مایکروسافت تاکنون ۱۰۰ میلیون لایسنس ویندوز ۸ و ۶۰ هزار اپلیکیشن آن را به فروش رسانده است

هرچند بازار PC وضعیت راکدی را تجربه می‌کند و کامپیوترهای شخصی با کاهش تقاضا روبرو هستند، اما با این حال مایکروسافت توانسته رکورد بسیار خوب فروش ۱۰۰ میلیون گواهی ویندوز ۸ را ثبت کند. غول نرم‌افزاری دنیا حدود ۵ ماه پیش و در ابتدای سال جاری میلادی خبر از فروش ۶۰ میلیون گواهی ویندوز ۸ را داده بود. مایکروسافت در زمینه افزایش تعداد اپلیکیشن‌های سازگار با رابط کاربری ویندوز ۸ نیز نسبتا موفق عمل کرده است.

تعداد اپلیکیشن‌های موجود در فروشکاه ویندوز از مرز ۶۰,۰۰۰ گذشته است.

درست است که مایکروسافت توانسته ۱۰۰ میلیون گواهی استفاده از ویندوز ۸ را به فروش برساند، اما دقیقا مشخص نیست که چه تعداد از این گواهی‌ها به دست مصرف کننده نهایی رسیده‌ و مورد استفاده قرار گرفته‌اند. چون تولیدکنندگان ابزارهای مبتنی بر ویندوز تعداد انبوهی از این گواهی‌ها را خریداری می‌کنند تا از آنها در ابزارهایی که در آینده قرار است به فروش برسانند استفاده کنند. پس لزوما فروش ۱۰۰ میلیون گواهی به معنی ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ویندوز ۸ نیست. اما لازم است به این نکته نیز توجه کنید که فروش ۴۰ میلیون گواهی از ابتدای سال، رقم قابل ملاحظه و امیدوار کننده‌ای برای ویندوز مدرن مایکروسافت است.

مایکروسافت اعلام نموده که در ویندوز ۸ روش خاصی را برای محاسبه آمار کاربران فعال در نظر گرفته است و این شرکت از رشد تعداد کاربران فعال ویندوز ۸ ابزار خوشنودی نموده و اذعان داشته که رشد ویندوز ۸ تقریبا مشابه با نسخه قبلی آن بوده است.

مایکروسافت در زمینه اپلیکیشن‌های تحت ویندوز ۸ نیز موفق عمل کرده و توانسته تعداد آنها را از ۴۰ هزار عنوان در ابتدای سال جاری به ۶۰ هزار عنوان برساند که رشد قابل قبولی به حساب می‌آید. کاربران ویندوز ۸ تا به امروز ۲۵۰ میلیون دانلود را از فروشگاه ویندوز داشته‌اند. هر چند مایکروسافت در این فاصله زمانی نسبتا کم از انتشار ویندوز ۸، در زمینه جذب توسعه دهندگان نرم‌افزاری به پلتفرم جدید خود خوب عمل کرده است اما هنوز اگر بخواهیم تعداد نرم افزارهای تحت ویندوز ۸ را با ۸۰۰ هزار عنوان iOS و ۵۰ میلیارد دانلود اپ‌استور اپل مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم که مایکروسافت فعلا در ابتدای راه است.

از نظر کیفیت نرم افزارهای تحت ویندوز ۸ نیز حرف و حدیث‌های بسیاری وجود دارد با وجود اینکه توییتر، دراپ باکس و برخی از سرویس‌های مطرح دنیا، اپلیکیشن سازگار با رابط لمسی ویندوز ۸ را منتشر کرده‌اند اما هنوز جای خالی سرویس‌های مهمی همچون فیس‌بوک در آن حس می‌شود.

آیا شما به ویندوز ۸ مهاجرت کرده‌اید یا هنوز از نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز استفاده می‌کنید؟ تجربیات خود از این سیستم‌عامل را با ما و دیگران در میان بگذارید.


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*