مسابقه ال جی چلنجر

برگزاری مرحله نیمه نهایی مسابقه ال جی چلنجر با حضور 30 تیم

مرحله نیمه نهایی مسابقه ال جی چلنجر با حضور 30 تیم در باغ کتاب تهران برگزار شد و تیم‌های برگزیده به زودی اعلام خواهند شد. شما نیز می‌توانید در داوری طرح‌های ارائه شده و انتخاب تیم‌های برتر نقش داشته باشید.

بعد از بررسی صد‌ها طرح، مرحله داوری برای انتخاب 5 تیم نهایی سری دوم مسابقه ال جی چلنجر برگزار شد. در این مرحله که در باغ کتاب تهران و از تاریخ 10 تا 22 خرداد برگزار شد، 30 تیم برگزیده به ارائه طرح‌های خود و هدفشان از سفر پرداختند و داوران این مسابقه که از دانشگاه‌های برتر کشور دعوت شده‌اند، امکان‌پذیری و جذابیت طرح‌ها را بررسی کردند. دانشجویان در این رویداد از طرح تحقیقاتی خود برای سفر به کشور انتخابی، با توجه به موضوع و طرح دفاع کردند تا علاوه بر مزایای تحقیقاتی شانس خود را برای برنده شدن جایزه‌ نقدی به مبلغ 12 هزار دلار امتحان کنند. اعضای تیم سفر تحقیقاتی با توجه به طرح تحقیقاتی، 2 هفته را به منظور فعالیت‌های تحقیقاتی در سازمان‌های دولتی، آزمایشگاه‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و نهادهای اجتماعی کشور انتخابی سپری می‌کنند. برای انتخاب 30 تیم برتر معیار به صورت 70 درصد بررسی طرح تحقیقاتی ارسالی و 30 درصد مصاحبه تعیین شده است.

مسابقه ال جی چلنجر

از طرفی طی همین رویداد و در روز 22 خردادماه، شرکت‌کنندگان مسابقه ال جی ‌چلنجر سال گذشته نیز برای دیدن نتیجه زحمات خود و به امید برنده شدن جایزه 12 هزار دلاری وارد میدان شدند. این 5 تیم انتخابی نتیجه سفر خود را به اطلاع داوران رسانده و از ثمره این سفر هیجان‌انگیز دفاع کردند. این پنج‌ تیم هر کدام حوزه متفاوتی انتخاب کرده و مقصد خاص خود را داشتند.

مسابقه ال جی چلنجر

گروه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با موضوع حفاظ ایمنی مترو به کره جنوبی سفر کرد. یک گروه دیگر هم از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به سمت کره رفت و روی روش‌های متنوع تفکیک از مبدا در موسسات تجاری کشورهای توسعه یافته تحقیق کرد. گروه دانشگاه علم و صنعت هم با موضوع بازیافت تایرها برای استفاده در صنعت راه‌آهن به سمت اسپانیا راهی شده بود. کام‌جویی در آموزش موضوعی بود که گروه دانشگاه هنر تهران را به فنلاند کشاند. تیم دیگری از دانشگاه تهران نیز با موضوع Design for Community Well-being Through Cultural Emotions راهی ایتالیا شده بود.

مسابقه ال جی چلنجر

تیم‌های برگزیده طی این سفرهای تحقیقاتی همه فعالیت‌های خود را از طریق فیلم، عکس و گزارش منتشر کردند. این اطلاعات در وبلاگ ال جی و وب سایت ال جی چلنجر آپلود و منتشر شد و تاکنون مورد بازدید کاربران بسیار زیادی قرار گرفته است. جلسات مصاحبه و دفاع از طرح تحقیقاتی 30 تیم برتر و سفرهای تحقیقاتی 5 تیم برگزیده سری اول از پروژه جهانی ال جی چلنجر در 4 قسمت در وب سایت آپارات منتشر خواهد شد. اولین قسمت این جلسات سه شنبه 29 خرداد در این سایت منتشر شده و در روزهای آتی بقیه قسمت‌ها هم برای علاقه‌مندان به این مسابقات در سایت آپارات قرار خواهد گرفت.

برندگان مسابقه ال جی چلنجر را تعیین کنید

در سری دوم از این مسابقات، همه کاربران و علاقه‌مندان به پروژه جهانی ال جی چلنجر با رای خود در نتیجه مسابقات سهیم خواهید بود. تمامی کاربران عزیز می‌توانند با مراجعه به وب سایت آپارات (www.aparat.com/lgchallenger) جلسات دفاع تیم‌های برگزیده را مشاهده کرده و در نهایت با استفاده از سامانه پیامکی 10002183583 از طرح تحقیقاتی مورد نظر خود حمایت کنند. همه آرایی که از طریق پیامک توسط شرکت ال جی دریافت می‌شوند، در داوری نهایی اعمال شده و 5 تیم برتری که امسال شانس رفتن به سفرهای تحقیقاتی را پیدا خواهند کرد مشخص می‌شوند.

تنها با یک پیامک به هیئت داوری بپیوندید و تیم برگزیده خود را به عنوان تیم ال جی چلنجر راهی سفر تحقیقاتی پر از چالش کنید. تیزر ویدیویی جلسه مصاحبه و دفاع از طرح تیم‌های برتر را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

7 دیدگاه

  1. بیچاره ها چقد محدودیت و ممنوعیت دارن برا ارایه کاراشون

  2. خوبه بالاخره توی ایرانم از این جور چیزا هست

  3. خوشم میاد ازادی داریم ولی یه عده میان مارو مسخره میکنن

  4. تفکیک از مبدا؟ منظور از تفکیک دقیقا تفکیک چیه

  5. موضوع تیمی که رفتن ایتالیا از همه بهتره
    امیدوارم برنده شن