جاسوسی از آیفون دونالد ترامپ

جاسوسی از آیفون دونالد ترامپ توسط چین و روسیه

جاسوسی از آیفون دونالد ترامپ خبرساز شد. طبق اطلاعات به دست آمده از مسئولان امنیتی کاخ سفید، رئیس جمهور آمریکا به هشدارهای امنیتی توجهی ندارد و جاسوسان چین و روسیه، مکالمات ترامپ را شنود می‌کنند.

طبق گزارش نیویورک تایمز در روز چهارشنبه، ماموران تیم‌های امنیتی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به دونالد ترامپ هشدار دادند تماس هایی که او به وسیله گوشی های آیفون خود برقرار می‌کند امن نیست. تیم امنیتی کاخ سفید همچنین به ترامپ هشدار می‌دهند که روس‌ها گفتگوهای وی را شنود می‌کنند. این در حالی است که آژانس ملی اطلاعات آمریکا نیز از شنود مکالمات و جاسوسی از آیفون دونالد ترامپ توسط جاسوسان چینی خبر می‌دهد.

البته گفته می‌شود با توجه به فشار مسئولان امنیتی و مقامات کاخ سفید، ترامپ تا حدودی ترک عادت کرده و از آیفون های شخصی خود برای برقراری مکالمات استفاده نمی‌کند و او وادار شده از تلفن‌های امن کاخ سفید برای تماس گرفتن استفاده کند. با این حال، دونالد ترامپ هنوز هم استفاده‌های زیادی از گوشی های آیفون خود می‌کند و به همین دلیل مقامات کاخ سفید نگرانند که رئیس جمهور، اطلاعات طبقه‌بندی شده را فاش نکند.

دونالد ترامپ، گوشی های آیفون خود را از سازمان فناوری اطلاعات کاخ سفید و آژانس ارتباطات کاخ سفید دریافت کرده است که بر روی یکی از آن‌ها اپلیکیشن توییتر و چند برنامه خبری به طور پیش فرض نصب شده بود. این گوشی فقط از طریق وای فای به اینترنت متصل می‌شود. گوشی دیگر نیز تنها برای تماس گرفتن در نظر گرفته شده است. مسئولان امنیتی می‌خواهند هر دو گوشی را به طور ماهانه تغییر دهند، اما فقط گوشی دوم که تنها امکان برقراری تماس دارد تغییر می‌کند و آیفون اول که توییتر و برنامه‌های خبری را به طور پیش‌فرض دارد، از ۵ ماه پیش بدون بررسی اشکالات و باگ‌ها باقی مانده است.

هدف جاسوسی از آیفون دونالد ترامپ

گفته می‌شود چینی‌ها از اطلاعاتی که از طریق جاسوسی از آیفون دونالد ترامپ به دست می‌آیند استفاده می‌کنند تا متوجه شوند رئیس جمهور آمریکا بیشتر با چه کسانی مکالمه می‌کند. بر اساس اطلاعات منتشر شده، چینی‌ها فهرستی از این افراد را تهیه کرده و از آن برای نفود در تفکر ترامپ در مورد موضوع‌های مهم مانند جنگ تجاری آمریکا و چین استفاده می‌کنند.

در هر صورت به نظر می‌رسد رئیس جمهور آمریکا موضوع امنیت مکالمات را جدی نمی‌گیرد. سال گذشته نیز او یکی از آیفون های خود را ماشین مخصوص گلف در باشگاه بدمینستر NJ در نیوجرسی جا گذاشت و تیم امنیتی را برای پیدا کردن این گوشی به دردسر انداخت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. اونقدر که می گفتین اپل امنیتش فلانه، اپل اینجوریه، اپل اونجوریه (البته بعضیا)
    حالا معلوم شد که اپل رو چین هم می تونه هم کنه!
    :)))))

  2. آیفون که از اول هم آشغالی بیش نبود

  3. یعنی دیگه قید آیفونو بزنیم

  4. پس ایفون امنیتش معلومه دیگه