خرید کمپانی Snap

آیا اپل قصد خرید کمپانی Snap و اپلیکیشن اسنپ چت را دارد؟

خرید کمپانی Snap توسط اپل به معنی دسترسی اهالی کوپرتینو به اپلیکیشن پیام رسان اسنپ چت است. ولی این خرید چه تاثیری بر برنامه‌های آینده اپل می‌گذارد؟

چندی پیش وال استریت ژورنال با انتشار شایعاتی مبنی بر احتمال خرید شرکت Snap توسط اپل، توجه همگان را به خود جلب کرد. با این خرید، اپل به نرم افزار اسنپ چت به عنوان یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های موجود دسترسی پیدا خواهد کرد. اگرچه هیچ چیزی به صورت رسمی اعلام نشده است، اما این تصاحب می‌تواند راه را برای حضور پررنگ‌تر اپل در شبکه‌های اجتماعی هموار کند. به علاوه، مدیران ارشد اجرایی این شرکت‌ها یعنی تیم کوک و ایوان اسپیگل معتقدند که آینده به واقعیت افزوده گره خورده است.

هزینه‌های خرید کمپانی Snap بیشتر از چیزی‌ست که تصور می‌کنید

هم‌اکنون اسنپ در حدود ۲۲ میلیارد دلار ارزش دارد و با در نظر گرفتن سرمایه ۳۰۰ میلیارد دلاری اپل، تصاحب این شرکت یک خرید مقرون به صرفه محسوب می‌شود. اما سوال واقعی این است که آیا خرید اسنپ توسط تولیدکننده آیفون، چیزی را برای آنها به ارمفان می‌آورد که خودشان نمی‌توانند با پول کمتر توسعه دهند؟

در حال حاضر اغلب تحلیل‌گران در انتظار چنین چیزی نیستند. به هر صورت، بزرگ‌ترین تصاحب اپل به سال ۲۰۱۴ و پرداخت ۳ میلیارد دلار برای خرید “Beats” محسوب می‌شود و اگر شایعات اخیر صحت داشته باشد، یعنی اپل مبلغی در حدود هشت برابر بیشتر را باید پرداخت کنند. یکی از مدیران سابق صندوق‌های پوشش ریسک، جیم کرامر (Jim Cramer)، در رابطه با خرید کمپانی Snap توسط اپل می‌گوید چنین معامله‌ای انجام نخواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۸ دیدگاه

  1. اپل باید به فکر خودش باشه کسی نخرتش

  2. اپل هر کاری که خب باشه رو انجام میده

  3. اسنپ چت چی چیه! مفت نمی ارزه مگه بیکاره اپل