نیسان ZEOD RC پر سرعت ترین خودرو برقی جهان در راه مسابقات le mans فرانسه

 مسابقات Le Mans فرانسه (قدیمی‌ترین مسابقه خودروی ورزشی جهان) میزبان یکی از معتبرترین مسابقه‌های ۲۴ ساعته و فرصتی مناسب برای رونمایی نیسان از سریع‌ترین خودروی مسابقه الکتریکی جهان است.این خودرو ZEOD RC نام گرفته و مانند خودروی مسابقه Nissan’s Leaf Nismo RC فقط از سیستم الکتریکی برای شارژ‌شدن استفاده می‌کند.

ZEOD RC مخــفــف عبــارت Zero Emission On Demand Racing Car است و مسـابقــات طولانی و نفــس‌گیــر Le Mans 24 hour، اولین مسابقات واقعی برای این خودرو محسوب می‌شود. از این رو برای دیدن قدرت واقعی ZEOD RC باید تا سال ۲۰۱۴ صبر کرد.

از آنجا که این خودرو به موتور الکتریکی مجهز است، به جای شرکت در کلاس خودروهای معمولی، در کلاسی موسوم به Club de l'Ouest's 'Garage 56 شرکت خواهد کرد که مخصوص خودروهایی با فناوری‌های تازه و نوآورانه است.

ZEOD RC به طور کامل یک خودروی الکتریکی نیست اما بنا به گفته بن بول‌بای (Ben Bowlby)،مدیر بخش نوآوری موتورهای اسپرت شرکت نیسان و طراح خودرو، این موتور، یک گام رو به جلو در طراحی موتورهای اسپرت الکتریکی محسوب می‌شود.

{photo}92/04/01/Nissan-ZEOD-RC{/photo}

نیسان می‌گوید آنچه که از تجربه‌های عملی ZEOD RC در پیست‌ها به دست می‌آید، در اتومبیل‌های معمولی این شرکت نیز پیاده‌سازی ‌می‌شود البته این مسأله به این معنی نیست که قرار است به زودی اولین خودروی برقی نیسان وارد بازار شود.

نیسان در سال ۲۰۱۰، Leaf، اولین خودروی تمام الکتریکی خود را تولید و پس از  آن نسخه اسپرت آن‌ را با قدرت ۱۰۷ اسب‌بخار با نام Leaf RC معرفی کرد.

تولید خودروهای الکتریکی، رفته‌رفته مورد توجه شرکت‌های خودروسازی قرار گرفته است. در حالیکه اغلب خودروهای برقی، آنچنان که باید جذاب و دلربا نیستند، بعضی از خودروسازان، نظیر کمپانی تسلا در دره سیلیکون، مسیر متفاوتی را در پیش گرفته و بر روی تولید خودروهای تمام برقی زیبا تمرکز کرده است.


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*