انتشار لیست با ارزش ترین نام های تجاری دنیا : اپل در جایگاه نخست

میل‌وارد امروز گزارش سالانه BrandZ را منتشر کرد و در آن، ۱۰۰ برند برتر دنیا را لیست نمود. اپل امسال نیز همچون سال گذشته توانست عنوان با ارزش‌ترین برند دنیا را کسب کند. ارزش برند این شرکت نسبت به سال گذشته تنها ۱ درصد رشد داشته، اما با این وجود به رقم بالای ۱۸۵ میلیارد دلار رسیده است. در ادامه جزئیات بیشتر در مورد برندهای مطرح دنیا را مشاهده خواهید کرد.

یاهو به لطف مدیریت مریسا میر توانست دوباره به لیست ۱۰۰ برند با ارزش دنیا باز گردد و رتبه ۹۲ را از آن خود کند. در این لیست اپل با ارزش ۱۸۵ میلیارد دلار در جایگاه اون، گوگل با ارزش ۱۱۳ میلیارد دلار در رتبه دوم و IBM با ۱۱۲ میلیارد دلار در رتبه سوم جای گرفته است.

رتبه چهارم و پنجم به شرکت‌های مرتبط با محصولات خوراکی یعنی مک‌دانلد و کوکاکولا اختصاص یافته است.

از دیگر شرکت‌های مطرح فناوری در این لیست می‌توان به مایکروسافت در رتبه ۷ با ارزش ۶۹ میلیارد دلار، Sap در رتبه ۱۹ با ارزش ۳۴ میلیارد دلار، سامسونگ در رتبه ۳۰ با ارزش ۲۱ میلیارد دلار و اوراکل با ارزش ۲۰ میلیارد دلار در رتبه ۳۶ اشاره کرد.

با وجود اینکه اپل توانسته رتبه یک را در این لیست بدست آورد اما رشد ارزش برندش تنها یک درصد نسبت به سال گذشته اعلام شده است. این در حالی است که رقیب کره‌ای این شرکت توانسته با ۵۱ درصد رشد به ارزش ۲۱ میلیارد دلار برسد.

آمازون از دیگر شرکت‌های برجسته در این لیست است که توانسته با ارزش ۴۵.۷ میلیارد دلار در جایگاه ۱۴ قرار گیرد.

لیست کامل ۱۰۰ برند برتر دنیا:

Top100BrandZ2013


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*