رنو فرانسه

فروش خودروهای رنو فرانسه به ایران در سپتامبر ۲۰۱۸ به صفر رسید

شرکت خودروسازی رنو فرانسه به دلیل تحریم‌های آمریکا، فروش خودروهای خود به ایران را متوقف کرد. بر اساس آمار، فروش محصولات رنو به ایران در ماه سپتامپر ۲۰۱۸ به صفر رسیده است.

بر اساس جدیدترین آماری که توسط شرکت خودروسازی رنو فرانسه منتشر شد، این شرکت برای پیروی از تحریم‌های آمریکا، فروش محصولات خود در ایران را متوقف کرده است. در واقع فروش محصولات رنو فرانسه در ماه سپتامپر ۲۰۱۸ به ایران به صفر رسیده و این در شرایطی است که سال گذشته در همین بازه زمانی، شرکت رنو در حدود ۱۰ هزار و ۹۳۲ دستگاه از محصولات خود را در بازار ایران فروخته بود. شرکت رنو در همان نخستین روز‌های تحریم‌های مجدد آمریکا، فروش محصولات خود را تا ۵۰ درصد کاهش داده و در ماه آگوست ۲۰۱۸ فقط ۷ هزار و ۶۲۶ دستگاه به ایران عرضه کرد.

رنو فرانسه

خروج رنو فرانسه از ایران

شرکت خودروسازی رنو همکاری طولانی مدتی با صنعت خودروی ایران داشته و توقف ناگهانی‌ فعالیت‌‌های این شرکت، نگرانی بسیاری از فعالان صنعت خودرو را به همراه داشت، چرا که رنو در دوره‌های تحریم خودرو که توسط اوباما اعمال شده بود، همچنان با ایران فعالیت داشت، ولی با شروع دور دوم تحریم‌های آمریکا، تمامی فعالیت‌های خود در ایران را متوقف کرد. از طرفی مدیران رنو در خبری اعلام کردند این شرکت به طور کامل از تحریم‌های آمریکا علیه ایران پیروی خواهد کرد.

رنو فرانسه

آمار فروش محصولات رنو فرانسه در سال‌های قبل

رنو فرانسه در ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۸ فروش محصولات خود را به ایران تا حدود ۱۳ درصد کاهش داده و به ۹۶ هزار دستگاه رسانده است. در حالی که در ۹ ماه نخست سال ۲۰۱۷ فروش محصولات رنو در حدود ۱۱۰ هزار و ۵۴۹ دستگاه بود. از طرفی شرکت رنو قبل از تحریم‌های آمریکا، همواره درصد فروش محصولات خود در ایران را افزایش داده و محصولات زیادی را به فروش رسانده است.

شرکت خودروسازی رنو فرانسه در سال ۲۰۱۷ در حدود ۱۶۲ هزار و ۷۹ دستگاه خودرو به بازار ایران عرضه کرد که نسبت به سال قبل آن با رشد ۴۹.۳ درصدی همراه بود. همچنین در سال ۲۰۱۶ نیز در حدود ۱۰۸ هزار و ۵۳۶ دستگاه با رشد ۱۱۰ درصد، در سال ۲۰۱۵ در حدود ۵۱ هزار ۵۰۰ دستگاه، در سال ۲۰۱۴ در حدود ۳۳ هزار دستگاه و در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۳۹ هزار و ۶۰۰ دستگاه از محصولات شرکت رنو در ایران به فروش رسیده است.

رنو فرانسه

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. این مگه قرار نشد از ایران بره

  2. به همت مسئولان بالیاقت, پراید و ۴۰۵ جای محصولات بیکیفیت خارجی میگیره البته که مسئولان همیشه خودشون از مردم پایین تر میدونند و برای همین از خودرو های بیکیفیت خارجی استفاده میکنند
    کجای دنیا اینچنین همبستگی وجود دارد