با ماشین پرنده VTOL آشنا شوید + عکس

سالهاست که آرزوی ساخت و استفاده  از یک خودرو پرنده ، ذهن بشر را به خود مشغول کرده اما این فناوری آنقدر نیامد که شاید دیگر مانند گذشته اشتیاقی برای آن نمانده باشد.با این حال شرکت Terrafugia دست به ساخت یک خودرو پرنده موسوم به VTOL زده است که در ادامه با گالری تصاویر و مشخصات بیشتر از این خودرو پرنده درخدمت شما هستیم با گجت نیوز همراه باشید.

 طرح مفهومی ماشین پرنده TF-X‌ شامل یک خودروی بال ثابت عمود برخاست و فرود است.خودرو هیبریدی عمود پرواز و فرود (VTOL)‌ موسوم به TF-X‌ برای چهار سرنشین طراحی شده و بال های آن در اطراف خودرو تعبیه شده اند که امکان حرکت در جاده یا پارک آسان در پارکینگ منازل را فراهم می کند.

این ماشین جاده ای- پروازی در حالت زمینی بصورت تمام برقی است و در شرایط پروازی، بال ها باز شده و ملخ های تاشو با چرخش بسمت بالا، به برخاستن عمودی خودرو پرنده کمک می کنند.برای به پرواز درآمدن این خودروی پرنده عمود برخاست به مسافتی به قطر ۳۰.۵ متر مشابه سایت فرود بالگرد نیاز است.

سرعت ماشین پرنده ۳۲۲ کیلومتر در ساعت است و بدون نیاز به سوختگیری مجدد یا نیاز به شارژ می تواند مسافت ۸۰۵ کیلیومتری را طی کند؛ باتری های خودرو نیز قابلیت شارژ شدن توسط شارژرهای متداول خودروهای برقی را دارد.

خودروی پرنده TF-X‌ در حالت خودکار می تواند از ترافیک هوایی پیشگیری کرده و در وضعیت مطلوب هوایی قادر به فرود خودکار است؛ در صورت بروز هرگونه مشکل، خلبان می تواند سیستم چتر نجات را فعال کرده و از برخورد احتمالی با زمین پیشگیری کند.

{photo}92/02/18/VTOL-tf-x{/photo}

توسعه و تولید تجاری خودروی پرنده شرکت Terrafugia به هشت تا ۱۲ سال تحقیق و تست های متعدد پروازی نیاز دارد.


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*