آخرین مطالب
22
امروز
شهر 5G

همکاری هواوی با اپراتورهای سراسری برای سرعت بخشیدن به ساختار شهر 5G

هواوی با اپراتورهای سراسری همکاری می‌کند تا به ساختار شهر 5G سرعت ببخشد. این کمپانی اخیرا میزبان نشست Techcity با موضوع «شهرفناوری 2019، پیش به سوی نسل پنجم» بود.

هواوی میزبان نشست Techcity با موضوع «شهر فناوری 2019، پیش به سوی نسل پنجم» بود که ساخت پوشش مداوم 5G با همکاری اپراتورها را در دستور کار خود قرار داده است. انتظار می‌رود ترکیب شبکه و ابتکار در صنعت عمودی (vertical industry) به شکل‌گیری این شهر منجر بشود. اپراتورهای پیشرو موبایل در سطح جهان، تحلیلگران و شرکای صنعتی گرد هم آمدند تا در مورد دغدغه‌ای مشترک بحث کنند و به یک توافق اصولی در زمینه افزایش سرعت ساختار شهر 5G برسند.

شهر 5G

TechCity 2019 در سه جهت عمده متمرکز است و همکاری عمیقی با اپراتورها دارد تا به ساختار شهر 5G سرعت ببخشد. به واسطه زنجیره صنعتی نقطه‌به‌نقطه رایج، سرویس 5G اکنون درک شده است و واقع‌گرایانه‌ترین سرویس، eMBB است. توسعه 5G به سه جنبه اصلی احتیاج دارد: اول استانداردهای فنی است، دوم تخصیص فرکانسی یا spectrum allocation است و سوم تاسیس یک اکوسیستم 5G است. در این جلسه، ژو یوفنگ (Zhou Yuefeng)، کارمند ارشد بازاریابی خط تولید شبکه بی‌سیم هواوی با دقت افق پیشرفت و مفهوم TechCity 2019 را توضیح داد و به این موضوع اشاره کرد که ساخت شهر 5G به اپراتورها کمک می‌کند تا از ظرفیت‌های شبکه‌های موجود بیشینه استفاده را ببرند، مصرف پهنای باند را بهینه کنند و سرویس‌های تازه‌ای را کلید بزنند. افزایش توانایی درک تجاری که شامل سه شاخه عمده طیف فرکانسی کامل برای تکامل 5G، بیشینه‌سازی کارایی مصرف فرکانس، کسب و کار جدید و تجربیات نو به سوی نسل پنجم می‌شود، از LTE و فناوری واسط تازه نسل پنجم برای ساخت اکوسیستم 5G استفاده می‌کند.

طیف فرکانسی کامل برای تکامل نسل پنجم

شبکه نسل پنجم یک شبکه سه‌بعدی چندفرکانسی خواهد بود. ویژگی رقابتی بودن شبکه‌های نسل پنجم به استفاده از ظرفیت تمام باندهای فرکانسی احتیاج دارد تا رقابت‌پذیری کلی به وجود بیاید. هدف نسل پنجم باند جدید NR (طیف رادیویی جدید) و تکامل LTE stock band است. از جنبه ترکیب فرکانسی، رقابت‌پذیری شبکه نسل پنجم معادل رقابت‌پذیری فرکانسی تازه برای نسل پنجم نیست، اما دربردارنده شبکه‌ای چندفرکانسه و چند حالته با موجودیت مشترک LTE و NR است. بنابراین تکامل شبکه LTE با سرعت بالا، بنیان اصلی شبکه عصر 5G خواهد بود. طیف فرکانسی در اینجا به نسل پنجم ارتقا خواهد یافت. هدف نهایی چه از طریق فناوری LT و چه از طریق فناوری NR این است که کارایی فرکانسی بیشینه شود.

شهر 5G

در ده سال آینده، شبکه هدف، حامل همزیستی LTE و NR خواهد بود. بنابراین باید پوشش موثر LTE افزایش پیدا کند و کاربران 2G و 3G را به سوی مهاجرت به 4G تشویق کرد. در عصر 5G ، سه «سقوط صفر» (داده، صدا و اینترنت اشیا) درک خواهد شد. بنابراین اپراتور باید به هدف بحث «سقوط صفر» جامه عمل بپوشاند و شبکه پایه سرویس LTE و NR را به طور کامل عرضه کند.

کسب و کار جدید و تجربیات جدید با شهر 5G

پیشرفت فناوری نسل پنجم به کسب‌وکار eMBB رونق می‌بخشد. بر اساس اطلاعات سکوی TechCity، هواوی و اپراتورها و همچنین دولت، از اپلیکیشن محلی‌سازی 5G eMBB استفاده خواهند کرد و یک شهر هوشمند دیجیتال خواهند ساخت.

«پایانه هوشمند، خط تولید گسترده، اپلیکیشن ابری» مدل‌های کسب‌وکار نمونه در عصر نسل پنجم است و Cloud AR/VR مهم‌ترین سرویس eMBB در نسل پنجم خواهد بود که می‌تواند برای بازی‌ها، آموزش و پرورش، تدارک دیدارها و… مورد استفاده قرار بگیرد و به نوعی تبدیل به سناریوی اپلیکیشن ایکس گردد.

ژو یوفنگ، کارمند ارشد بازاریابی هواوی در این زمینه اعلام کرد:

موفقیت فنی و موفقیت تجاری غیر قابل تفکیک هستند. ابتکار در به‌کارگیری شبکه‌ها با این هدف انجام می‌گیرد تا جامعه‌ای داشته باشیم که به صورت بهتری با هم در ارتباط هستند. همچنین می‌خواهیم اپراتورها به صورت رو به رشدی با یکدیگر همکاری داشته باشند.

توسعه و پیشرفت فناوری نسل پنجم، منازل بی‌سیم را بیش از پیش رایج می‌کند و شبکه‌های دیجیتالی تقسیم شده را حذف می‌کند. WTTx بخش بسیار مهمی از راهبرد پهن باند ملی است. هواوی سرویس فیبر روی هوا (در سطح فیبر) بر اساس تقاضا را پیشنهاد داده است که یک راهکار دسترسی پهن باند بدون سیم است. کانادا، فنلاند و سایر کشورها به طور موفقیت‌آمیزی CPE را بر روی شبکه‌های نسل پنجم مستقر کرده‌اند و برای کاربران تجربه شبکه خانگی فیبر-وار را محقق ساخته‌اند.

ساخت اکوسیستم نسل پنجم با استفاده از LTE و واسط فناوری جدید 5G

هواوی برای رویارویی با آینده، به طور مشترک اکوسیستم‌های نسل پنجم را با اپراتورها و شرکا می‌سازد و مشارکت مثبتی در صنعتی‌سازی نسل پنجم از طریق مزایای بلندمدت رزرو فناوری و پلتفرم‌های مشارکت صنعتی برای رسیدن به جهانی با سطح ارتباطات بالاتر و بهتر دارد.

از دیدگاه همکاری دولتی، اپراتورها می‌توانند با شرکا همکاری داشته باشند تا منابع عمومی دولتی (مانند فرکانس‌ها، سایت‌ها و سایر منابع) هدایت شود و به صورت بهتری در اختیار عموم قرار گیرند.

از جنبه صنعتی، نسل پنجم موفقیتی تجاری خواهد بود و اپراتورها می‌توانند زنجیره صنعتی را رونق ببخشند، بسیاری از اپلیکیشن‌های تجاری را به هم متصل کنند و مخصوصا صنایع محلی را از این قابلیت بهره‌مند سازند.

شهر 5G

از جنبه تصدیق و تایید و به‌کارگیری یک فناوری نو، اپراتورها باید ساختار هزینه‌ای خود را تغییر دهند تا با تقاضا و خواسته‌های سرویس‌های جدید نسل پنجم تطابق پیدا کند. برای مثال، OSS که فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی است می‌تواند شبکه‌های هوشمند تقریبا ثابت فعلی را هوشمند سازد و شبکه‌ای خودکار را برای نسل پنجم ارائه دهد و به تجاری‌سازی عصر نسل پنجم کمک کند.

نسل پنجم یا 5G بازاری داغ دارد و پیش‌بینی می‌شود از سال 2020 و پس از آن مورد توجه هرچه بیشتر جهانیان واقع شود. نسل پنجم، به طور قابل توجه و عمیقی شکل جوامع را دستخوش تغییر خواهد کرد. تقاضاهای هر چه بیشتر و تازه‌تر، به فناوری‌ها، استانداردها، صنایع، و اکولوژی نوین منجر می‌شود. این توسعه اجتناب‌ناپذیر فناوری و ماموریت 5G است!

۲ دیدگاه

  1. هرکی پشت هواوی خیلی مغزه خیلیی

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*