Smart Lamp محصول دو کاره گيگابايت : هم چراغ مطالعه هم USB هاب !

 آنچه توقع داریم در یکی از نمایشگاه های اصلی دنیای تکنولوژی همچون کامپیوتکس ببینیم: نوت بوکها، لپ تاپ های بازی، اولترابوک ها، شاید تبلت ها و چیزهایی مانند این. اما نظرتان درباره لامپ مطالعه چیست؟ شاید نه. اما به نظر می رسد این به یاد ماندنی ترین محصولی باشد که گیگابایت در کامپیوتکس ۲۰۱۳ عرضه نموده است.

Smart Lamp علاوه بر اینکه نور مناسبی را برای میز کارتان فراهم می آورد، می توانید از ۴ حالت نوری مختلف آن در زمان های مختلف بهره ببرید. البته این تنها کارایی این لامپ نیست و مهمترین کاربرد آن بازی در نقش یک هاب لپ تاپ است. این هاب درون پایه خود دارای یک دی وی دی پلیر و تعدادی پورت کاربردی است. از پورت های آن می توان به ۲ ورودی USB، جک هدفون-میکروفون و کارت ریدر SD اشاره کرد.

{photo}92/03/15/Gigabyte-Smart-Lamp{/photo}

به نظر می رسد این لامپ یک ایده شسته و رفته است که بسیار هم کاربردی می نماید. اما مشکل اینجا است که گیگابایت آن را با همه پورت های جانبی مورد نیاز یک اولترابوک تجهیز نکرده است. به خصوص اینکه پورت مهم HDMI را از قلم انداخته و البته خروجی تصویری دیگری را هم پیش بینی نکرده است. اگرچه دلیل این کار احتمالا نیاز به ارتباط پرسرعت این هاب با لپ تاپ برای تامین چنین پورتی باشد.

اگر بخواهیم ایرادات آن را بر شمریم، می توان عدم وجود پورت اترنت یا عدم پیش بینی امکان رایت دی وی دی توسط درایو اپتیکال را به آن افزود. اما با همه اینها نباید خلاقیت گیگابایت در ارائه این محصول را از یاد برد. این شرکت هنوز در خصوص قیمت یا زمان ارائه لامپ مطالعه جدید خود چیزی اعلام نکرده است.


منبع : engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*