تجهیزات شبکه 5G

هواوی و سامسونگ تجهیزات شبکه ۵G را برای اپراتورهای کره‌ای تامین می‌کنند

نیاز به تجهیزات شبکه ۵G سبب ایجاد رقابتی جدی میان برخی از اپراتورهای کره‌ای شده و پیش‌بینی می‌شود هواوی و سامسونگ، دو تامین‌کننده اصلی تجهیزات مورد نیاز باشند.

مطابق با گزارش “BusinessKorea”، به نظر می‌رسد هر چهار شرکت بزرگ سامسونگ، هواوی، اریکسون و نوکیا پیشنهاداتی را بابت ساخت تجهیزات شبکه از سه اپراتور اصلی کشور کره جنوبی دریافت کرده‌اند. هرچند، متخصصان این حوزه پیش‌بینی می‌کنند که در نهایت، این رقابت بین سامسونگ و هواوی ادامه پیدا خواهد کرد. کمپانی مخابراتی هواوی با گسترش فعالیت‌ها در کره جنوبی، به سختی در حال آماده‌سازی خود برای سفارش‌های مشتریان کره‌ای بوده و قصد معرفی یک تلفن هوشمند جدید را دارد.

تجهیزات شبکه 5G

منابع مختلف می‌گویند با برگزاری مزایده طیف باند مخابراتی نسل پنجم، رقابت بین تولیدکنندگان داخلی و خارجی برای پیشنهادات مربوط به تولید تجهیزات شبکه ۵G شدیدتر از همیشه خواهد شد. پس از تخصیص طیف باند مخابراتی نسل بعدی، انتظار می‌رود سه اپراتور اصلی کره جنوبی به سرعت کار سفارش تجهیزات مورد نیاز را آغاز کنند. در شرایطی که سامسونگ نیمی از سهم بازار تجهیزات شبکه مخابراتی کره را در دست دارد، این سوال مطرح می‌شود: آیا هواوی می‌تواند بخشی از سهم بازار سامسونگ را از آن خود کند؟

هزینه پایین‌تر تجهیزات شبکه ۵G هواوی

در سال ۲۰۱۳، هواوی برای نخستین بار تجهیزات مخابراتی را به منظور ساخت سرویس‌های LTE برای شرکت +LG U فراهم کرد. بعد از یک جدال امنیتی در همان زمان، +LG U اعلام کرد که از تجهیزات هواوی در حضور نیروهای نظامی آمریکا در کره جنوبی استفاده نخواهد کرد. هرچند، پیشنهاد فعلی برای تجهیزات شبکه ۵G احتمالا با مساعدت هواوی همراه خواهد شد چرا که این شرکت در باند فرکانسی ۳.۵ گیگاهرتز پیشگام در نظر گرفته می‌شود. این طیف، “golden spectrum” نام داشته و می‌تواند برای ساخت شبکه سراسری مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، هزینه تجهیزات هواوی ۳۰ درصد نیز پایین‌تر از سایر رقبا است. یکی از افراد رسمی در صنعت مخابرات این‌گونه می‌گوید:

در آینده، ما مجبور به هزینه کردن تریلیون‌های وون برای ساخت یک شبکه ۵G در سراسر کشور هستیم. از این رو، قیمت رقابتی تجهیزات مخابراتی نمی‌تواند نادیده گرفته شود.

هواوی همچنین در حال آماده‌سازی خود برای احیای کسب و کار تلفن های هوشمند در کشور کره جنوبی است که پیش‌تر با افت شدیدی رو به رو شده بود. یکی از مدیران هواوی در این زمینه گفت:

ما همواره عرضه تلفن های هوشمند جدید را در بازار کره جنوبی در نظر می‌گیریم. ما هنوز تصمیم نگرفته‌ایم، ولی این احتمال وجود دارد که ابتدا گوشی های میان رده و پایین رده را در کره عرضه کنیم.

تاثیر هواوی بر بازار به شکلی مداوم در حال افزایش است. شرکت تحقیقات بازار “TrendForce” پیش‌تر غلبه هواوی بر اپل در سه ماهه دوم سال جاری و تبدیل شدن به دومین تولیدکننده بزرگ تلفن های هوشمند در دنیا را پیش‌بینی کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. اینا الان رقابت میکنن یا دوستن ؟؟؟

  2. هواوی چجوری شده هم سطح سامسونگ؟؟