گلکسی اس 9

امکان فیلم برداری با نرخ ۴۸۰ فریم بر ثانیه به گلکسی اس ۹ سامسونگ آمد

فیلم برداری با نرخ ۴۸۰ فریم بر ثانیه به تازگی به قابلیت‌های سامسونگ گلکسی اس ۹ و سامسونگ گلکسی اس ۹ پلاس افزوده شده است. به این ترتیب برای فیلم برداری سوپر اسلوموشن با این دو گوشی، حق انتخاب بیشتری به منظور تعیین سرعت خواهید داشت.

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های سامسونگ گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس، قابلیت فیلم برداری سوپر اسلوموشن است، به این معنی که می‌توانند برای ۰.۲ ثانیه و با رزولوشن ا‌چ‌دی، در نرخ ۹۶۰ فریم بر ثانیه به فیلم برداری بپردازند. اما متاسفانه گزینه‌ای برای فیلم برداری با نرخ بیتی بالا ولی پایین‌تر از این میزان پیش از این وجود نداشت. به لطف آپدیت جدید، امکان فیلم برداری با نرخ ۴۸۰ فریم بر ثانیه که پیشتر در گلکسی نوت ۸ مشاهده کرده بودیم، به این دو گوشی آمده است.

زمان فیلم برداری با نرخ ۴۸۰ فریم بر ثانیه

حین فیلم برداری با نرخ ۴۸۰ فریم بر ثانیه حداکثر زمان نیز افزایش پیدا می‌کند، به طوری که برای ۰.۴ ثانیه اقدام به فیلم برداری خواهد شد. اما این به‌روزرسانی یک تغییر بسیار مهم دیگر را نیز در بخش فیلم برداری اسلوموشن اعمال کرده است.

دوربین گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس قادر است زمان شروع فیلم برداری سوپر اسلوموشن را با توجه به آغاز حرکت سوژه اصلی تشخیص داده و کار را آغاز کند. از آنجایی که ویدیو تنها برای ۰.۲ ثانیه ضبط شده و سپس یک کلیپ ۶ ثانیه‌ای دارای سرعت پخش پایین ارائه می‌شود، تشخیص زمان شروع فیلم برداری بسیار اهمیت دارد. اما با قرار دادن آن بر روی حالت خودکار خیالتان از بابت همه چیز راحت خواهد شد، مخصوصا این که دوربین دو گوشی در تشخیص صحیح زمان بسیار خوب ظاهر شده‌اند. با این حال همچنان قادر به آغاز فیلم برداری به صورت دستی بودیم.

اما بعد از دریافت آپدیت جدید و اضافه شدن امکان فیلم برداری با نرخ ۴۸۰ فریم بر ثانیه، تنها حین استفاده از این نرخ قادر به آغاز فیلم برداری به صورت دستی خواهیم بود. در صورت نیاز به آغاز فرآیند به صورت خودکار، باید به نرخ حداکثری ۹۶۰ فریم بر ثانیه تغییر وضعیت بدهید.

یکی دیگر از تاثیرات به‌روزرسانی جدید، افزایش پایداری ای آر اموجی‌ها حین استفاده از دوربین خواهد بود. به نظر می‌رسد این آپدیت، که بسته امنیتی ماه جاری میلادی را نیز همراه دارد، با تمرکز بر بهبود دوربین دو گوشی منتشر شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۵ دیدگاه

  1. ولی تا اونجایی که من میدونم هیچ کدوم از گوشی ها ندارن همچین سوپر اسلو موشن فکر کنم روی حالت ۱۰۸۰ همچین قابلیتی داره نه ۷۲۰ چون اگه روی حالت ۱۰۸۰ ۴۸۰ فریم بر ثانیه سوپر اسلو موشن باشه روی هیچ کدوم از گوشی ها نیست همچین حالتی اخرین روی ۷۲۰ هست که ۹۶۰ هست این حالت فکر کنم روی ۱۰۸۰ باشه که خیلی اهسته تر از این هست حتی من توی سایت دیدم با این سرعت اسلو موشن روی حالت اهسته از حالت گلوگه تفنگ که به شی برخورد میکنه فیلم اسلو گرفتن

    • بحث دوربین نیست سواد داری فیلم برادی اسلو هست حالت ۴۸۰ فریم بر ثانیه رو حالت ۷۲۰ هیچ گوشی نداره نه اپل نه هواوی نه بقیه اپل رو حالت ۷۲۰ ۲۴۰ فریم هست هواوی و سام ۹۶۰ هستن که سام ۴۸۰ فریم رو حالت ۷۲۰ اورد حالا بقیه هم همین کارو میکنن بحث دوربین نیست فیلم برداری اسلو هست

    • ببخشید سارا خانوم گل من بد فهمیدم متنو بد خوندم حواسم نبود بازم عذر میخوام از شما

    • سارا خانوم عزیز تازه نفهمیده الان گوشی اپل x رو حالت فیلم برداری ۱۰۸۰ که داره اخرین فیلم برداری اهسته که داره ۲۴۰ فریم هست اکثرا روی حالت ۷۲۰ که هست ۹۶۰ فریم هستن که بازم اپل x نداره روی گوشی های جدیدیش حتما داره ولی روی حالت ۱۰۸۰ که هست ۴۸۰ فریم بر ثانیه باشه نداریم همچین حالتی هنور روی هیچ گوشی من خودم یه فیلم برداری اسلو موشن دیدم روی حالت ۷۲۰ روی حالت ۹۶۰ بود واقعا اهسته بود حالا روی حالت ۱۰۸۰ واقعا ۴۸۰ فریم بر ثانیه باشه پس خیلی اهسته تر از ۹۶۰ رو حالت ۷۲۰ میشه میگم که شما روی حالت ۴۸۰ فریم بر ثانیه روی فیلم برداری ۱۰۸۰ میتونی لحظه اثابت گلوله به یک شی رو ببینی واقعا اهسته میشه

  2. اونجوری کلی هزینه باید خاطر یه ویژگی کاملا بی استفاده باید بدیم که هیچوقتم برامون کاربرد خاصی نداره

  3. هیچ وقت به پای هواوی نمیرسه توی دوربین

  4. گوشی GLX اینو راحت میخوره . زیاد این محصول غربی ارزش خریدن نداره خوب از گوگل پلی برنامه اسلوموشن دانلود می کنم . GLX عالیه