با مجسمه های دگو ، نمادهایی احتمالی از موجودات فضایی باستانی آشنا شوید!

با مجسمه های دگو ، نمادهایی احتمالی از موجودات فضایی باستانی آشنا شوید!

مجسمه های دگو (Dogu) تعدادی شی باستانی اسرارآمیز مربوط به قرن‌ها قبل از میلاد مسیح هستند که ظاهر عجیبشان باعث بروز سوال در مورد ارتباط آن‌ها با موجودات فضایی شده است.

در دوره جومون (Jōmon) کشور ژاپن که به سال‌های بین 1400 تا 400 قبل از میلاد مربوط می‌شود، تعدادی شی باستانی مرموز به نام مجسمه های دگو (Dogu) ساخته شد که ظاهر کلی آن‌ها شبیه به انسان است و به خاطر ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند،‌ به عنوان تعدادی از خاص‌ترین اشیا باستانی جهان شناخته می‌شوند؛ با این حال، یکی از سوالاتی که در نگاه اول با دیدن مجسمه‌های انسان نمای دُگو به ذهن خطور می‌کند این است که چرا اشکال مجسم شده تا این حد عجیب به نظر می‌رسند؟!

اطلاعاتی از مجسمه های دگو

همانطور که از تصاویر مربوط به این اشیا مرموز پیداست، موجوداتی که از آن‌ها مجسمه ساخته شده در لباسی که به لباس‌های فضایی شبیه است قرار گرفته‌اند و در کنار تجهیزات عجیب و غریب و عینکی که پوشیده‌اند،‌ سر موجودات به طرز غیرمعمولی حالت کشیدگی دارد و چشمان بادامی‌شکل مجسمه‌ها هم هیچکدام با بدن آدمک‌ها متناسب نیستند. از تمام این‌ها جالب‌تر داستان‌های نقل‌شده از مجسمه های دگو است که بر طبق آن‌ها، این اشیا باستانی نمادی از خدایان دوره جومون را به نمایش گذاشته‌اند!

با مجسمه های دگو ، نمادهایی احتمالی از موجودات فضایی باستانی آشنا شوید!

اکثر مجسمه‌ها دارای بخشی شبیه به پستان‌ها هستند و با در نظر گرفتن کمر باریک هر کدام، بسیاری معتقدند که خدایان مونث دوران جومون به وسیله این اشیا مجسم شده است؛ در بین باقی اشیا برخی هم هستند که شکمی بزرگ و شبیه به زنان باردار دارند و گفته شده که این مجسمه‌ها هم برای نمایش خدایان باروری ساخته شده‌اند.

متخصصان مختلف باستان شناسی در کنار تایید ارتباط این اشیا ساخته شده از گل، با مفاهیم باروری، می‌گویند که مجسمه های دگو به شمنیسم (Shamanism) که نام یک رشته از باورهای سنتی رایج در برخی از اقوام بدوی است، مربوط هستند؛ دلیل مطرح شدن چنین ادعاهایی هم این است که تقریبا تمامی آدمک‌ها در مقبره‌ها و یا مکان‌های مذهبی گوناگون پیدا شده‌اند.

با مجسمه های دگو ، نمادهایی احتمالی از موجودات فضایی باستانی آشنا شوید!

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب مجسمه های دگو اختصاص داشتن آن‌ها به دوره جومون است و در کمال تعجب، هیچ شی باستانی مشابهی از دوره تاریخی بعدی ژاپن وجود ندارد. تاکنون گزارش پیدا شدن تعداد 15 هزار آدمک به ثبت رسیده است و از طرف دیگر، بیشتر اکتشافات مربوط به شرق ژاپن بوده و به ندرتی آدمک دگویی در غرب این کشور کشف شده است.

با این تفاسیر هنوز اتفاق نظری بین دانشمندان جهان در مورد هدف اصلی از ساخت این مجسمه‌های عجیب وجود ندارد و جالب‌توجه‌ترین نظریه‌های مطرح‌شده،‌ آدمک‌ها را به جادوگری و علوم غریبه ارتباط می‌دهند.

ارتباط آدمک های دگو با موجودات فضایی

این در حالیست که طرفداران تئوری فضانوردان باستانی (Ancient Astronaut theory) صحبت‌های متفاوتی را در مورد با این مجسمه‌ها مطرح می‌کنند و بر اساس ایده کلی این افراد که به ارتباط انسان‌ها با موجودات فضایی در هزاران سال پیش باور دارند، مردم جومون فرازمینیان را از طریق مجسمه های دگو به تصویر کشیده‌اند.

یکی از دلایلی که بر اساس آن آدمک های دگو به بیگانگان فضایی ارتباط داده می‌شوند، تجهیزات عجیب و غریب و شکل ظاهری و فرم بدن این موجودات آدم‌نماست که بر طبق باور بعضی از متخصصان، نمی‌توان آن‌ها را تنها به قوه تخیل هنرمندان باستانی ژاپن ربط داد؛ به عنوان مثال، این متخصصان می‌پرسند که آیا لباسی که به لباس فضانوردان شبیه است و یا چشمان درشت و تجهیزات عجیب غریبت مجسم شده فقط زاده تصورات مردمی است که اعتقادات غیرمعمولی داشته‌اند و یا خدایانی که از طریق گل به شکل مجسمه های دگو درآمده‌اند،‌ در حقیقت فرازمینی‌هایی باستانی بوده‌اند؟

وقتی چنین اشیا چند هزار ساله‌ای را در کنار تعداد قابل‌توجهی اثر باستانی دیگر که همگی ویژگی‌هایی عجیب دارند،‌ بررسی می‌کنیم، جنبه‌های علمی‌تخیلی و حتی‌ دیوانه‌وار نظریه‌هایی مانند تئوری فضانوردان باستانی بیش از پیش کمرنگ می‌شوند و در ذهن منطقی‌ترین افراد هم این سوال پیش می‌آید که آیا ممکن است که موجودات فضایی نقش عظیمی در شکل‌گیری تاریخ بشریت داشته باشند؟

۱۳ دیدگاه

 1. دستاشون که شبیه یه چارانگشتیه که احتمالا از رو چیزی که دیدن الهام گرفتن..
  چشماشون که شبیه چشای شرقیه و بزرگتر بودنش دلیل بر چیز خاصی نمیشه که قابل توجه باشه
  می مونه پاهای کوتاه و چاقشون که ی کم غیر طبیعیه
  لباسشون مثه لباس شوالیه یا جنگجوهای سده های اول میلادیه که کاملا طبیعیه و تجهیزاتی توشون به چش نمیاد..

  درمجموع عقل سلیم نه میتونه وجود بیگانه ها رو اقرار کنه نه انکار
  اما من خوشبینم…

  (1)
 2. میگن لباسشون شبیه لباس فضانوردان هست درسته هست ننه ی منم زمستونا برا من لباسی میپوشوند که شبیه لباس فضا نورد ها میشد. قیافشون شبیه شخصیت های فضایی هالیوده پس فضایی ان! خب باید هم باشه هالیوود شخصیت هاشو از همچین مجسمه هایی الهام گرفته هالیوود بعد از اینا فیلم ساخته. نظرات طرفداران تئوری فضانوردان باستانی هم برا خودشون و جیبشون محترمه یکی از این طرفدارای فضانوردان باستانی آقای فون دنیکن نویسنده کتاب ارابه خدایان هست اینا برا فروش بیشتر کتابشون هر چرندی رو میگن . من اگه بخوام مجسمه خدایان بسازم طبیعیه که مجسمه ایی میسازم که شبیه به انسان و یا حیوان نباشه ولی بالاخره هر چی بسازم در آخر شبیه یه چیزی میشه

  (1)
 3. میگن لباسشون شبیه لباس فضانوردان هست درسته هست ننه ی منم زمستونا برا من لباسی میپوشوند که شبیه لباس فضا نورد ها میشد. قیافشون شبیه شخصیت های فضایی هالیوده پس فضایی ان! خب باید هم باشه هالیوود شخصیت هاشو از همچین مجسمه هایی الهام گرفته هالیوود بعد از اینا فیلم ساخته. نظرات طرفداران تئوری فضانوردان باستانی هم برا خودشون و جیبشون محترمه یکی از این طرفدارای فضانوردان باستانی آقای فون دانیکن نویسنده کتاب ارابه خدایان هست اینا برا فروش بیشتر کتابشون هر چرندی رو میگن . من اگه بخوام مجسمه خدایان بسازم طبیعیه که مجسمه ایی میسازم که شبیه به انسان و یا حیوان نباشه ولی بالاخره هر چی بسازم در آخر شبیه یه چیزی میشه

  (0)
 4. از متن که چیزی عایدم نشد ولی اگه به تصویر دقت کنید دست ها شبیه به دست انسان نیست و بیشتر شبیه دسست آدم فضایی های فیلم های علمی تخیلی است و همچنین مابین چشم ها (البته چشم ها طبیعیه چون در منطقه شرق آسیا بوده)چیزی شبیه دماغ است ولی شبیه دماق انسان نیست بلکه شبیه دماغ یک موجود یا بهتر بگم شبیه دماغ خوک است!

  (0)
 5. تجهیزاتی که من ندیدم باهاشون باشه ولی میتونه زاده تخیل باشه ما خودمون مجسمه عجیب کم نداریم ولی شبیه همه چیز هست جانور و انسال و جن و فضایی

  (0)
 6. دلایلش منطقی نبود

  (-2)
 7. بیشتر شبیه خزنده هستن

  (-1)
 8. بدون شک فرازمینی ها وجود دارن ولی یه مجسمه که دلیل نمیشه واسه اثبات
  همینه اینقدر توی این سوال موندیم

  (0)
 9. مطمعنن این مجسمه ها رو باید از روی یه چیزی الهام گرفته باشن
  و چیزی شبیه به این ها روی زمین پیدا نمیشه

  (7)
 10. اگه تاریخ از بین بره ۱۰۰۰ سال دیگه هم مجسمه سونیک و میکی موس واسه اونا میشه ادم فضایی

  (-3)
 11. کاش این شکلی باشن یکم بهشون بخندیم

  (2)
 12. حداقل مطمئنم که این مجسمه ها تصویر یه آدم نیست

  (4)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*