تعویق انتشار آپدیت اکتبر 2018 ویندوز 10

توقف انتشار آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ به خاطر یک باگ خطرناک

مایکروسافت انتشار آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ را به خاطر یک باگ که منجر به حذف برخی از فایل‌های کاربران شده بود را متوقف کرد. مشخص نیست چه زمانی نسخه اصلاح شده این به روزرسانی دوباره منتشر شود.

مایکروسافت ۱۰ مهر ماه میزبان یک رویداد خبری ویژه به نام سرفیس ۲۰۱۸ در ایالات متحده بود و در آن از جدیدترین نسل کامپیوترهای خود، به همراه نسخه جدید ویندوز ۱۰ پرده برداری کرد. این شرکت از همان روز آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ را به انتشار رساند، اما برخی از کاربران که موفق به دریافت آن شده بودند، متوجه شدند که پس از نصب به روزرسانی، کامپیوتر آن‌ها با مشکل عجیبی مواجه شده و به صورت خودکار برخی از فایل‌های آن‌ها را حذف می‌کند.

مایکروسافت به همین بهانه تا اطلاع ثانوی و رفع باگ مربوطه، انتشار این به روزرسانی را متوقف کرده است. در صفحه پشتیبانی Windows Update اینچنین آمده است:

ما عرضه آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ (نسخه ۱۸۰۹) را برای تمامی کاربران متوقف کرده‌ایم، زیرا گزارش‌های جداگانه‌ای را از کاربران برای از دست رفتن برخی فایل‌هایشان پس از به‌روزرسانی دریافت کرده‌ایم.

مایکروسافت حالا توصیه می‌کند که کاربران آسیب دیده به صورت مستقیم با این شرکت تماس برقرار کنند. اگر شما هم به صورت دستی آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ را دریافت کرده‌اید، لطفا آن را تا زمان انتشار بیانیه جدید مایکروسافت بر روی کامپیوتر خود نصب نکنید. مشخص نیست چه تعدادی از کاربران ویندوز ۱۰ به این مشکلات پیش آمده دچار شده‌اند، اما حتی اگر تعداد آن‌ها نیز کم بوده باشد، این مسئله در طول زمان می‌تواند باعث افزایش تعداد کاربران آسیب دیده شود.

تعویق انتشار آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰

میلیون‌ها کاربر هر ساله در آزمایش نسخه‌های جدید ویندوز ۱۰ به مایکروسافت کمک می‌کنند، اما به تازگی کیفیت به‌روزرسانی‌های این سیستم عامل با کاهش مواجه شده است. مایکروسافت عرضه آپدیت آوریل ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ را بابت پدیدار شدن صفحه مرگ آبی بر روی کامپیوتر کاربران به تاخیر انداخت، اما این مشکل پیش از آنکه به‌روزرسانی مذکور به دست کاربران معمولی و تجاری برسد برطرف شده بود. غول نرم افزار جهان تا پیش از این قصد داشت آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ را سه شنبه‌ی هفته‌ی آینده در اختیار عموم کاربران قرار دهد، اما احتمال دارد به خاطر این مشکل به وجود آمده، تا زمانی که تحقیقات مایکروسافت تکمیل نشده و مشکل به وجود آمده به طور کلی برطرف نشود، این نسخه را به انتشار نرساند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

۱۳ دیدگاه

 1. خو من الان اپدیت کردم تکلیف چیه و نمیدونم فایلی حذف شده یا ن، و اینکه با مایکروسافت چطور ارتباط برقرار کنم؟؟

 2. من الان اپدیت کردم تکلیف چیه، نمیدونم فایلی حذف شده یا ن و با مایکروسافت چطوری ارتباط برقرار کنم

  • درود بر شما
   اگر از ویندوز ۱۰ همراه لایسنس اورجینال استفاده میکنید، با بخش پشتیبانی شرکت مایکروسافت از طریق سایت microsoft.com ارتباط برقرار کنید.

 3. من الان اپدیت کردم تکلیف چیه، نمیدونم فایلی حذف شده یا ن و با مایکروسافت چطوری ارتباط برقرار کنم

 4. اینا مخاستم فایل های کامیپوترتونو خالی کنن

 5. مشکلی نیست حالا ما همه مون سر ابدیت کار نمیکنیم که

 6. من هر چی فیلم داشتم حذف میکرد دوباره کی میخاست بشیه دانلود کنه

 7. من همون روز اول آپدیت کردم و خداروشکر مشکلی برام پیش یومده

 8. خوبه که ابدیت نکردم ها