پرفروش ترین خودروهای ایران

پرفروش ترین خودروهای ایران در سال ۱۳۹۶

با توجه به آمار تولید و مونتاژ ماشین های داخلی در سال ۱۳۹۶، پرفروش ترین خودروهای ایران در سال گذشته مشخص شده‌اند که پراید، تیبا، ساینا، پژو ۲۰۶ و پژو ۴۰۵ در صدر این فهرست قرار گرفته‌اند.

به تازگی آمار تولید و مونتاژ خودروهای داخلی منتشر شده که بر اساس آن مشخص شد هر خودروساز ایرانی چه تعداد از محصولات خود را تولید کرده و مشتریان نیز تا چه اندازه از خودروهای موجود در بازار استقبال کرده‌اند. به این ترتیب پرفروش ترین خودروهای ایران در سال ۱۳۹۶ معرفی شده که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

پرفروش ترین خودروهای ایران – ۱۳۹۶

۱. خانواده ایکس ۱۰۰ سایپا (پراید)

در سال گذشته ۲۱۷ هزار و ۹۶۳ دستگاه خودروی خانواده پراید در سه خط تولید سایپا تهران، پارس خودرو و سایپا کاشان تولید شده و این خودروی بی کیفیت همچنان به دلیل ارزان‌تر بودن آن نسبت به سایر محصولات، در صدر فهرست پرفروش ترین خودروهای ایران جای گرفته است.

پرفروش ترین خودروهای ایران

۲. خانواده ایکس ۲۰۰ سایپا (تیبا، تیبا ۲، ساینا و کوییک)

خانواده‌ی دیگری از محصولات سایپا در رده‌های بالایی پرفروش ترین خودروهای ایران در سال ۱۳۹۶ قرار دارد. خانواده محصولات X200 که شامل خودروهای تیبا، تیبا ۲، ساینا و کوییک می‌شود با تیراژ تولید ۱۸۶ هزار و ۸۹۹ دستگاه در رتبه دوم این رده‌بندی جای دارد.

پرفروش ترین خودروهای ایران

۳. خانواده پژو ۲۰۶ ایران خودرو

ایران خودرو با خانواده پژو ۲۰۶ شامل خودروهای پژو ۲۰۶ تیپ ۲، پژو ۲۰۶ تیپ ۵، پژو ۲۰۶ صندوق دار، پژو ۲۰۷ آی دنده‌ای و ۲۰۷ آی اتوماتیک در جایگاه سوم قرار دارد. در سال گذشته ۱۷۹ هزار و ۲۸۱ دستگاه از محصولات این خانواده در ایران خودرو تولید شد.

پرفروش ترین خودروهای ایران

۴. خانواده پژو ۴۰۵ ایران خودرو

در جایگاه چهارم پرفروش ترین خودروهای ایران در سال ۱۳۹۶، نام خانواده پژو ۴۰۵ ایران خودرو با تیراژ تولید ۱۴۵ هزار و ۴۰۰ دستگاه دیده می‌شود.

پرفروش ترین خودروهای ایران

۵. خانواده پژو پارس ایران خودرو

خانواده پژو پارس با تیراژ تولید ۱۲۰ هزار و ۳۵۲ دستگاه در رده پنجم خودروهای پرفروش بازار ایران قرار گرفته است.

پرفروش ترین خودروهای ایران

۶. خانواده رنو ال ۹۰

خانواده خودروهای ال ۹۰ شامل مدل‌های تندر ۹۰، تندر ۹۰ پلاس و پارس تندر که در دو شرکت ایران خودرو و پارس خودرو تولید می‌شوند با مجموع تیراژ تولید ۱۰۲ هزار و ۳۸۸ دستگاه به عنوان ششمین خودروی پرتیراژ سال معرفی شده‌اند.

پرفروش ترین خودروهای ایران

۷. خانواده سمند ایران خودرو

خانواده سمند شامل مدل‌های سمند SE، سمند LX، سورن ELX و سورن توربو با مجموع تیراژ ۶۴ هزار و ۳۱۰ دستگاه در رتبه هفتم قرار دارد.

پرفروش ترین خودروهای ایران

۸. خانواده رنو B90 (ساندرو و ساندرو استپ وی) پارس خودرو

در جایگاه هشتم این فهرست، خانواده رنو B90 پارس خودرو دیده می‌شود که تیراژ تولید آن در شرکت پارس خودرو در سال گذشته به ۵۴ هزار و ۳۵۵ دستگاه رسید. این خانواده شامل خودروهای رنو ساندرو و ساندرو استپ وی می‌شود.

پرفروش ترین خودروهای ایران

۹. خانواده برلیانس پارس خودرو

رتبه نهم پرفروش ترین خودروهای ایران در سال ۱۳۹۶ به خانواده خودروهای برلیانس تعلق دارد. برلیانس که در مدل‌های گروه H200، H300 و سی ۳ کراس در پارس خودرو تولید می‌شود در سال گذشته به رکورد تولید ۵۰ هزار و ۷۲۹ دستگاه رسید.

پرفروش ترین خودروهای ایران

۱۰. خانواده دنا ایران خودرو

خانواده دنا شامل مدل‌های دنا، دنا پلاس و دنا توربو با آمار تولید ۴۳ هزار و ۸۸ دستگاه در ایران خودرو در رده دهم پرتیراژترین خودروهای داخلی سال گذشته حضور دارد.

پرفروش ترین خودروهای ایران

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

  1. البته پارسال پرفروش‌ترین خودرو چینی، h30 کراس ایرانخودرو بود

  2. همین پراید اَخی، واسۀ ملّت آویزونی که ده‌نفری میلۀ سقفِ اتوبوس/مترو رو نگه‌میدارن، رؤیاست

  3. کوییک همون پرایده که اینجوری کردن

  4. حداقل ۲۰۶ میخرن به آدم زور نداره آخه پراید ؟؟

  5. حقم دارن که میخان پرایدو دوباره تولید کنن و ساختشو متوقف نمیکنن