تکنولوژی GPU Turbo

تکنولوژی GPU Turbo ؛ انقلاب هواوی برای پردازش گرافیکی در گوشی های هوشمند

تکنولوژی GPU Turbo ، تکنولوژی انقلابی هواوی برای پردازش گرافیکی در گوشی های هوشمند است که گوشی های سری هواوی میت ۱۰، میت ۹ و میت آر اس پورشه دیزاین از آن بهره‌مند خواهند شد.

هر روز بیش از پیش تقاضا برای بازی های تحت گوشی های هوشمند افزایش می‌یابد و همین امر موجب شده شرکت‌های تولیدکننده گوشی های هوشمند در زمینه پردازش گرافیکی در گوشی‌ها تلاش‌های زیادی انجام دهند. تا پیش عرضه بازی‌های با ژانرهای پیچیده‌ای چون بازی‌های جنگی یا بازی‌های با امکان رقابت چند نفره امکانات مورد انتظار کاربران از گرافیک گوشی‌هایشان زیاد نبود ولی با ظهور این بازی‌ها گرافیک به عاملی تعیین کننده در گوشی های هوشمند بدل شد. به علاوه حوزه‌های دیگری مانند واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) الزام دیگری بود که با ورود به گوشی های هوشمند تقاضا برای پردازش گرافیکی قدرتمند را دو چندان نمود.

تکنولوژی GPU Turbo

تولیدکنندگان گوشی های هوشمند برای توانمندسازی گرافیکی گوشی‌ها محدودیت‌هایی دارند، مانند این که اگر GPU یا پردازنده گرافیکی گوشی را قدرتمندتر کنند، خنک کردن آن در هنگام پردازش بالا به چه شکل ممکن خواهد بود؟ به علاوه مصرف انرژی پردازنده‌های گرافیکی در هنگام پردازش سنگین معضل دیگری است که تولیدکنندگان گوشی های هوشمند باید برای آن راهکارهای مشخصی داشته باشند.

تلاش برای بهبود تجربه کاربری

بهبود بازده در کنار کارایی همواره یکی از چالش‌های صنعت تلفن همراه بوده است. هواوی تلاش کرده برای توسعه هوشمند پردازش گرافیکی از سیستم توربوشارژ در موتور وسایل نقلیه الهام گیرد، به این معنا که در این سیستم تنها هوای بیشتری به سیستم احتراق سیلندر موتور تزریق می‌شود تا کارایی و بازده افزایش یابد بدون این که کل موتور دچار تغییرات بنیادی شود.

هواوی به پشتوانه سال‌ها طراحی موتورهای گرافیکی یا همان GPUهای مختلف، تکنولوژی GPU Turbo را توسعه داده است. مشابه نام آن، این سیستم مشابه توربوشارژ عمل کرده که نتیجه آن بهبود انفجاری بازده در موتورهای گرافیکی شده است.

تکنولوژی GPU Turbo

تکنولوژی GPU Turbo یک فناوری تقویتی در حوزه گرافیک است که نحوه پردازش گرافیکی را در لایه سیستمی دگرگون کرده است. این راهکار به شکل چشمگیری کارایی پردازش گرافیکی را از جنبه‌های مختلفی مانند کیفیت، بازده و مصرف انرژی بهبود بخشیده است. این راهکار جالب در برابر تفکر قدیمی قرار دارد که معتقد بود بازده همواره جهت عکس با کارایی دارد. این افزایش بازده با این تکنولوژی جدید به خصوص در هنگام بازی‌ها نمود بیشتری دارد.

علاوه بر بازی‌ها، این تکنولوژی برای بهینه‌سازی تجربه کاربری تحت رابط کاربری اختصاصی Huawei یعنی EMUI نیز کاربر موثری خواهد داشت. به علاوه این راهکار در عمکلرد پردازشی حوزه‌های جدید گرافیکی مطرح در گوشی های هوشمند مانند واقعیت افزوده یا AR و واقعیت مجازی یا VR نیز موثر بوده و راه را برای کاربردهای جدیدی چون خریدهای آنلاین، پزشکی از راه دور، کلاس‌های مجازی و … که از این تکنولوژی‌ها در آینده استفاده می‌کنند هموار خواهد نمود.

ارزش تکنولوژی GPU Turbo

این تکنولوژی در حوزه مختلفی از دیدگاه فنی حائز ارزش‌های بالایی است که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • بازده بالا: این راهکار موجب افزایش ۶۰ درصد کارایی در پردازش گرافیکی می‌شود. این راهکار جدید به صورت خودکار بازده بالا و روانی را برای کاربردهای پیچیده گرافیکی در گوشی‌ها به ارمغان می‌آورد.
  • مدیریت انرژی هوشمند: مصرف انرژی تحت این تکنولوژی ۳۰ درصد کمتر شده و می‌تواند نسبت به رقبا با حفظ بازده مصرف باتری کمتری داشته باشد.

گوشی‌هایی که از تکنولوژی GPU Turbo بهره‌مند خواهند شد شامل گوشی‌های سری Huawei Mate 10 یعنی گوشی های هواوی میت ۱۰، هواوی میت ۱۰ پرو و هواوی میت ۱۰ پورشه دیزاین و همچنین جدیدترین گوشی پورشه دیزاین هواوی یعنی هواوی میت آر اس پورشه دیزاین (PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate RS) خواهند بود. به علاوه، گوشی های هواوی میت ۹، میت ۹ پرو و میت ۹ پورشه دیزاین هم در نوبت دریافت به‌روزرسانی این تکنولوژی خواهند بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. بهبود انفجاری!
    از سامسونگ کپی کرده.

  2. بازی کردن با گوشی هیچ لذتی نداره والا ادم کور میشه اصلا