲۱ در مدارهای پایینی زمین قرار گرفته و به خاطر اقتصادی بودن سفر به آن‌ها، افرادی بیشتری می‌توانند لذت سکونت در فضا را تجربه کنند.

شرکت Bigelow Aerospace، از زمان تاسیس خود در سال ۱۹۹۹ همواره به دنبال ساخت ماژول‌هایی فضایی به عنوان محلی برای سکونت انسان‌ها در مدارهای پایینی زمین بوده است. این شرکت اکنون Bigelow Space Operations را راه‌اندازی کرده است که طرحی به منظور بازاریابی برای اجرایی کردن پروژه مسکن دادن انسان در اطراف کره زمین است.

حاصل نهایی طرح BSO را می‌توان دو هتل فضایی دانست. آن‌ها فقط درسال ۲۰۱۸، میلیون‌ها دلار به منظور ارزیابی جزییات موقعیت‌‌های موجود و شرایط اطراف کره زمین خرج خواهند کرد. شرکت تصمیم دارد دو زیستگاه فضایی قابل گردش خود را تا سال ۲۰۲۱ ارسال کند.

نتیجه تلاش آن‌ها دو زیستگاه فضایی قابل گردش با نام B330-1 و B330-2 بوده و هر دو برای قرار گرفتن در مدارهای پایینی زمین طراحی شده‌اند. هر کدام قادر است حداکثر شش نفر را درون فضای ۳۳۰ مکعب متری خود جای دهد. شرکت Bigelow Aerospace می‌‌خواهد آن‌ها را تبدیل به پایگاه‌هایی اقتصادی برای انجام اعمال مطالعاتی و تحقیقاتی کند. به عقیده آن‌ها، توانایی دسترسی به مدارهای پایینی زمین به کشورهای خارجی اجازه می‌دهد برنامه‌های فضایی مخصوص به خود را طرح‌ریزی کنند.

هتل فضایی

ناسا در سال ۲۰۱۶، یکی دیگر از ماژول‌های Bigelow Aerospace را به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل کرد. این سازمان فضایی، در سال ۲۰۱۷ یک قرارداد سه ساله با شرکت عقد کرد و قرارداد قبلی تحت عنوان Bigelow Expandable Activity Module را گسترش داد.

ایده اولیه ساخت هتل فضایی

همکاری بین Bigelow Aerospace و ناسا تعجب‌آور نیست، چرا که موسس این شرکت یعنی رابرت بیگلو (Robert Bigelow)، ایده زیستگاه فضایی قابل گردش را برای نخستین مرتبه در سال ۱۹۹۹ از پروژه TransHAB خود ناسا به دست آورد! با این حال این شرکت اهدافی جداگانه از چشم‌اندازهای سازمانی فضایی ناسا دارد. با توجه به سابقه و فعالیت‌های درخشان Bigelow Aerospace می‌توانیم مطمئن باشیم ایده راه‌اندازی هتل فضایی در مدارهایی پایینی زمین، سرانجام توسط آن عملی خواهد شد.

هتل فضایی

اما نباید فراموش کرد ایده هتل فضایی این شرکت، تنها برنامه بردن انسان به فضای اطراف زمین نیست. شرکت‌های افراد بزرگی همچون ایلان ماسک (اسپیس ایکس)، جف بزوس (بلو اوریجین) و ریچارد برانسون (ویرجین گالاکتیک) مدت‌ها است در حال برنامه‌ریزی برای امکان‌پذیر کردن سفرهای فضایی برای افراد بیشتری هستند و تاکنون چند طرح عملی نیز ارائه کرده‌اند.

هتل فضایی

با این حال با توجه به ایده هتل فضایی Bigelow Aerospace که گفته شده تا سال ۲۰۲۱ عملی می‌شود، این شرکت از دیگر رقبای خود جلوتر است. شرکت‌های دیگر، بیشتر در حال برنامه‌ریزی برای اجرای پروژه‌هایی هستند که سفر انسان به مدارهای پایینی زمین را امکان‌پذیر می‌کند، اما Bigelow Aerospace چند قدم از آن‌ها جلوتر بوده و ایده سکونت دادن انسان‌ها در همین مدارها را در سر می‌پروراند. مزیت دو هتل فضایی آن، قابل دسترس بودن برای تعداد بیشتری از مردم است. با این حال همچنان انتظار داریم عده انگشت شماری از پس هزینه‌های جاری آن بر بیایند!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۸ دیدگاه

 1. امکان نداره به این زودی بخوان یه همچین کاری انجام بدن

 2. عجب ایده هایی میدن
  جالب بود

 3. مگهمردم یکارن پول بدن برن توی یه اتاق دو متری

 4. از همه
  ی پول در میارن ینی

  فضا هم کردن مال خودشون

 5. این طرح های جا طلبانهی پر خرج بی استفاده می مونه