Bristol GT ابر خودرویی که هر ۱۰۰ کیلومتر فقط ۲.۵ لیتر بنزین مصرف می کند

اگر قرار باشد یک سوپر اسپرت با سرعت بیش از ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت، تنها ۲.۸ لیتر در هر صد کیلومتر بنزین مصرف کند، باید از چه تکنولوژی بهره ببرد؟ درست حدس زدید. پیشرانه هیبرید الکتریکی که اینک آنقدر بالغ شده تا در خودروهای سوپر اسپرت این چنینی هم مورد استفاده قرار گیرد.

 بریستول GT بر اساس خودروی مفهومی جیوجیارو Namir که در سال ۲۰۰۹ رونمایی شد، ساخته خواهد شد. قرار است بریستول GT یک کوپه ۴ نفره (گرن توریسمو، برخلاف مدل دو نفره نمیر) و با قیمتی در محدوده ۲۰۰ هزار پوند باشد. اندازه خودرو در حد یک بنتلی کانتیننتال و پیشرانه مشابه جیوجیارو Namire یعنی استفاده از چهار موتور الکتریکی و یک موتور بنزینی چرخشی (وانکل) ۸۱۴ سی سی در میانه خودرو و باتری های لیتیوم-پلیمر. موتورها در جلو و عقب خودرو نصب می شوند و ۳۶۲ اسب بخار نیرو تولید می کنند. برای انتقال نیرو از یک دیفرانسیل با کنترل هوشمند بهره گرفته می شود.

 شرکت انگلیسی بریستول در سال ۱۹۴۷ تاسیس شده و مالک آن Frazer-Nash می باشد که سال ۲۰۰۹ خودروی مفهومی Namir را معرفی کرد و اینک قرار است مدل GT را با توسعه همان طرح به بازار بفرستد. هنوز جزئیات و برنامه تولید این خودرو اعلام نشده است اما می تواند یکی از علائق دوستداران محیط زیست باشد.

{photo}92/02/18/bristol-gt{/photo}

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*