واردات قطعات خودرو

واردات قطعات خودرو به ایران ۴۶ درصد افزایش یافت

واردات قطعات خودرو به ایران در مقایسه با سال قبل با ۴۶ درصد رشد همراه بوده است. بر اساس آمارهای گمرک در ۷ ماه نخست سال ۹۷ ارزش واردات قطعات بیش از ۱ میلیارد و ۵۷۹ میلیون ۷۹ هزار دلار است.

مرکز گمرک ایران آماری از تجارت خارجی ۷ ماه نخست سال جاری منتشر کرد که در این مدت ارزش واردات قطعات خودرو بالغ بر ۱ میلیارد و ۵۷۹ میلیون و ۷۹ هزار دلار بوده است، اما سال گذشته میزان واردات حدود ۱ میلیارد و ۲۶۲ میلیون و ۱۵۳ هزار دلار بود. بنابراین واردات قطعات خودرو هم از حیث تعدادی و هم از نظر ارزشی، بیشتر از ۷ ماه نخست سال قبل بوده و رشد قابل توجه‌ای را تجربه کرده است. در ادامه میزان واردات قطعات خودرو را بر اساس درصد داخلی سازی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

واردات قطعات خودرو

میزان دقیق واردات قطعات خودرو

میزان واردات قطعات خودرو (قطعات منفصله خودرو با داخلی‌سازی کمتر از ۳۰ درصد) بالغ بر ۱ میلیارد و ۹۵ میلیون و ۹۴۷ هزار دلار بوده است، اما سال گذشته میزان این قطعات حدود ۷۴۷ میلیون و ۷۶۰ هزار دلار بود. بنابراین واردات این دوره با رشد ۴۶.۵۶ درصدی همراه بوده است.

مقدار واردات‌ قطعات خودرو (قطعات منفصله خودرو با داخلی‌سازی ۳۰ درصد تا کمتر از ۵۰ درصد) در نیمه نخست سال ۹۷ بالغ بر ۲۲۵ میلیون و ۵۳۳ هزار دلار بوده و با رشد ۳۴.۲۵ درصد همراه شده است، اما در مدت زمان مشابه سال قبل این میزان حدود ۱۶۷ میلیون و ۹۹۲ هزار دلار بود.

میزان واردات‌ قطعات خودرو (قطعه منفصله خودرو با داخلی‌سازی ۵۰ درصد و بیشتر) در نیمه نخست سال جاری بالغ بر ۲۵۷ میلیون و ۵۹۹ هزار دلار بوده و با رشد ۲۵.۶۴ درصد همراه شده است، اما در مدت زمان مشابه سال قبل این میزان حدود ۳۴۶ میلیون دلار بود.

واردات قطعات خودرو

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۰ دیدگاه

  1. ناموسا این همه خبرای خوب چرا هیچ نتیجه ای ندارن

  2. خوبه دیگه می خوان چیوار کنن

  3. بعدا میخان چیکار کنن

  4. مگه تحریم نیستیم چجوری واردات زیاد شده اخه