اپل دنبال مدیر عامل دیگری به جای تیم کوک است

آیا هیئت مدیره اپل به طور مخفی دارد دنبال یک مدیر اجرایی برای جایگزین کردن تیم کوک می گردد؟ منابعی در وال استریت که نزدیکی خاصی به چند تن از مدیران اپل دارند ادعا می کنند که چنین حرکتی در جریان است، هر چند هیچ گونه شواهد متقن در این باره در دست نیست.

برخی از سهام داران بزرگ که البته میزان سهام اپل را در سبد سرمایه خود کاهش داده اند معتقدند اگر هم چنین اقدامی شروع نشده باشد، اشتباه است و باید حرکتی که زمین بازی را برای اپل تغییر دهد انجام گیرد. آنها در جمع های خصوصی می گویند که زمان رفتن تیم کوک فرارسیده، مدیر عاملی که از زمان تصاحب این مقام توسط او، اپل نیمی از حداکثر ارزش خود در بازار سرمایه را از دست داده.

نگرانی این افراد آن است که هیچ نشانه ای از تغییر سریع وضعیت مشاهده نمی شود. این در حالی است که اکثر تحلیلگران اصلی در وال استریت همچنان به طور کلی نسبت به اپل خوشبین هستند.

هر چند از زمانی که استیو جابز درگذشت، شتاب افزایش درآمد و فروش محصولات اپل کاهش یافته و این شرکت وارد فاز “بی خطر بودن” شده، با این وجود، اپل در حدود ۱۳۷ میلیارد دلار وجه نقد در حساب های خود دارد و همین به تنهایی عاملی است که باعث افزایش قیمت سهام آن در میان مدت خواهد شد ولی رشد درآمد در سال ۲۰۱۳ در حدود ۱۴% تخمین زده می شود که نسبت به ۴۵% سال گذشته کاهش زیادی خواهد داشت.

تنها “اگری” که در این بین می توان جا داد این است؛ اپل از وضعیت خنثی بیرون خواهد آمد “اگر” تحت مدیریت تیم کوک محصولاتی “کاملا جدید و تحسین بر انگیز” را به دنیا معرفی کند یا پس فردا که گزارش مالی شرکت اعلام شد، درآمدها رشد چشمگیری را نشان دهند.

در غیر این دو صورت نه سهامداران به تیم کوک روی خوش نشان خواهند داد و نه گرگ های وال استریت؛ و سر انجام هیئت مدیره نیز جلوی آنها تسلیم خواهد شد. اما چیزی که به نظر بعید می رسد، آوردن مدیری از بیرون است. اپل یک بار در گذشته این اشتباه را مرتکب شد و جان اسکالی مدیر پپسی را به ریاست برگزید. باورش سخت است که دوباره چنین اتفاقی رخ دهد.

شاید هم حق با واز باشد و به زودی اپل همه را با یک محصول شگفت انگیز، غافلگیر می کند.


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*