تراشه های خانواده اسنپدراگون 700 کوالکام

معرفی تراشه های خانواده اسنپدراگون ۷۰۰ کوالکام با بهره‌گیری از امکانات سری ۸۰۰

کمپانی کوالکام از تراشه های خانواده اسنپدراگون ۷۰۰ (Snapdragon 700) خود پرده برداشت. این تراشه‌ها رده بالاتر از سری ۶۰۰ و کمی ارزان قیمت‌تر از سری اسنپدراگون ۸۰۰ خواهند بود،‌ در حالی که اکثر قابلیت‌های آن‌ها را به ارث برده‌اند.

اگر از یک گوشی پرچمدار اندرویدی استفاده می‌کنید، قطعا گوشی شما از یک تراشه خانواده اسنپدراگون ۸۰۰ استفاده می‌کند. همچنین اگر گوشی شما یک محصول میان رده است نیز احتمالا یک تراشه سری اسنپدراگون ۶۰۰ قدرتبخش آن خواهد بود. تراشه‌های مختص گوشی های رده ابتدایی و ارزان قیمت تیز از اعضای خانواده های اسنپدراگون ۲۰۰ یا ۴۰۰ خواهند بود.

امروز کوالکام از یک خانواده جدید در تراشه‌های موبایلی خود به نام اسنپدراگون ۷۰۰ پرده برداری کرده است که می‌تواند تعداد زیادی از قابلیت‌های تراشه‌های بالارده سری اسنپدراگون ۸۰۰ را بدون افزایش قیمت نهایی محصولات به ارمغان بیاورد.

زمان عرضه گوشی‌های مجهز به تراشه های خانواده اسنپدراگون ۷۰۰

البته در این مراسم معرفی هیچ جزئیاتی از مدل‌های قابل ارائه خانواده اسنپدراگون ۷۰۰ ذکر نشده است. تنها گفته شده که این تراشه‌های موبایلی اواخر امسال در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت و احتمالا اواخر سال ۲۰۱۸ یا اوایل ۲۰۱۹ می‌توانیم شاهد عرضه نخستین محصولات حاوی تراشه های خانواده اسنپدراگون ۷۰۰ باشیم. به گفته‌ی کوالکام، این تراشه ها از عملکرد هوش مصنوعی دو برابری نسبت به تراشه‌های سری ۶۰۰ / ۶۵۰ دارند و از پردازشگرهای تصویری Spectra، پردازشگرهای سیگنال Hexagon، پردازنده‌های Kryo، پردازشگرهای گرافیکی Adreno و مودم‌های ارتباطی فوق سریع LTE به کار رفته در اعضای خانواده اسنپدراگون ۸۰۰ بهره‌مند خواهند بود.

کوالکام ادعا کرده است که تمامی تراشه های خانواده اسنپدراگون ۷۰۰ خود ارائه کننده ۳۰ درصد بهبود در مصرف انرژی بوده و می‌توانند نسبت به پردازنده مشخص اسنپدراگون ۶۰۰ در هنگام استفاده از اپلیکیشن‌ها، عملکرد بهتر و عمر باتری مفیدتری را ارائه کنند. علاوه بر این، اعضای این خانواده همگی به سیستم شارژ سریع Quick Charge 4 ساخت خود کوالکام تجهیز خواهند شد. بر روی کاغذ عملکرد اعضای این خانواده جذاب به نظر می‌رسد، اما باید عملکرد آن‌ها در دنیای واقعی را بسنجیم، پس فعلا باید منتظر بمانیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. امیدواریم شرکت نوکیا با استارت و شروع موفقی که امسال دارد اولین شرکتی باشه که جدیدترین تراشه های تولیدی شرکت کوالکام را روی گوشی های جدید نصب کنه ازجمله اسنپدراگون ۷۰۰ برای گوشی میانرده نوکیا +۷ پلاس مدل سال آینده با بدنه سرامیکی-آلو منیومی آلیاژی سری ۷۰۰۰ و یه باتری قدرتمند گرافن ۷۰۰۰mAh هفت هزار میلی آمپر تا جمع هفت ها در این نوکیای دوست داشتنی سال آینده تکمیل بشه