مسابقه 24 ساعته لمانز 2018

مسابقه ۲۴ ساعته لمانز ۲۰۱۸ با قهرمانی تویوتا به پایان رسید

مسابقه ۲۴ ساعته لمانز ۲۰۱۸ (Le Mans 2018) برگزار شد و خودروی شماره ۸ تویوتا GR با رانندگی فرناندو آلونسو، سباستین بوئمی و کازوکی ناکاجیما توانست به قهرمانی دست پیدا کند.

مسابقه ۲۴ ساعته LeMans یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین مسابقات اتومبیلرانی در جهان است که رانندگان و تیم‌های مختلف در چند کلاس به مدت ۲۴ ساعت در پیست ۱۳.۶ کیلومتری دلا سرت لمان فرانسه به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. هشتاد و ششمین دوره این مسابقات به تازگی برگزار شده و تیم تویوتا سرانجام توانست با رانندگان مشهور و با تجربه خود به مقام قهرمانی دست پیدا کند.

مسابقه 24 ساعته لمانز 2018

فرناندو آلونسوی اسپانیایی، راننده مشهور فرمول یک با همکاری سباستین بوئمی، راننده اسبق فرمول یک و کازوکی ناکاجیمای ژاپنی با خودروی شماره ۸ تویوتا به عنوان اولین خودرو از خط پایان گذاشتند و قهرمانی مسابقه ۲۴ ساعته لمانز ۲۰۱۸ را به دست آوردند. خودروی شماره ۷ تویوتا TS050 با رانندگی کاموئی کوبایاشی، مایک کونوای و خوزه ماریا لوپز به عنوان تیم دوم این مسابقه معرفی شدند.

خودروی شماره ۸ تویوتا کار را از پل پوزیشن آغاز کردند، اما تا آخر مسابقه پیشتاز نبودند و در تمام طول مسابقه شاهد جابجایی رتبه اول بین دو خودروی تویوتا بودیم. فرناندو آلونسو نقش زیادی در قهرمانی خودروی شماره ۸ تویوتا داشت. او که از ساعت ۱:۳۰ بامداد تا ۴ صبح رانندگی کرد توانست ۵ ثانیه در هر دور سریع‌تر از تیم رقیب رانندگی کنند و خودروی دیگر تویوتا را پشت سر بگذارد. در نهایت خودروی شماره ۸ تویوتا به عنوان اولین خودرو توانست در طول ۲۴ ساعت ۳۸۸ دور مسابقه، یعنی ۲ دور بیشتر از خودروی شماره ۷ را طی کند.

مسابقه 24 ساعته لمانز 2018

پس از خروج تیم پورشه، تویوتا تنها تیم خودروساز حاضر در کلاس LMP1 مسابقه ۲۴ ساعته لمانز ۲۰۱۸ بود و سایر خودروهای حاضر در این کلاس به تیم‌های شخصی تعلق داشت. خودروی شماره ۳ ریبلیون گیبسون با رانندگی توماس لانورنت، ماتیاش بش و گوستاو منز، در حالی که ۱۲ دور کمتر از تویوتا مسیر را طی کرد به رتبه سوم این مسابقه دست یافت.

در کلاس LMP2 مسابقه ۲۴ ساعته لمانز ۲۰۱۸ نیز تیم جی درایو ریسینگ با رانندگی اریک ورگن، آندره پیزیتولا و رومان روسینف به مقام قهرمانی دست پیدا کردند و تیم پورشه RSR 911 رتبه‌های اول و دوم کلاس GTE Pro را از آن خود کرد. در کلاس GTE AM هم مقام قهرمانی به پورشه ۹۱۱ رسید.

مسابقه 24 ساعته لمانز 2018

از مهم‌ترین اتفاقات مسابقه ۲۴ ساعته لمانز ۲۰۱۸ می‌توان به غیبت غول‌هایی چون آئودی و پورشه اشاره کرد. در رقابت امسال ۱۰ خودرو در کلاس LMP1، بیست خودرو در کلاس LMP2، هفده خودرو در کلاس GTE Pro و ۱۳ خودرو در کلاس GTE AM حضور داشتند. در جریان مسابقه، چند تیم از جمله بی ام و، جی درایو ریسینگ، جکی چان دی سی ریسینگ و پورشه به دلایل نقص فنی از ادامه رقابت باز ماندند.

مسابقه 24 ساعته لمانز 2018

لازم به ذکر است که تیم‌های تویوتا با خودروی هیبریدی در مسابقه ۲۴ ساعته لمانز ۲۰۱۸ شرکت کردند و توانستند به این موفقیت بی نظیر دست پیدا کنند. همچنین فرناندو آلونسو، راننده مطرح اسپانیایی که برای اولین بار در مسابقات LeMans شرکت می‌کرد توانست با این قهرمانی به رویای دستیابی به سه گانه جذاب لمانز، ایندیاپولیس ۵۰۰ و گرن پری موناکو نزدیک‌تر شود. وی پیش از این در گرن پری موناکو هم قهرمان شده بود و حالا در صورت قهرمانی در مسابقه ایندیاپولیس ۵۰۰ می‌تواند پس از گراهام هیل بریتانیایی به دومین راننده تاریخ تبدیل شود که تاج سه گانه موتور اسپورت یا Triple Crown را بر سر می‌گذارد.

رده‌بندی ۲۰ خودروی اول مسابقه

مسابقه 24 ساعته لمانز 2018 مسابقه 24 ساعته لمانز 2018 مسابقه 24 ساعته لمانز 2018

گالری عکس های مسابقه ۲۴ ساعته لمانز ۲۰۱۸

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. همه چیز حوصله سر بر شده

  2. رااااااااااس میگ بخدا هرچی مهندس و هرچی طراح ماشین و گوشی و .. اکثرا ایرانی بودن و هستن

  3. توییتا همیشه بینظیر بوده

  4. همشون مهندس های مان که خودشونو فروختن رفتن