هوش مصنوعی جدید انویدیا

هوش مصنوعی جدید انویدیا قادر به ایجاد مناظر طبیعی مجازی است + ویدیو

هوش مصنوعی جدید انویدیا با استفاده از ویدیوهای واقعی و یادگیری از آنها می‌تواند مناظر طبیعی مجازی ایجاد کند. این قابلیت بسیار کاربردی در یک ویدیوی جدید نمایش داده شده است.

در گذشته، زمانی که توسعه‌دهندگان قصد ایجاد چشم‌اندازهایی طبیعی از شهرهای مختلف را داشتند، مجبور بودند هر ساختمان را به صورت جداگانه طراحی کنند؛ پروسه‌ای که بسیار وقت‌گیر و البته آزاردهنده بود. ولی حالا کمپانی انویدیا با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، موفق به پیدا کردن راهی شده است که می‌تواند زمان انجام این کار را به شکل قابل توجهی کاهش دهد.

مدیران به تازگی با انتشار نتایج یکی از تحقیقات خود، نشان داده‌اند که مدل آنها با ضبط ویدیو از دنیای واقعی و برگرداندن آن به محیطی مجازی، چگونه از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. در حقیقت، رندرها و برگردان‌ها به کمک AI انجام می‌شود، نه موتورهای گرافیکی.

البته، نتیجه نهایی به خوبی گرافیکی نیست که از بازی‌های سطح بالا انتظار دارید؛ اما توانایی هوش مصنوعی در ایجاد چنین صحنه‌هایی یک دستاورد بزرگ برای انویدیا محسوب می‌شود زیرا مهندسان این شرکت موفق شده‌اند تا با استفاده از شبکه‌ای از داده‌های جمع‌آوری شده از سطح شهر، صحنه‌هایی بسیار معنادار و درست را از آنها استخراج کنند.

انویدیا برای ایجاد توپولوژی اصلی محیط، از موتور مشهور Unreal Engine 4 بهره برده است. با اینکه در حقیقت از هوش مصنوعی برای تولید محیط گرافیکی استفاده می‌شود، اما برای ایجاد ساختمان‌ها هم‌چنان به موتورهای گرافیکی نیاز داریم. “Bryan Catanzar”، معاون بخش یادگیری عمیق انویدیا در مورد این فناوری چنین می‌گوید:

یکی از موانعی که توسعه‌دهندگان هنگام ایجاد جهان‌های مجازی با آن مواجه می‌شوند، چه در توسعه بازی باشد یا تلویزیون یا سایر زمینه‌ها، گران بودن ایجاد محتوای مورد نظر است. این روش به هنرمندان و توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که [محتوای مورد نظر خود را] با استفاده از AI که از دنیای واقعی می‌آموزد، با هزینه بسیار پایین‌تر ایجاد کنند.

هوش مصنوعی جدید انویدیا

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

  1. این قابلیت برا کسانی امثال من بدرد میخوره که وقتی برا سفر و رفتن تو طبیعت ندارن بلکه از این طریق محیطو براشون تداعی کنه

  2. یعنی یه چیزی تو مایه های فیلم inception….

  3. کم کم داریم ب جایی میرسیم ک به هرچی فک کنیم ظاهر شه یهو