هواپیمای لوکس بوئینگ 767

نگاهی به هواپیمای لوکس و مجلل سفیر عربستان سعودی در آمریکا

سفیر عربستان سعودی در آمریکا، یک هواپیمای لوکس بوئینگ ۷۶۷ که اجاره هر ساعت آن ۳۰ هزار دلار است را کرایه کرده است. در ادامه نگاهی به امکانات درونی این هواپیمای بسیار لوکس می‌اندازیم.

خالد بن سلمان آل سعود سفیر عربستان سعودی در ایالات متحده آمریکا، سبک زندگی ولخرجانه و اصراف‌کارانه‌ای دارد. او عضوی از خانواده سلطنتی عربستان سعودی است. خالد، جزو پسران ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان بوده و برادر کوچکتر محمد بن سلمان ولیعهد این کشور به شمار می‌آید. در آوریل سال ۲۰۱۷، وی با حکم سلطنتی، سفیر عربستان در آمریکا شد.

خالد بن سلمان آل سعود پیش از گماشته شدن به عنوان سفیر عربستان در آمریکا، در نیروی هوایی سلطنتی عربستان سعودی به عنوان یک خلبان جنگنده خدمت می‌کرد. بعد از تبدیل شدن به یک سفیر، او در عمارت ۱۲ میلیون دلاری خود در منطقه ثروتمندنشین جرج‌تاون سکونت داشته و مرتبا با دونالد ترامپ ملاقات می‌کند. یکی دیگر از ولخرجی‌های وی مربوط به اجاره کردن دربست یک هواپیمای لوکس بوئینگ ۷۶۷ است که مبلغ اجاره آن برای هر ساعت، ۳۰ هزار دلار است!

فضای درون این هواپیمای لوکس ۱۰۰ متر مربع بوده و به طور ویژه برای استفاده خانواده‌های سلطنتی تعبیه شده است. درون آن تعداد زیادی صندلی وجود داشته و یک اتاق خواب اصلی با مساحتی بزرگ تعبیه شده است. در سرتاسر هواپیمای لوکس بوئینگ ۷۶۷ تحت اختیار خالد بن سلمان آل سعود تلویزیون وجود داشته و یک دفتر برای انجام کارهای اداری در نظر گرفته شده است. این جت بدون نیاز به سوخت‌گیری مجدد قادر است برای ۱۵ ساعت متوالی پرواز کند.

تصاویر هواپیمای لوکس بوئینگ ۷۶۷

هواپیمای لوکس بوئینگ 767

مساحت کابین آن چیزی حدود ۱۰۰ متر مربع بوده و حدود دو و نیم متر ارتفاع دارد.

هواپیمای لوکس بوئینگ 767

در این هواپیمای لوکس بوئینگ ۷۶۷ ، برای ۶۳ نفر مسافر و هشت تن بار و لوازم، فضا وجود دارد. به طور تخمینی، می‌توان درون آن ۳۰۰ چمدان پر از لوازم قرار داد.

هواپیمای لوکس بوئینگ 767

مسافران تجاری می‌توانند از محیط اداری مجلل آن برای انجام گفتگو با همتایان خود استفاده کنند.

هواپیمای لوکس بوئینگ 767

در هر پرواز، به ازای هر پنج مسافر حداقل یک مهماندار وجود دارد. این تعداد تنها به تعداد مسافران بستگی نداشته و بر اساس زمان سفر کم و یا زیاد می‌شود.

هواپیمای لوکس بوئینگ 767

برای مسافران هواپیمای لوکس بوئینگ ۷۶۷ دسترسی به وای فای فراهم شده و یک ایستگاه کاری آیپد و آیپاد، شش پخش‌کننده دی وی دی دارای نمایشگر قابل حمل و هفت تلویزیون جداگانه وجود دارد.

هواپیمای لوکس بوئینگ 767

داشتن یک تخت خواب بسیار بزرگ تنها مزیت اتاق خواب اصلی هواپیمای لوکس بوئینگ ۷۶۷ نیست. در این اتاق یک سیستم صوتی Dolby Surround بسیار حرفه‌ای نیز وجود دارد.

هواپیمای لوکس بوئینگ 767

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۲ دیدگاه

  1. ساعتی ۳۰ هزار دلار چه پولی خرج میکنه ۱ ساعت ۱۵۰ ملیون خدا چه پول هایی جابجا میشه مردشور هر چی عربه

  2. همچینم مجلل نبود یه هواپیما نشون دادید قبلا اون خیلی خفن بود

  3. لوکسه ولی در اختیاره یه لاشخور