اسکنر اثر در واتس اپ

پشتیبانی از اسکنر اثر انگشت در واتس اپ به زودی فراهم می‌شود

پشتیبانی از اسکنر اثر انگشت در واتس اپ جدیدترین قابلیت محبوب‌ترین پیام‌رسان دنیا است. به این ترتیب می‌توان به منظور احراز هویت، ورود به این پیام‌ رسان و خواندن برخی پیام‌ها، از اسکنر اثر انگشت گوشی هوشمند خود بهره برد.

تیم توسعه واتس اپ، بعد از پشت سر گذاشتن تعطیلات سال جدید میلادی، با اشتیاق فراوان به منظور افزودن قابلیتی جدید به این پیام رسان به محل کار بازگشت. تیم توسعه واتس اپ از مدت‌ها پیش در پی ارائه راهکارهایی امنیتی به منظور افزایش حریم خصوصی کاربران بود و اکنون به راه حلی مهم و کاربردی دست پیدا کرده است.

پشتیبانی از اسکنر اثر انگشت در واتس اپ

پشتیبانی از اسکنر اثر انگشت در واتس اپ یکی از جذاب‌ترین راهکارهای پیشنهاد شده محسوب می‌شد و در نهایت به مرحله اجرا رسید. این ویژگی اکنون در نسخه بتای ورژن ۲.۱۹.۳ پیام رسان در پلتفرم اندروید گنجانده شده و تحت آزمایش قرار دارد. استفاده از اسکنر اثر انگشت در واتس اپ یک گزینه اختیاری بوده و می‌توان از آن به شیوه‌ای سفارشی‌سازی شده و منعطف استفاده کرد.

به لطف ویژگی جدید می‌توان کاری کرد خواندن پیام‌های مربوط به یک مکالمه خاص، تنها بعد از احراز هویت از طریق اثر انگشت امکان‌پذیر شود. ویژگی یاد شده بر روی هر دستگاه اندرویدی دارای اسکنر اثر انگشت و حداقل ورژن سیستم عامل اندروید ۶ مارشملو قابل استفاده است. در ادامه یک اسکرین شات مربوط به ویژگی امنیتی جدید واتس اپ را مشاهده می‌کنید.

در حال حاضر امکان بهره بردن از اسکنر اثر انگشت در واتس اپ به منظور بهبود حریم خصوصی، تنها برای تعدادی خاص از کاربران فراهم شده است. احتمالا باید زمان تقریبا زیادی را تا انتشار عمومی این قابلیت منتظر بمانیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. این کارو تا حالا کسی نکرده