معرفی سرویس یادداشت برداری جدید گوگل با نام Keep

شرکت گوگل سرویس جدید خود با نام Google Keep را منتشر کرد، سرویسی که برای یادداشت برداشتن می باشد و کاملا قابلیت یکپارچه سازی با حساب گوگل درایو را نیز دارد. این سرویس هم اکنون از طریق وب و یک اپلیکشن اندرویدی در اختیار علاقمندان قرار دارد.

کیپ بر روی ابزارهای اندرویدی مبتنی بر نسخه ۴ به بالا نصب می‌شود و قرار است نوت برداری، لیست امور روزانه و یادآوری کارهای روزانه شما را برعهده بگیرید. از آنجایی که این ابزار در دل سرویس ابری گوگل Drive قرار دارد پس همه اطلاعات در فضای آنلاین درایو ذخیره شده و از طریق ابزارهای مختلف در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

هنوز نسخه iOS این ابزار ارائه نشده اما اگر گوگل نسخه مخصوص آیفون و آیپد را نیز ارائه کند، سرویس Keep به خوبی وارد رقابت با سرویس‌های یادداشت برداری مطرح همچون Evernote خواهد شد.

راه اندازی لیست امور روزانه (To-Do-List) در Keep شباهت زیادی به Evernote دارد و این لیست با سرویس ایمیل جیمیل نیز یکپارچه می‌شود. کیپ به خوبی با دیگر سرویس‌های گوگل یکپارچه شده است و همین عامل مزیت رقابتی آن نسبت به سرویس‌های مشابه دیگر است. البته هرچند امکان آپلود عکس توسط Keep وجود دارد اما این سرویس هنوز قابلیت‌های اجتماعی مناسبی ندارد و به خوبی با گوگل پلاس یکپارچه نشده است.
 این ابزار از طریق آدرس drive.google.com/keep یا گوگل پلی در دسترس است.


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*