خدمات فروش خودرو

گزارش ارزیابی رضایتمندی مشتریان از خدمات فروش خودرو در سال ۹۶ منتشر شد

گزارش ارزیابی رضایتمندی مشتریان از خدمات فروش خودرو در سال ۱۳۹۶ منتشر شد. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با نظرسنجی از خریداران خودروهای سواری در ایران، میزان رضایت آن‌ها از عملکرد شرکت‌های عرضه کننده را سنجیده است.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، گزارش ارزیابی رضایتمندی مشتریان ایرانی از خدمات فروش خودرو در طول سال ۱۳۹۶ را منتشر کرده است. این شرکت پس از مصاحبه با ۳۲۳ هزار و ۴۲۳ خریدار خودروهای سواری در طول سال گذشته در ایران، میزان رضایت مشتریان از عملکرد شرکت‌های عرضه کننده خودرو در فرایند فروش خودروهای سواری را سنجیده است.

جهان نوین آریا ؛ رتبه اول خدمات فروش خودرو

طبق این گزارش، شرکت جهان نوین آریا (نماینده واردات و فروش خودروهای نیسان در ایران) با کسب امتیاز ۷۴۸ از ۱۰۰۰ بیشترین میزان رضایت مشتریان از خدمات فروش خودرو را به خود اختصاص داده است. پس از آن، شرکت مدیران خودرو (نماینده عرضه خودروهای چری و ام وی ام) با ۷۱۹ امتیاز و شرکت ایرتویا (نماینده واردات و فروش خودروهای تویوتا) با ۷۰۶ امتیاز در رتبه دوم و سوم رضایتمندی مشتریان قرار گرفته‌اند.

خدمات فروش خودرو

شرکت‌های آرین موتور پویا (نمایندگی میتسوبیشی) با ۶۹۹ امتیاز، بهمن موتور با ۶۸۲ امتیاز، ایران خودرو با ۶۸۱ امتیاز، اطلس خودرو (نمایندگی کیا موتورز) با ۶۷۲ امتیاز، سایپا با ۶۶۵ امتیاز، پارس خودرو با ۶۵۵ امتیاز، کرمان موتور با ۶۴۶ امتیاز و نگین خودرو (نمایندگی رنو) با ۶۰۹ امتیاز در رتبه‌های بعدی میزان رضایتمندی مشتریان از خدمات فروش خودروهای سواری جای گرفتند.

همچنین شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، وضعیت رضایتمندی خریداران از خدمات فروش خودرو از سوی شرکت‌های عرضه کننده خودرویی که میزان سهم بازار آن‌ها کمتر از یک درصد است را به طور جداگانه بررسی کرده است. بر اساس این گزارش، شرکت‌های آرین موتور تابان (نمایندگی خودروهای دی اس) با ۷۵۷ امتیاز، کارمانیا (نمایندگی بی وای دی) با ۷۰۵ امتیاز، پرشیا خودرو (نمایندگی مینی و بی ام و) با ۶۹۸ امتیاز، پرستوی آبی ارگ یا خودروسازان راین با ۶۸۹ امتیاز، مدیا موتورز (ام جی) با ۶۸۹ امتیاز، گلرنگ موتور فامیلی (نمایندگی هوندا) با ۶۸۶ امتیاز و آسان موتور (نمایندگی هیوندای) با ۶۵۴ امتیاز در رتبه‌های اول تا آخر شرکت‌هایی که سهم ناچیزی از بازار دارند قرار گرفته‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

 1. مدیران خودرو بالاتر از ایتویا………
  یاد یه ضرب المثلی افتادم …
  گنجشک ….. منار……. 🙂

 2. دیگ اینام مجبورن برا فروش خودشون اینجوری مردمو گول بزنن
  ساده لوح تر از ملت ایران کجا هست اخه

 3. والا ما که راضی نیستیم

 4. خب بعدی ها چی؟ رتبه دوم و سوم هم باید میزاشتن

 5. چ رضایت مندیی اخه اینارو از کجاشون در میارن